Vývoj cien V8 mid-engine Ferrari

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Vývoj cien V8 mid-engine Ferrari

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Ahoj,
zaujímalo by ma, ako sa podľa vašich predpokladov a štatisticky odhadnutých hodnôt, budú vyvíjať ceny modelov 458 Italia, F430 F1, 360 Modena.

TEDA = Rád by som povyzvedal niečo viac o osemvalcových modeloch s motorom uprostred. ( Som si vedomý, že ideálom sú vidlicové 12 valcové motory a limitované edície - na margo daných špekulatívnych kvázi možných investícií).

Mojim pozorovaním som zistil, že aj počas krízy, keď bežné cestovné modely (používané) boli s cenou rozhodne nízko, tak len 360 Modena padla na 35 000 euro(na túto cenu sa už neskôr nedostala v bežnej inzercii), čo sa týka inzerovaných automobilov, je možné predpokladať, že tá cena je už hraničná a lacnejšie sa to auto už predávať nebude?

Zaujíma ma to z toho titulu, že modely 90. rokov pomaly prichádzajú na vlnu stúpajúcej tendencie (F355).

Ďalej by som rád vedel niečo bližšie o modeli F430 F1, ten som doposiaľ videl kolísať na hranici 55 000 euro, je reálna šanca, že sa model v dohľadnej dobe dostane aj pod cenu 45 tisíc euro? (som si vedomý, že hlavné merítko je technický a optický stav a počet najazdených kilometrov - v neposlednom rade výbava).

Na záver by ma zaujímala situácia modelu 458 Italia, ktorý je najmladší a najprepracovanejší a jeho spád na cene je z daných troch najrapídnejší, je možné očakávať percentuálny spád na cene podľa veku ako u dvoch predošlých modelov? Model som doteraz zhliadal v rozmedzí 110 tisíc euro až 115 tisíc euro, ako spodnú hranicu, samozrejme s DPH. Je možné predpokladať, že do roku 2020 klesne na cene pod 50 tisíc euro?

Ďakujem, budem sa tešiť všetkým reakciám, ktoré sa snáď budú týkať témy.
:)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tiez som zavahal ked bola v DE v ponuke jedna 360ka Modena za sumu 33000e, som spekuloval az som dospekuloval ze radsej by som cervenu ako striebornu ale hlavne bola manual ako chcem ja a nie F1 radenie. Podla mojho nazoru F430 dole asi uz nepojdu tiez, aj Modeny uz idu pomalicky ale isto hore
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Toto by aj mna zaujímalo, prípadne by sa zišiel nejaký link s monitorovaním cien aut. Niečo ako ma ab.eu ale oveľa, oveľa obširnejšie.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Myslim ze tie modely su este dost mlade aby sa dal vyjadrit potencial modelov. Je to individualne, zalezi kolko kusov bolo vyrobenych z daneho modelu, aky je stav auta a vela robia doklady o servise atd.

Napriklad 550 Maranello:
Original stav 85 700
Udrzovany stav 55 300
So stopami opotrebenia a rizikom skrytych vad 22 300

Ceny su stabilne. Na starsich modeloch mierne stupaju.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

pred asi 3-ma rokmi som pozeral ceny f430 a stali okolo 50 000euro,auta su to este mlade a s rastom ceny by som este nepocital.a pri supersporte ti servis a poistka pokazia tvoj sen o investici ak ho nebudes mat stale v garazi. tie auta sa kupuju chcem to,mam na to ,kupim to.ps f430 silno navykove raz som sa zviezol a chcem ho ale nemam na to :d :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

preco by mala poistka niekomu pokazit sen? Asi ked ma niekto na Ferrari tak na tu poistku este niekde naskriabe mince
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

550tka za 22000 eur ??

chlapci co ste mali dobreho, zostalo vam este ? Ja by som si tiez dal.

A 550tiek za 22000eur kupim cely kamion. Aj dva.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Nemecky AutoBild Klassik uvadza take ceny. Rocniky 1996 - 2001.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

reality check : mobile.de plus autoscout24.eu, cize velka cast Europy a rozhodne Nemecko :

NAJMENSIA cena 550tky je 85.000eur, jediny kus. Vsetko ostatne 90.000 a vyssie.

Za 30.000 kupim 550tiek kolko len zozenies. Nieze kamion, ale cely vlak. Platim v hotovosti. Cakam ponuky. Akoze ZIADNE Ferrari nekupis za 22.000eur, absolutne ziadne co je v poriadku, ziadny typ, nieze 550tku. Najlacnejsie su Mondiale z 80tych rokov, startuju od 29.000eur a to si este nevidel ten stav.

Takze, kto mate splaseneho konika za 22, okamzite kupujem. A STRASNE VELA na tom zarobim pri dalsom predaji.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Viem kolko stoja modely Ferrari. Napisal som ceny z dostupnych katalogov. Auto Bild Klassik aj Auto Motor und Sport Classsic maju relavantne podklady. Asi by bolo vhodne opytat sa ich ako dospeli k takym cenam. Auto Motor und Sport taketo mlade modely este nema zalistovane.

Mondial uvadzaju obidva, ako priklad Mondial QV, 82-85.
Auto Motor und Sport
Priemerny: 15 000
Udrzovany: 34 000

Auto Bild
Stav ktory vyzaduje opravy: 12 900
Priemer: 20 500
Udrzovany: 28 900

Take ceny uvadzaju chlapi ktori sa zaoberaju vetaranmi a renovaciami. Realita moze byt ina.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

co su to za nerealne ceny??? Vsetky ferrari samozrejme stupli za posledne 3-4 roky mierne na cene, ale to nie su auta na kazdy den. A dnesne ceny sa predpoklada, budu oscilovat +- 5%. Ak chces realny stav cien, chod sa spytat do viedne. Ak je v dobrom stave, tak udrzba nie je zlozita-som tu niekedy po lete v podobnej debate napisal cenu prehliadky vo viedni - je kazdy rok, + kazdy ferrarista si priplaca /pri rocnej kontrole s vymenou oleja/ zaruku na jeden rok.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Viem kolko stoja modely Ferrari. Napisal som ceny z dostupnych katalogov.


akoze prepac ale ked naozaj vies kolko stoja tieto vozy, preco si pisal howadiny ktore hovoria totalne nezmysly pretoze zabudli 75% z realnej cenovky ? Co na tom ze to napisal AutoPicture alebo AutoBild, to je totalne nepodstatne.

Ked raz neni ani jedno jedine auto v inzeratoch pod 85k, tak dofrasa nestoja 22k ani 30k. No nestoja a nestoja a nestoja.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Ako som uz spominal, bolo by vhodne otazku ako dospeli k takym cenam smerovat na nich. Ceny inych aut suhlasia. Pisal som Vam aj ss.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných