WAPKA, ktorú kúpiť ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jamesnr
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 08.10.2009 11:43
Zdieľať na Facebook

WAPKA, ktorú kúpiť ?

Príspevok od používateľa Jamesnr »

Chcel by som Vás poprosiť o radu, chcem kúpiť wapku na príležitostné umývanie auta. S čím máte dobrú skúsenosť. Výber je veliký. Nevyznám sa v tom. Poraďte. Vďaka
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Najlacnejší Karcher za 69 € funguje už tri roky asi 3O x použitý na celkové umytie auta a asi 100 x použité na očistenie chodníkov na záhrade a všetko OK. Takže iba toľko.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: WAPKA, ktorú kúpiť ?

Príspevok od používateľa Marekskk »

Jamesnr napísal:Chcel by som Vás poprosiť o radu, chcem kúpiť wapku na príležitostné umývanie auta. S čím máte dobrú skúsenosť. Výber je veliký. Nevyznám sa v tom. Poraďte. Vďaka
http://forum.autobazar.eu/tlakovy-isti- ... 24743.html niečo sa dozvieš, prečitaj!!!
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

...ja mam uz 4 rok karcher toho "slimaka" ide v pohode , ak sa pokazi tak sa buchnem po vrecku a kupim si taky ten s kolieckami :) , ale daj si pozor vacsinou mas ktomu 2 nadstavce jeden je klasicky na umyvanie auta a druhy rotacny , tak ten rotacny je na chodniky a auto by si snim nemal umyvat ...
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

lakinooo napísal:Mosadzne cerpadlo, rotacny motor.

Na auto vyrobca odporuca max 80 bar plocha triska. Cize nejaka 120 barova bude ideal.

Ak chces aj kvalitu tak kukni Falch, Kranzle, WAP-Nilfisk. Karcher je najvacsi hnoj.
Karcher je hnoj??? Aj si mal niečo od nich, či len brat počul?
ExotDM
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06.05.2010 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ExotDM »

lakinooo napísal:Mosadzne cerpadlo, rotacny motor.

Na auto vyrobca odporuca max 80 bar plocha triska. Cize nejaka 120 barova bude ideal.

Ak chces aj kvalitu tak kukni Falch, Kranzle, WAP-Nilfisk. Karcher je najvacsi hnoj.
Preco hnoj??
mam karcher uz par rokov a som celkom spokojny....
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

lakinooo napísal:Chlace mne pod nosom preslo tolko wapiek,kolko ty si ani v obchode nevidel.
Chlapca si nechaj, zvedavý na to nikto nie je. Koľko wapiek som v živote videl, tiež nerieš. Takže ešte raz: čo sa Ti nezdá na Karcher?
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Skôr by som povedal, že ide o to, či človek kupuje profi triedu, alebo hobby triedu...
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Vidíš, ja mám vo firme 4 tepovače a 2 wapky Karcher. A aj keď wapky sú normálne /nie zlé/, tepovače sú úplne úžasné...za seba túto značku iba odporúčam.
smartivan
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 30.07.2009 22:17
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smartivan »

lakinooo napísal:Zlte plastove hovno. Plastove cerpadla, komutatorovy motor.

Ale to zistis az skusenostami. A uz prvy pohlad na Falch, pripadne Kranzle. Popri nich vyzera katcherako hracka pre deti.

Tak ja mám "zlté plastove hovno" už 9 rokov a funguje bez problémov. Tiež to mám na občasné umytie auta (4kusy) a umývanie okolo domu. Pomer cena - výkon úplne v pohode, až sa sám čudujem že to stále funguje. A keď nebude tak to ani nebudem opravovať a kúpim zase "zlté plastove hovno".
komprex
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.11.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa komprex »

lakinooo napísal:Mosadzne cerpadlo, rotacny motor.

Na auto vyrobca odporuca max 80 bar plocha triska. Cize nejaka 120 barova bude ideal.

Ak chces aj kvalitu tak kukni Falch, Kranzle, WAP-Nilfisk. Karcher je najvacsi hnoj.
Ked si kupujes karcher za 60e, tak je jasne ze je to hnoj. Treba brat minimalne K 5.xx alebo K 6.xx radu, tieto maju hlinikove cerpadlo. Najlepsia volba je K 7.xx , tato ma mosadzne cerpadlo. Minuly tyzden ju mali v Metre vo vypredaji za 200e s DPH! Totalne smiesna cena za 160 bar VT cistic.
Tych 80 bar si kde nabral taky blud? Ked najmensie hovna maju 100 bar? V umyvarkach sa bezne pouzivaju profi wapky s tlakom 180 bar a viac. Ten tlak mas hned na zaciatku trysky, to umyvas vo vzdialenosti 1 mm od auta ? :d :D Ked to das dalej, tak klesa tlak a zaberies naraz vacsiu plochu. Takze 180 bar v pohode, ale netreba to prehanat. Ale len plochu trysku! Rad by som videl ako s 80 bar umyvas auta, to tie auta teda musia vyzerat.
komprex
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.11.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa komprex »

lakinooo napísal:
anglictina napísal:tepovače sú úplne úžasné...
Mozno si ešte nemal možnosť porovnať

Nebudem sa dohadovat. Karcher je v rebricku vyrobcov lacny lowend.
Hmm zaujimalo by ma co ta tak sklamalo od Karcheru... Len velmi malo ludi je nespokojnych s ich vyrobkami. Samozrejme neratam tie najzakladnejsie hobby hovna, ale zas za 65e, nemoze clovek ocakavat zazraky.
komprex
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.11.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa komprex »

lakinooo napísal:komprex odporucenie vyrobcu aut je 80 barov. Raz sme omylom oholili jedno auto tak som to dost pracne zistoval.

Inak takto ma vyzerat WAPka.

Obrázok

Najnovsi 500 barovy prirastok....
V poriadku, ale toto je uz trosku ina cenova kategoria :d :D Presne taketo iste ma aj karcher. Ma dokonca aj 2500 bar wapky, neviem ci si videl najnovsi katalog. Ale toto nie su stroje pre bezneho smrtelnika, to hadam suhlasis. A ked je hrdzave auto, oholis ho s hocicim v pohode. Pokial je lak zdravy, neexistuje ho osupat, testoval som to na mojom aute milionkrat s najroznejsimi wapkami. Co ste to holili? Skodu 120? daciu? :-\
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

tiez mame doma karcher a spokojnost
komprex
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.11.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa komprex »

lakinooo napísal:Transportera - pustil som na neho 250 barov a rotacnu trisku.
Sam si pisal ze s rotacnou tryskou sa nema ist na auto. :3020: To ho teda muselo oholit v pohode. To si vtedy o tom este asi nevedel. Co uz, clovek sa uci na vlastnych chybach. lol Skusal si nanho aj plochu trysku a 250 bar?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 57 neregistrovaných