Vzorná mamička - mamička roka...

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to chocho 2:

POINTA mojho prídspevku je v tom,že

CHODEC može POČKAŤ 5 sekund radšej ,ako by mali dvaja vodiči riešiť nehodu s ťažkými následkami na vozidlách.

Inak uvedomujem si čo si mal na mysli,

že vinný je vždy ten vodič, čo NESTIHOL ubrzdiť.

Na druhej strane CESTY sú primárne určené VODIČOM ,

nie CHODCOM !!!!!!!!!!

Preto by bolo dobré STANOVIŤ nejaké PRIORITY

KTO bude užívať cestu v prvom rade a kto by sa mal PRISPOSOBIŤ !!!
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sliedič NEKRÚŤ hlavou lebo MAM PRAVDU

chodec MOŽE POČKAŤ kým prejdú autá.

NIČ SA MU NESTANE .

A ušetrí tým spústu problémov vodičom.

Ja kebyže sedím za volantom 40 tonového kamiona a musím si páliť brzdy , tak vystúpim a dotyčneho/dotyčnú/ TAK PREPLESKNEM , že si to bude pamätať do konca svojho života,

ba čo viac bude sa z.a.s.i.e.r.a.ť kedykoľvek na ten preplesk pomyslí...
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Laco, použijem Tvoju logiku: Prechod pre chodcov je primárne určený chodcom. Bolo by dobré určiť priority, kto ho bude užívať v prvom rade a kto by sa mal prispôsobiť.
Inak je mi už všetko jasné po poznámke "pálenia bŕzd" a "preplesku". Výsledok je ten, že tu je každá debata zbytočná. Neohľaduplní nerváci patria do tichúčka domova, nie na cestu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

chocho zase NEMÁŠ PRAVDU

nakoľko priechod pre chodcov JE SÚČASŤOU cesty pre motorové vozidlá , nie naopak

a preto by sa mali chodci prisposobiť premávke vozidiel na ceste

pre chodcov sú primárne určené chodníky a pešie zóny, kde je pohyb aut vylúčený
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Dobre som odhadol, že tu je debata zbytočná...
Máš pravdu, Laci! Prajem veľa šťastia, hlavne pri cestách na západ od našich hraníc.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Týmto chcem varovať ostatných normálnych vodičov, ale najmä chodcov od DEMENTA na VW Passat B6 čiernej farby s EČV HC-434 (posledné dve písmenká si nezapamätal).
Príbuzný dával prednosť chodcovi na prechode - staršiemu pánovi asi 80m za zákrutou presne tu: http://goo.gl/maps/IVqBe smerom zprava doľava a bol v pravom pruhu. Starší pán najprv nechcel, bál sa (ani sa mu nedivím), no nakoniec predsalen vkročil do cesty a keď bol v strede dvoch pruhov, prefrčal okolo horeuvedený DEMENT asi 60-70km/h a asi 50cm od staršieho pána... Starší pán potom s paličkou zamával tak, akoby hovoril "ja som to vedel".

Keď to tu čítaš ty hňup, uvedom sa, že si toho chudáka dedka mohol zabiť. A potom si už nemal problém čakať 2 minútky na červenej o 300m ďalej, že? Dal by som mu 30 rán bičom, pretože pokuty sú pre takýchto polobohov akurát na smiech. :-(
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Synovec je mierumilovnejšej povahy, takže k tomu nedošlo. Otázka je, či by vynadanie, alebo nejaký fyzický atak pomohol k tomu, aby toto hovado nabudúce dávalo pozor. Navyše tam bolo viacero iných vozidiel, takže slovnej výmeny by sa nedalo urobiť nič viac, lebo takíto polobohovia majú za sebou rad právnikov, ktorí z Teba vyžmýchajú všetko :-(
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tomu na passate sa stalo to co aj skoro kazdemu.prechod pre chodcov na dvojprudovej ceste.ja som tak skoro zlozil chodca tiez no bolo to v zime v noci za dazda.cvok na aute vedla v 50km/h mna dupol na brzdy a ked som uz len siel smykom cez prechod chodec sa pootacal okolo mojho laveho boku auta.ostal som stat a chodec stal na ceste akoby nic dak som pekne pokracoval plnou parou vpred.a Sliedic ked tvoj synovec mieni nadalej zastavovat na prechode na dvojprudovej ceste koli jednemu cloveku asi chce videt co to robi taka supa do cloveka.sposobil tu najhorsiu situaciu.dedko by pockal az auta nepojdu a hotovo.najhorsie je to v plnej premavke ked nejaky sedliak zastavi.ten na passate si myslel ze zase niekto robi kolonu druhy pruh volny tak valil dalej.ja by som ten prechod tam zrusil.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Seven, poznáš to tam? Tá cesta je natoľko široká, že dement v Passate dostatočne vzdialene videl, ako prvé auto stojí PRED prechodom pre chodcov, ktorý je označený z oboch strán.

To, že "si myslel, že je tam kolóna" pri dopr. nehode neobstojí a na mieste mu zoberú vodičák. Akurát dedko by už bol mŕtvy. Ja keby som bol na mieste toho Passata, zvýšim opatrnosť a čo je najdôležitejšie PRIBRZDÍM na asi 30km/h a z tej rýchlosti potom už nie je problém zastaviť hocikedy. Nie ďalej mať nohu na plyne a preletieť, že ma to nezaujíma. Ale to je v mentalite ľudí táto nedočkavosť.

No a aj v tom, že synovec spôsobil najhoršiu situáciu sa mýliš. Spôsobil ju kokot v Passate.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Prednosť na prechode je nebezpečná kravina, ktorá ohrozuje chodcov na životoch. To píšem ako vodič aj chodec. Vzhľadom na zraniteľnosť chodca v porovnaní s vodičom je po prípadnej nehode ÚPLNE NEPODSTATNÉ, kto mal prednosť, kto mal pravdu a komu zoberú vodičák. Následky sú často fatálne. Chodcov a vlastne všetkých účastníkov cestnej premávky má chrániť v prvom rade pud sebazáchovy, pretože ten dokáže väčšinou zabrániť nehode. Zákon dokáže len trestať niečo, čo už sa stalo

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 44 neregistrovaných