Vývoz auta zo Slovenska bez KO

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Vývoz auta zo Slovenska bez KO

Príspevok od používateľa jal »

mam tu jednu zaujimavost, ze to je mozne, za urcitych podmienok. usetrit si kontrolu originality pri vyvoze do zahranicia

ta prva je, ze krajine, kam sa auto vyvaza, musi byt mozne vybavit papiere a znacky na auto, ktore stale je v evidencii povodneho statu.
nasledne sa toto oznami slovenskym uradom a tie maju povinnost auto z evidencie vyradit

ta druha je, vlastne to ani podmienka nie je, ze ak auto ide cudzej osobe, tak je riziko jej davat neodhlasene auto, ak by nekonala podla dohody, ostane vam v evidencii auto
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mas dojem ze nejaka taka krajina existuje? kto umozni prihlasit auto bez toho aby bolo uz odhlasene?

turecko? bulharsko? ukrajina? tam sa obcas vyvazali auta bez odhlasenia u nas, boli to vozy typu bmw x6, audi q7, vzdy aj bez vedomia majitela :)
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Mňa by zaujímalo riešenie takejto situácie- chcem sa zúčastniť jednej charitatívnej rally, ísť autom do Ulanbátaru s tým, že auto tam ostáva, vydraží sa v prospech charitatívnej organizácie ktorá ho bude užívať. Ako to tu potom doriešiť administratívne? Ha?
ap-auto
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.10.2005 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ap-auto »

MP3 turbo,iba by som chcel povedat,ze sa mylis,lebo ja som takto auto vyviezol do Nemecka,a bez KO apodobnych kravin pri vyvoze.Auto bez vsetkeho v Nemecku zaevidovali a poslali SK technicky a znacky na Slovensko a tu ho nasledne odhlasili.Oni KO nepotrebuju,chceli iba COC list ,orig.ŠPZ a TP,nemecku novu STK a za pol hodinu bez vsetkej tej byrokracie,prekladov a dalsich nezmyselnych kravin auto prihlasili
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nemozu..nikde v europe neprihlasis auto registrovane v inej krajine..okrem toho, co pisal mp3..

a u nas odhlasis auto na vyvoz jedine s papierom z KO..policajt Ti auto neodhlasi do ineho statu..cize to, co pise zadavatel temy je bud omyl policajta, alebo nevedomost, alebo zaplatene "ocka"...aby nevideli co maju vidiet..

neexistuje to inak..

len pre zaujímavost, co to bolo za auto, ktore bolo potrebne do nemecka predavat?ked tam take nemali a lacnejsie? lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neverim ze v Nemecku prihlasili takto auto ako pises.

Je pravda ze ich ziadna nasa KO nezaujima a zvysoka na nu kakaju. Ale nie je pravda ze prihlasia auto ktore u nas nebolo odhlasene - ako by to asi spravili? V civilizovanom Nemecku,,,, keby to bola Ukrajina tak este mozno som ochotny uverit krcmovym rozpravkam po siestej borovicke ...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

zaujimave veci tu citam...ze v Nemecku prihlasili auto, ktore nebolo u nas vyradene :-)
...kedy to bolo please?...to by ma fakt zaujimalo...Predlozis vsetko, ako napisal ap-auto, (zabudol na poistenie) a policajt bez odhlasky zaeviduje vozidlo, ktore je este u nas v CEV. Tak to si snad děláš kozy??? :-)
Takto by to mohlo dopadnut v tom Ulambatare, nie v DE...co este ine bolo za tym, ze to takto islo?
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

mp3turbo napísal: Je pravda ze ich ziadna nasa KO nezaujima a zvysoka na nu kakaju.
Nielen oni, ale kazdy rozumny clovek. Ved asi preto je KO v "civilizovanych" krajinach ako Slovensko, Madarsko a Rumunsko :d :D
tibor.b
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 29.11.2009 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibor.b »

no a teraz Vas chlapci spoza pc trosku uvediem do reality, ako to bezi. Bez problemov auto dokazem zo SK vyviezt do DE bez toho aby bola robena KO a odhlaska v nasom state. Neveriacim Tomasom odkazujem len tolko ze osobne som mal tu cest pred mesiacom exportovat tahac Volvo rv02 do Nurnbergu kde bolo zaregistrovane a neskor nam boli zaslane kopie Fahrzeugbrief 1 a 2, na zaklade coho sme vozidlo odhlasili z nasej evidencie a odhlasili PZP

2 cesta je klasicky export s odhlaskou na DI a splnkom noveho majitela plus KO, samozrejme poplatok sa odvija od toho taktiez ci sa ziada vystavit Exp cisla alebo nie
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

vies, nechcem Ti velmi oponovat, ale pokial viem, a teda nieco malo viem, tak v ziadnom state nezaregistruju auto bez predchadzajuceho odhlasenia..neviem, ako si to absolvoval..prave som telefonoval s dopravakom...riaditel jedneho DI...rovnako mi to potvrdil..

zda sa mi to ako hlupost uz len z pohladu toho, ze auto moze byt napriklad v lizingu..a ak bude prihlasene v inej krajine bez odhlasky z nasho statu, tak je to podvod..a vies co sa stane?arbitraz...voci republike, lebo umoznila podvodne zapisanie auta..

ale to je len moj, a mojho znameho nazor..
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ale ved ja neoponujem..ja pisem to, co som si radsej overoval..proste, ani dopravak mi nevedel povedat ine, ako to, co som napisal...

a akokolvek ak nad tym rozmyslam, zda sa mi to prinajmensom cudne..ja nespochybnujem, ze to urobil..

len proste mne to nejde do hlavy..
ap-auto
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.10.2005 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ap-auto »

No ked niekto povie,ze su to silne reci,pri poldecaku,tak musi byt riadny muklo,nic v zlom.Bolo to presne tak,ako som to napisal.V nemecku si nasledne Landratsamt overi,ci nieje auto kradnute,alebo v leasingu a posle vyjadrenie do mesiaca pisomnou formou.Nieco ako obdoba nasej slovenskej KO,stym rozdielom,ze zistia o aute uplne vsetko,aj to ci nepatri leasingovke a pod....U nas KO zistuje iba to ,ci nieje v patrani a stalo sa,ze auto cez KO preslo a nasledne ho leasingovka napr.z Francuzka nasla a zobrala majitelovi !!!!!!!!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Je to kontrola originality (teda pôvodnosti identifikačných znakov) a nie kontrola pôvodu...
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Zrusit KO ! ! ! ! ! :3c90:
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

tibor.b napísal:no a teraz Vas chlapci spoza pc trosku uvediem do reality, ako to bezi. Bez problemov auto dokazem zo SK vyviezt do DE bez toho aby bola robena KO a odhlaska v nasom state. Neveriacim Tomasom odkazujem len tolko ze osobne som mal tu cest pred mesiacom exportovat tahac Volvo rv02 do Nurnbergu kde bolo zaregistrovane a neskor nam boli zaslane kopie Fahrzeugbrief 1 a 2, na zaklade coho sme vozidlo odhlasili z nasej evidencie a odhlasili PZP

2 cesta je klasicky export s odhlaskou na DI a splnkom noveho majitela plus KO, samozrejme poplatok sa odvija od toho taktiez ci sa ziada vystavit Exp cisla alebo nie
...nieco podobne sme riesili na firme asi pred rokom vyvoz do CR, tak isto bez originality a odhlasenia v SR...dovtedy som neveril ani ja, ale ide to...tak isto vsetci na DI tvrdili, ze je to blbost, ale hold realita..

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martin222222 a 6 neregistrovaných