Vysoké ceny PHM - anketa

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Vysoké ceny PHM - anketa

Príspevok od používateľa martinpb »

Vážení!
Chcem si urobiť medzi Vami takú menšiu anketu či váš život ovplyvňuje cena benzínu..nafty (a pravdepodobne bude ešte vyššia ako 1,50).. rozmýšlate nad nejakými opatreniami? ja osobne som videl už x vodičov tankovať do 50l nádrží... alebo začal som badať väčší dopyt po dvojstopých motorových prostriedkoch..alebo autách s obsahom do 1,0 ...alebo MHD :-\ ... (ináč je zaujímavé že toto malé švajčiarsko :4090: si dovolí až tak velkú daň z PHM-myslím tretia najvyššia v EU) -- čo vy na to?
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Moj zivot to vobec neovplyvnuje, nenajazdim toho tolko (15000/rok), ze by som nestihal platit za PHM. Ja fungujem tym stylom, ze pokial v nadrzi nieco je, tak sa jazdi a v poslednom case sa nestalo, ze by nebolo. Ale byvalo to inak pokial som mal benzinak so spotrebou 9L. Teraz je to podstatne znesitelnejsie. Len pre info, som este student.

Ale celkom ma stve sposob tvorby cien. Ked zdrazie ropa, tak OKAMZITE sa zdvihne aj cena phm. No ked ropa zlacnie, tak argumentuju tym, ze este dopredavaju zasoby...
Naposledy upravil/-a knss v 28.02.2011 21:42, upravené celkom 2 krát.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Na Slovensku vláda prišla na to, že najkvalitnejšie sa dá napakovať na chudobe a obyčajných pešiakoch.
Dvihnem gajs = dvihnem fšecko, ale najprv trochu depku.
Na boháčoch ešte nikdy nikto nezbohatol - ani vláda, lebo sú to oni sami a pravidlá si urobia pre seba a lobby.
A to aj napriek stúpajúcim cenám ropy, neupustia zo svojho, šak kua majú z čoho.
Aj tak to mám v prdeli, lebo v rodine urobím najviac km ja a mám sporák/lpg/.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Tango030
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 04.11.2009 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tango030 »

Stačí ked sa vrátim o rok dozadu a spomeniem si že počas štrajku autodopravcov Ficko znížil spotrebnú daň a s úsmevom som si mohol natankovať 60L nafty za neakých 60eur :d :D
A teraz!?
Centík ku centíku a máme tu liter nafty za 1,3eura a lacnejšie to už asi nebude,a o dialničných známkach a cestnej dani sa radsej nejdem ani vyjadrovať :zga27:
tommy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 26.05.2006 01:15
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy »

cena paliv sa tyka vsetkych teda pokial nezijes v jaskyni a nelovis si potravu.
Odtahova sluzba,recyklacia vozidiel,autoservis. www.odtahynitra.sk
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

preco je v polsku lacnejsie palivo skoro o 10 korun?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Toscanini9999 napísal:preco je v polsku lacnejsie palivo skoro o 10 korun?
kua, prečo je polsko tak sku..ne daleko...
od BA...
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Musím Ťa opraviť v Poľsku stojí benzín okolo 1.25 € čiže 4,90Zl., alebo 37,65 Sk a keď si to prerátaš tak ten rozdiel neprevíši 5.Sk. Takto to je aj 30 km do vnútrozemia Poľska. Takže mne sa oplatí z RK iba keď čapujem aspoň 60 litrov ,či veľký nákup aspoň za 300 € nakoľko sú tam ceny o 20% lacnejšie.
mmmajo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2007 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmajo »

Na Kanarskych ostrovoch (Spanielsko) stoji momentalne nafta 0,85Eura a benzin 0,95Eura
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

to najlepsie opatrenie som uz spravil .. mam auto na plyn

ale boli ma aj ked mi treba natankovat tych par litrov na startovanie

a nepacilo sa mi uz novorocne zdrazenie plynu :342a: ale tak co narobim, snazim sa aspon poriesit veci, ktore ovplyvnuju spotrebu (napr. chystam sa vymenit termostat lebo motor slabo drzi teplotu) ale aj tak ziadne zazraky necakam lebo jazdim s plnym autom a nie prave idealne trasy
raji
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04.05.2010 09:43
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raji »

Ja tankujem v Rakusku, mam to par kilometrov a ine neriesim. Na liter je to lacnejsie sice len o cca 8 centov (mam benzinak), plus sa mi ale nestane, ze do 60 litrovej nadrze sa mi vojde aj 62-63 litrov ako na Slovensku...
Hoci ma to v konecnom dosledku vyjde tamker narovnako (cca 3 usetrene € mam akurat tak na kavu), odmietam podporovat zhnitu slovensku "ekonomiku" a neunosne ceny voci nasim platom. (rakusak ma lacnejsie PHM a nepomerne viac zarobi).

Toto je moj nazor, netvrdim, ze je najlepsi...
lubo30
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 20.06.2006 11:45
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo30 »

Podla mna ak by cena bola taka ze 1euro za 1 liter to by bolo primerane ale.......... Vysoka dan a velmi vplyva na cenu dalsia dolezita vec je situacia Libia a podobne. Co sa tyka robit zasoby tiez som uvazoval nieco na leto pripravit ale priklad: do juna 2011 dajme tomu ze nafta bude drahsia oproti terajsej cene o 20 centov cize bude stat cca 1,50 co asi bude viac cize teoreticky na 1 liter usetrene 20 centov cize zasoba 500 litrov ktora je aj mozna niekde v garazi mam usetrene 100 eur.....to nie je az tak vela a este preprava skladovanie potom to nalievat do auta ...neviem ci sa to oplati
VW Bora Combi 1.9 TDI 96 kW r.v. 2003
Jawa 350/638
komprex
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.11.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa komprex »

Mne to nevadi, vsak vzdy tankujem za 50eur :40bd: Ale teraz vazne, zanadavam si vsak co ine nam ostava. Inak co hovorite na variantu benzin+LPG do mesta ? Je to podľa vas kravina ? Alebo to niekto pouzivate a je to OKA ? Lebo diesel v meste je o nicom...
matusk86
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 07.11.2010 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusk86 »

Môj osobný názor je, že čo sa týka cien PH, tak je otázkou krátkeho času kedy atakujú hranicu cez 2 e/lit.. to proste nezastavíme...
zas na druhej strane.. netreba sa stresovať... osobne sa teším kedy sa začnú robiť sériovo prvé skutočné elektromobily... tam je naša budúcnosť... bude to vozenie daleko ekologickejšie.. a hlavne omnoho lacnejšie!! akurát si treba zvyknúť na to, že dojazd rádovo niečo cez 100 km bude troška otravný... potom nejaká hodinová prestávka na elektropumpe a ide sa dalej... za 10 rokov bude benzín to, čo je dnes napríklad pre bežného človeka uhlie... kto má ešte pred začiatkom zimy za vlečku uhlia pred domom aby si zakúril? lol
mirrrko
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 19.11.2008 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirrrko »

co sa tu deje nema obdobu benzin a nafta pojde skoro na 2eura pri tych nasich platoch nemam slov a aj tak sprosta slovac bude tankovat az za 10eur keby bolo sak co neak bolo neak bude to je ta nasa mentalita naroda lol dlho trvat nebude a bude tu vsetko raz tak drahsie a nikdo stim nic nespravi ako vzdy. henta ku...a frigidna radicka tu by chcelo strelit medzi oci,ale co cely stat je uz aj tak v p...i tak to tu aj vypada.ciganov tu je jak mravcov a furt sa im len jebu bytu a este sa im nelubi ku....vam ciernym co sa doteraz prikrivaly z vlnovkovym plechom sa tu budu rozculovat a este aj im rozda henta spina zranicu. jedine riesiene ked to bude takto pokracovat odjebat sa stadialto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných