Vypínanie tankovacej pištole

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterik89
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.10.2007 14:45
Zdieľať na Facebook

Vypínanie tankovacej pištole

Príspevok od používateľa peterik89 »

Zdravím všetkých. Mám taký problém na mojej Astre G 1.6 16v 74kw combi (2001). Pri tankovaní mi vypína tankovaciu pištol. Natankujem za euro a cvak vypne ju. Da sa tankovat iba tak, ak jemne drzim spust, ale to zas trva strasne dlho, ak potrebujem nacapovat trosku viac paliva. Robi to na vsetkych pumpach, na ktorých som doteraz bol a robi to stale nech tu pistol strcim hlbsie, vysie, nech nou tocim, je to uplne jedno. Na predchadzajucom aute som take problemy nemal. Doteraz som to neriesil lebo mam auto na plyn a tych par litrov co dotankuvavam to este je znesitelne, ale predsa by som to chcel dat doporiadku. Vie niekto poradit cim by to mohlo byt ? Predpokladam ze nieco s odvetranim nadrze...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

strc ju do auta menej = "povytiahni" ju.

Samozrejme nie tak aby si mal Natural v cvičkách alebo na gaťoch...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

alebo otocit o 180 stupnov, ako keby si isiel tankovat v stoji na hlave lol, cudne sa to tvari napisane, ale funguje :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mne robi toto iste na RAV-ke, nie je to chyba tvojho auta, ... ja to robim tak, ze strcim fajku na doraz, mierne stlacim ventil pistole a povytiahnem, aby ostala medzi hrdlom nadrze a fajkou medzera, potom viem stlacit paku aj na doraz ...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Síce píše že skúšal točiť kadejako a nepomáhalo ale ja si myslím že či tam tiež nieje nejaký problém mechanický dačo v hadici od veka do nádrže alebo niečo podobné....
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

palivo

Príspevok od používateľa tom2014 »

Treba sa pohrat s pištolou, suhlasím že pistol netreba strcit celú do otvoru veka, treba si to vyskúšat, skús ju pootočit proste musíš na to príst ako ju treba "hlboko" a pod akým sklonom strčiť. To isté má otec na aute, ja už viem ked idem s jeho autom tankovat ako mám tu pistol strčit, pri tom na svojom aute mi to nevypína.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ked vyskusas vsetko co ti tu poradia a nepomoze tak skus zobrat endoskop a pozriet do hrdla az ku klapke s hrdlom a nadrzou. Vydel so uz vela veci ....sacik, zavarena krika od vyroby , nastrkane listy atd...
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Mne zas na golfe robi to ze zacvaknem pistol ked tankujem do plnej a kazdych 5 litrov mi to vycvakne tak musim to drzat ako... nez natankujem plnu.
seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

Aj mne vypina pistol na obidvoch autach, na roznych pumpach, ale pred par rokmi, ked som mal ine auto, tak to nerobilo.
Teraz neviem ci to robi iba pri niektorych autach alebo sa zmenili pistole :(
Uz sa to tu raz riesilo, ale nevyriesilo http://forum.autobazar.eu/pri-tankovani ... 54895.html
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Mne toto robilo na jednotkovom punte. Potom som sa dozvedel, ze niektore Punta urcene pre taliansky trh maju uzsie hrdlo kvoli inemu priemeru tankovacich pistoli v Taliansku a nase tankovacie pistole maju prilis velky priemer. Zdalo sa mi to ako blbost, ale nech som prisiel kdekolvek na Agipku na Slovensku nebol problem z tankovanim. Nech som prisiel kdekolvek na Slovensku na inu pumpu ako Agip bol problem z tankovanim. Ked som do toho auta tankoval prvi krat a bolo to hned na prvej pumpe po ceste (Slovnaft) tankoval som 15 minut!!! plnu nadrz. Nebolo to pripadne mojimi lavimi rukami, do toho auta nebol nikto schopny normalne natankovat az kym som sa nedozvedel o triku z Agipkou.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

bjbbobek napísal:Ked vyskusas vsetko co ti tu poradia a nepomoze tak skus zobrat endoskop a pozriet do hrdla az ku klapke s hrdlom a nadrzou. Vydel so uz vela veci ....sacik, zavarena krika od vyroby , nastrkane listy atd...
alebo nejaky homodomo proti kradnutiu paliva...
mischo25
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.03.2014 13:25
Zdieľať na Facebook

tankovanie

Príspevok od používateľa mischo25 »

ĎAKUJEM TI VELMI PEKNE SI MI POMOHOL :) !!
Kerbeus napísal:Mne toto robilo na jednotkovom punte. Potom som sa dozvedel, ze niektore Punta urcene pre taliansky trh maju uzsie hrdlo kvoli inemu priemeru tankovacich pistoli v Taliansku a nase tankovacie pistole maju prilis velky priemer. Zdalo sa mi to ako blbost, ale nech som prisiel kdekolvek na Agipku na Slovensku nebol problem z tankovanim. Nech som prisiel kdekolvek na Slovensku na inu pumpu ako Agip bol problem z tankovanim. Ked som do toho auta tankoval prvi krat a bolo to hned na prvej pumpe po ceste (Slovnaft) tankoval som 15 minut!!! plnu nadrz. Nebolo to pripadne mojimi lavimi rukami, do toho auta nebol nikto schopny normalne natankovat az kym som sa nedozvedel o triku z Agipkou.
mischo25
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.03.2014 13:25
Zdieľať na Facebook

vypinanie pištole na agip

Príspevok od používateľa mischo25 »

Včera som bol tankovať s mojím puntom 98 naschvál na agipke v KE no i tam mi vypínalo pištoľ a to ešte horšie ako na slownaftke takže som bezradný :(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

precitaj si moju radu :41c2:, mal som same fiaty, z toho 2 punta, takze mam vyskusane co treba robit :41c2:, alebo popros obsluhu, uvidis ze im natankovat pojde :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných