vyvoz noveho auta do FR(resp. inej krajiny EU)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

vyvoz noveho auta do FR(resp. inej krajiny EU)

Príspevok od používateľa rastoaeu »

Zdravim,
som nasiel dnes toto forum ked som hladal info na webe ako je to s vyvozom noveho vozidla zo slovenska do inej krajiny EU. Co by som chcel spravit:
1) kupit nove auto na slovensku
2) hned po kupe ho dostat do francuzska a tam zapisat na seba a dostat francuzsku SPZku

Predpokladam, ze dph by som neplatil na slovensku ale az vo francuzsku. To je financna vec.
Ake mam ale moznosti dostat auto do FR?
1) niekto mi ho prevezie (nejaka firma co to robi predpokladam?)
2) sam si ho tam odsoferujem ale na to potrebujem asi nejake docasne znacky, ze? To si musim vybavit sam na policii alebo snad to vie vybavit slovensky predajca?

diky za info!
rasto
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Auto bez DPH nekúpiš.
2. Žiadne dočasné exportné značky na Slovensku neexistujú. Ak by si veľmi chcel riskovať môžeš skúsiť nemecké: www.prevozneznacky.sk, naplánuj si ale trasu tak, aby si sa vyhol Rakúsku...

Nebude jednoduchšie (a možno aj lacnejšie) kúpiť to auto vo Francúzsku?
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

1. jak ze nove auto bez dph nekupim? jasne, ze kupim, akurat tu dph potom zaplatim vo FR. podobne ako keby som kupoval nove auto v nemecku a dph by som zaplatil az pri prihlaseni auta na slovensku (lebo sa jedna o kupu noveho auta)
http://europa.eu/youreurope/citizens/sh ... dex_sk.htm
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

okej, chapem. chces asi povedat, ze snad nejaki predajcovia tu nedodrziavaju nejake nariadenia z bruselu na ktore som sa vo svojej nevedomosti odvolal? :)

ale pravda, netusim ako to chodi na slovensku s nakupom auta, kedze dlhodobo som v zahranici. tak to aby som hadam nejakemu tomu predajcovi zavolal.

som ale zistil, ze su celkom velke cenove rozdiely pri istych znackach (napr. vw, audi ci dokonca aj pri domacom peugeote!) medzi FR a SK a pri tychto rozdieloch sa oplati venovat zopar hodin casu aj zistovaniu, ze ako by sa to dalo spravit
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Povedz mi, na základe čoho tebe ako súkromnej osobe niekto predá tovar bez DPH?! Na základe toho, že im povieš, že ho ideš vyviezť? Super, to idem nakupovať aj ja...
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

A na zaklade coho nakupujes v zahranici(v inej krajine EU) nove auto bez DPH, ktore chces doviest na slovensko?

V krajine kam taketo nove auto dovezies ti skratka nedovolia auto prihlasit pokial nie je zaplatena miestna DPH, viz. prihlasovanie noveho auta na slovensku: http://www.minv.sk/?prihlasenie-dovezen ... zahranicia, citujem:

Ak ide o nový dopravný prostriedok dovezený z iného členského štátu Európskej únie je potrebné priniesť potvrdenie vydané daňovým úradom o zaplatení dane z pridanej hodnoty v tuzemsku.

Tj. nove auto dovozene z inej krajiny EU ti na slovensku neprihlasia ak neni za toto auto zaplatena DPH(a zaplatena na slovensku, nie v krajine z ktorej dovazas). A samozrejme musi to fungovat aj opacne ked auto vyvezies zo slovenska do inej krajiny EU.
Ano prakticky som to este neskusal, preto sa tu pytam na fore ako to chodi aj ked skor ma zaujima ako to auto vyviezt a nie ta DPH.

Netusim ako ludia, ktori kupuju nove auto v nemecku za ucelom dovozu a prihlasenia tohoto auta na slovensku dokazuju nemeckemu predajcovi ze ho idu vyviezt. Ale tak tipujem ze na dobre slovo, nie? :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vidím, že v tom máš jasno...
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

jasno? myslene ironicky? :) lebo jasno v tom teda nemam a preto sa pytam. teoreticky som si nejake info nasiel na webe ako to ma fungovat ale tak hadam sa tu niekto ozve kto uz nieco robil podobne...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jasno v tom nemáš, ale keď ti niekto niečo napíše tak tomu neveríš...
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

No vies, ked ty si napisal len: 'auto bez dph nekupis'. Ziadne argumenty preco byt to tak malo byt v pripade, ktory som opisal(vyvoz noveho auta do inej krajiny EU a nasledna registracia toho auta v tej inej krajine EU) a preco by to nemalo byt tak ako som nasiel na weboch oficialnych institucii (oficialna stranka minv + stranky, ktore maju vysvetlit ako to funguje v EU).

Takze okej, napis mi, ze to tak na slovensku nefunguje lebo predajcovia maju na haku nejake pravidla ohladom kupy novych aut a DPH alebo trebars, ze hej ide to ale treba taky a taky papier ako potvrdenie, ze auto sa vyvezie a podobne alebo, ze dph ti vratia ked zaplatis potom dph v krajine kde si auto prihlasil. Skratka nieco. Ale nie 'auto bez dph nekupis'.

Ty si to uz skusal taketo nieco urobit? Poznas niekoho, kto tu DPH musel zaplatit?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neveriaci Tomáš... Dokonca firmy mali vonku problém kúpiť bez DPH a nestačilo im ani potvrdenie o registrácii platcu DPH od nášho daňového úradu tak tu prosím ťa neblúzni o tom, že sa ti to podarí ako súkromnej osobe! Jedine ak ju tu zaplatíš, dovezieš do F, zaplatíš tam a na základe potvrdenia o zaplatení vo F ti ju tu vrátia...
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

oukej, chapem. tak to aby som sa potom v takom pripade isiel niekam stazovat. hadam az do bruselu hehe.
Lebo ved ja nechcem spravit ziaden danovy unik, ja chcem len spravit to co oficialne pisu na webe vsade. A z toho co pisu je to uplne jasne predsa:

Zdaňovanie nákupu vozidla v zahraničí

Ako sa platí DPH v prípade, že si kúpim auto v inom členskom štáte EÚ?
Ak si kúpite nové auto v inom členskom štáte EÚ, nemusíte v tomto štáte zaplatiť DPH. DPH zaplatíte v krajine, v ktorej ho chcete prihlásiť do evidencie motorových vozidiel.

http://europa.eu/youreurope/citizens/sh ... #need-help

Preto som ten neveriaci tomas lebo ty hovoris uplny opak co sa tam jasne pise (a tam sa to pise vo vsetkych jazykoch EU a plati to pre vsetky krajiny EU). Tak trochu pochopenia so mnou.
Kazdopadne skusim si zavolat ku predajcom na SK a ci ma hned odpalkuju kade lahsie. Sam som zvedavy
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

rasto, maš pravdu ale najjednoduchšie pre Teba bude ak zbehneš na najbližši danovy urad a tam ti to vyjasnia.Zda sa mi, že Ti vystavia DIC na tuto jednu operaciu aj ked si sukromna osoba.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no dnes sa tu zase kadeco nove dozvieme lol

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných