W202 C180T hučí diferenciál - možnosť zámeny za iný ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

W202 C180T hučí diferenciál - možnosť zámeny za iný ?

Príspevok od používateľa driffter184 »

ahojte, mám W202ku 1,8 benzín 90kw z roku 1996 a hučí mi tam diferenciál... chcel som sa spýtať, či je možné použiť diferenciál aj u inej motorizácie, či už diesel alebo benzín, či je na to nejaká prepočtová tabuľka... jedná sa mi o to, aby mi to netočilo vysoké otáčky alebo sa to nejak inak neprejavilo na spotrebe, ktorú mám už teraz cca 12 litrov väčšinou mimo mesto... prosím o radu, ďakujem
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

najlacnejsie vyriesis prevod vacsimi gumami. urcite su na ten dif aj prevodove sady ale ich cena spolu s instalaciou lahko prevysi to co za cele auto v najblizsom storoci dostanes, (vcit. uspory phm). alebo potom sa vrtat po vrakoviskach a dufat ze tvoj model sa predaval s niekolkymi prevodmi (co je dost nepravdepodobne) a maju rovnake poloosi.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

tak tak vacsie gumy to vyriesia... a v kufri budes nosit dalsiu sadu mensich kolies a ked pojdes cez hory tak vzdy prezujes pod kopcom :40bd: :40bd:

...inak viem o starsom diferaku do c180 c200, ak mas zaujem posli SS
tommy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 26.05.2006 01:15
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy »

mam difrak, dam ho za 40eur, 0904 228 552 NITRA
Odtahova sluzba,recyklacia vozidiel,autoservis. www.odtahynitra.sk
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

123: NAJLACNEJSIE. Chapes vyznam slova?
t.j. material + praca.
vzdy je problem najst spolahlivy zdroj o zamennosti difov. aj na coolovejsie/sportovejsie stroje ako M-B 20 rocna limuzina kde sa to pocita skutocne na ks jedincov co sa chcu vrtat v stalych prevodoch na takychto autach.
potech
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.12.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa potech »

Poprosím mám 124 250D, tiež začal hučať diferak, vôle sa vymedzili lebo pri pohínaní to trhalo, teraz je to v pohode ale pri 90-100KMH hučí stále, čo sa dá ešte zrobiť. vymeniť ho nechcem lebo zatial všetko je origo mercedes podla vin a mám ASD.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedna vec je vec je vymedziť vôle,a iná je ustaviť vzájomnú pozíciu hruška/tanier, vzájomný záber podľa odtlačku farby.To už dnes asi nevedia ľudia čo píšem.Ale to je jediný spôsob ako urobiť diferenciál tichým.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v strojarine na farbu,bratia cesi hovoria aj na krev,inac povedane zlicovanie dvoch kontaktnych ploch...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nastaví sa vzájomný styk,tj kde sa nachádza záberová plôška.Väčšinou je stanovená základná miera,tj hlbka hrušky,vzdialenosť čela hrušky od stredu taniera.Potom sa bočne presúva (podložkuje kalibrovanými podložkami) "tesnosť " v zuboch.Podla odtlačka sa veci presúvajú aby
1 bola patričná vôla v zuboch
2 bol odtlačok na správnom mieste
Znie to ľahko,ale babračka to rozhodne je,pretože treba vždy dodržať aj predpätie na ložiskách uloženia.
potech
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.12.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa potech »

Mhlavatý viem o čom píšeš, ale kto by to urobil fakt netuším. Skúšal som s tou farbou ale zrejme sa to nepodarilo zrejme neviem presne to dosadanie. Babračka brutálna.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tak.To iba ak si niekto fakt urobí sám a pre seba,to sa nedá zaplatiť to množstvo hodín prplenia.To cigán kopaním jarkov by bol na vyžšej hodinovke
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných