Vyplatenie auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Áut je ako mravcov, načo riskovať behacky po policii... Keď som pred cca 8rokmi kupoval auto, peniaze som vyplatil predávajúcemu na dopravnom inšpektoráte ako sme vošli dovnútra prepísať auto, svedkovia boli, kamery tam neviem ci boli a piánko... Dopredu nedávať nič!!!
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vyplatenie auta

Príspevok od používateľa seven549 »

adri0 napísal: Čo by ste robili v mojom prípade?
obe strany sa nepoznaju cize najlepsie je ak majitel je pritomny pri prepise pretoze vznikaju aj take veci ako mne v roku 2016 {bol som predavajuci}ze auto bolo blokovane exekutorom.ani som o tom nevedel.trest bol este z roku 2008 na soroske prekrocenie rychlosti a to auto ktore som predaval som mal od roku 2012.bloknute bolo od roku 2014.

info mi dala policajtka pretoze aj prepis bol uz zaplateny vopred a papierik z automatu platil len v ten den.

tak som si este v ten den,kedze kupujuci auto zaplatil tiez vopred,zajazdil 150km k exekutorovi z ineho okresu a vyplatil to 100euro.poobede sme stihli aj ten prepis.

kedze tych pripadov mali na DI viac tak odvtedy sa u nas plati za ukon na DI az ked je vsetko ok.

cize ak sa majitelka nemieni dostavit na prepis tak radsej treba pozriet ine auto.
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

kedysi som viac doveroval ludom, takze kedysi by som do toho isiel, ale dnes po mnohych trpkych sklamaniach a neraz som aj o peniaze prisiel, tak uz nie, dozaista nedavaj vopred, ide o teba, o tvoje peniaze a ked sa im to nepaci tak hold ich problem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ale viete ako to je - ten konkretny autiak ma taku neodolatelnu cenu, podstatne lepsiu ako je bezne z toho rocniku, vybavy...

preco asi :) je to proste lakadlo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Skoda ze sa uz asi nedozvieme ake to bolo auto a ako to cele dopadlo. Jedine ze by nam to @adri0 povedala.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
adri0
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adri0 »

Ahojte chalani, ďakujem každému za komentár je to auto vhodne najmä pre moje potreby. Vyžadujem určitý komfort keďže budem auto používať na dlhšie trasy a každý deň. Auto som dávala kontrolovať aj u automechanika. Nakoniec pristúpili k notárskej úschove, takže mám vypracovanú aj novú zmluvu. Auto som samozrejme dávala preverovať u známeho policajta dopraváka ten mi potvrdil že auto nieje kradnuté ani burane.
adri0
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adri0 »

Ešte mám otázočku, čo zostane majiteľovi alebo jeho splnomocnencovi po odhlásení auta (v rovnakom okrese). Rada by som vedela čím sa bude musieť preukázať napríklad pri odhlasovaní PZP v poisťovni. Chcela by som aby sa týmto istým tlacivom preukázal aj pri vydaní finančných prostriedkov z notárskej úschovy.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

V okrese nezostane nic. Robi sa to tak, ze sa posle kopia velkeho TP s menom noveho majitela.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
adri0
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adri0 »

@flyte no dobre ale tu fotokópiu mu dajú priamo na inšpektoráte? Lebo čo ak by som mu ja odmietla dať tu fotokópiu? Akú bude mať on záruku že mu bude vedieť notárka vydať finančne prostriedky ak mu budem musieť ja tu fotokópiu?
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Kopiu ma ten, komu ju dovolis si urobit z originalu. Original mas ty. DI ziadne kopie nerobi.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pôvodný majiteľ si urobí kopiu veľkého TP,kde je zapísaný ukon DI PZSR, a ten je zároveň odhláška z PZP. Ja si úradné doklady archivujem, kópie mám aj 20 rokov staré uložené. Nikto nevie,pre istotu. Možno je to zbytočne ale môže zlyhať doručenie odhláseného TP poštou,aby som mal v ruke dôkaz,že som auto odhlásil.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

@trucker694 toto plati medzi okresmi. V okrese dam stary TP policajtovi a uz ho v zivote neuvidim.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
zuzula2501
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.02.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Otázočka

Príspevok od používateľa zuzula2501 »

Teraz ma napadla otázka čo mám robiť keď predavajúci pýta pred odskúšaním auta či moto dopredu celú sumu ako zálohu ? To je už úplne v rozpore s tým čo tu radíte že dať peniaze až po prepise, bála by som sa dať niekomu veĺa penazí do rúk len tak . A tých inzerátov s touto podmienkou je celkom dosť, stretli ste sa už niekto s takou podmienkou?
adri0
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adri0 »

Našla som možnosť že pán si môže v prípade že by som mu nechcela dať okopírovať TP, žiadosť o kópiu prepisu vozidla priamo od DI. Takže som krytá aj ja aj on.
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Zuzula 2501 ja som sa nestretol s ničím takým, kľudne som dal auto normálne vyskúšať, keď prišiel normálny záujemca, ani som nevidel taky inzerát, ak môžeš posli mi do správy link len tak zo zaujimavosti

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných