Vypadávanie valcov po plynovej jazde

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

magnetique
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:29
Zdieľať na Facebook

Vypadávanie valcov po plynovej jazde

Príspevok od používateľa magnetique »

Zdravim,

prosim o radu s takymto zvlastnym problemom:

- auto na benzin jazdi super
- auto na plyn jazdi super

Problem je v tom, ze ked spravim plynovu jazdu, tak dalsie nastartovanie na benzine napr. po vychladnuti je katastrofa, vypadavaju valce, dusi ho, nie a nie ho dostat do otacok. Ak predchadzajuca jazda je ale benzinova, tento problem vobec nenastane.

Co take moze ovplyvnit ten plyn, ze sa mi to takto divoko potom na benzine chova?

Skusal som aj kombinaciu, napr. pri 15km jazde na plyne som poslednych 5km prepol na benzin no pri dalsom nastartovani aj tak vznikol dany problem.

Pozorovanim uz viem, ze problem sa vyskytne len pri plynovej trase vacsaj ako 10km a ak nastane, musim zasa na benzine prejst tiez viac ak 10km aby zmizol.

Viete ma niekto prosim nasmerovat co by to mohlo byt?

Jedna sa o Mazda - 2 - 1.5i GT, 2008, 76 kW, LPG Bigas
Dakujem.
[URL=https://www.spritmonitor.de/en/detail/1210186.html] [img]https://images.spritmonitor.de/1210186_6.png[/img] [/URL]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako máš vyriešený benzín v čase jazdy na plyn ? Sú vstrekovače benzínu pod tlakom ? alebo čerpadlo paliva vypína ? alebo ,alebo,alebo,ako je to riešené ?
Tieto spoločné systémy používajú aj spoločné čidlá,labda je pre oba systémy jedna,ako je poriešený odvzdanie vecí do služieb iného paliva ?
Tu by som hladal odpoveď,teda rozhodne u plynárov.Klasický mechanik to riešiť nemá prečo kedže jeho benzinový menežment je OK.Tieto veci sa po...toto až keď sa do pôvodných systémov niekto nabúra,a evidente niečo nedotiahne do perfetto.Ja si tých šuflikantských montáží teda užijem,lebo pri väčších prácach to musím odtiaľ vyhádzať,a to je často na infarkt.Ešte aj krovák v Afrike alebo eskimák by to lepšie urobil čo chlapci dokážu dosr...ť neskutočným spôsobom
magnetique
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magnetique »

vdaka za odpoved,

nie som si 100% isty, ale pri plyne by malo byt cerpadlo benzinu vypnute, vsetko to riadi RJ plynu, je to moderny sekvencny system

najazdil som uz natom cez 60.000km bez jedineho problemu, len toto sa mi od leta objavilo a neviem sa toho zbavit, takze montaz by mala byt OK, len sa nieco posralo a neviem nato prist

vymena sviecok nepomohla takze najblizsie planujem dat vymenit membrany v LPG reduktore a vylucovacou metodou ist dalej

ak by niekto problem v mojom opise spoznal, napiste a usetrite mi cas a nervy, dik
[URL=https://www.spritmonitor.de/en/detail/1210186.html] [img]https://images.spritmonitor.de/1210186_6.png[/img] [/URL]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najviac času a nervov si ušetríš keď s tým pôjdeš do servisu!
marosj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2010 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosj »

Som iba iba užívateľ auta s LPG, nie profesionálny plynár. Moje skúsenosti: keď začne auto takto blbnúť, ide o nekvalitnú dodávku benzínu. Pre začiatok by som dal do benzínu niečo na prečistenie vstrekov ( napr STP alebo niečo iné čo dostať na ČS ) a trochu dlhšie by som jazdil na benzíne (prudké rozbehy aby bola väčšia spotreba ). Keď to nepomôže bude asi treba odborne prečistiť benzínové vstreky a regulátor tlaku paliva. Keď to nepomôže, tak výmena za funkčné. To všetko je za predpokladu, že na plyn jazdí v poriadku.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nevyhoda jazdenia na plyn lepi vstreky benzinove daj ich precistit a ides dalej
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zdielam podobný názor ako wiky,odstávka palivového čerpadla znamená že vo vstrekovačoch posledný benzín stojí,je pod vplyvom tepla a zalepuje ihlu.Istou dobou chodu motora sa to zlepší čo je pochopiteľné.
Ak by si mal možnosť vidieť záznam signálu z osciloskopu na vstrekovačoch za stavu keď ide OK a keď hapruje,bolo by všetko jasnejšie,pretože viaznutie ihly sa okamžite dá vidieť.
Dielňa,umelý okruh paliva pre vstrekovanie kým si spapká aditiv,ideálne tesne pre tým ultrazvuk špičky vstrekovača.
Na okolnosť že už nabehal nejaké km k spokojnosti by som nedal,do prvej poruchy sú všetky systémy dobré,a až keď sa začne "dielo" odkrývať,sa majiteľ čuduje ako sú veci urobené
magnetique
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magnetique »

cicmanec napísal:Najviac času a nervov si ušetríš keď s tým pôjdeš do servisu!
velky nesuhlas, ak neprides do servisu uz s hotovou vecou ze co je zle a co chces vymenit, tak ta tie nervy este len cakaju...
wikyxxx napísal:Nevyhoda jazdenia na plyn lepi vstreky benzinove daj ich precistit a ides dalej
mhlavaty napísal:Zdielam podobný názor ako wiky
to spravim teda asi prioritne este pred tym rozoberanim LPG reduktoru, dava to celkom zmysel ze ked spravim jazdu na plyn, uz tak znecistene benzinove trysky sa mi este viac od plynu zalepia a nasledne blbnu a dlhsou jazdou na benzine sa 'odlepia' aspon do stavu ze mi neblbnu, teda az po dalsiu jazdu plynom
marosj napísal:Pre začiatok by som dal do benzínu niečo na prečistenie vstrekov ( napr STP alebo niečo iné čo dostať na ČS ) a trochu dlhšie by som jazdil na benzíne (prudké rozbehy aby bola väčšia spotreba ).
tymto si mi pripomenul fakt, ze mam taky pocit ze problem mam prave odkedy som pouzil nejake aditivum na percistenie benzinovych vstrekov v lete. lenze ja blbec som nevyjadzil tu nadrz s aditivom, ale pouzival benzin stale len na starty a jazdil na plyn, co znamena, ze okrem benzinu ktory v nich stal, tam bolo aj to aditivum, co sa pod vlyvom tepla ako spomina mhlavaty mohlo k strekovacom zachovat este horsie

moc dakujem, preto som pisal aby som pocul nazory inych, dam vediet ako som dopadol
[URL=https://www.spritmonitor.de/en/detail/1210186.html] [img]https://images.spritmonitor.de/1210186_6.png[/img] [/URL]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

ak neprides do servisu uz s hotovou vecou ze co je zle a co chces vymenit, tak ta tie nervy este len cakaju...
Teba to už stálo kopec času a nervov a nepokročil si ani len kúsoček preto je KVALITNÝ servis, ktorý ROZUMIE PLYNU, pre teba najlepšie riešenie!
andyrs
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 18.03.2009 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andyrs »

LPG preč, znehodnocuje to auto samotné, ako aj jeho správanie sa.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zmerať reálny tlak palivového čerpadla (manometrom - to znamená odpojiť hadicu prívodu paliva a napojiť tam budík - niektoré systémy sú skonštruované tak, že sa dá zmerať aj tlak v lište) je záležitosť na pár minút - overíš si čerpadlo.

Vykrútiť vstrekovače je záležitosť na pár minút až niekoľko desiatok minút. Vidieť ich rozprašovať je potom maličkosť.

Získané dáta treba potom vyhodnotiť.

To je všetko, čo treba spraviť na Tvojom aute.
detailing
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.10.2012 09:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detailing »

andyrs napísal:LPG preč, znehodnocuje to auto samotné, ako aj jeho správanie sa.
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :d :D :d :D :d :D :d :D
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

magnetique napísal:vymena sviecok nepomohla takze najblizsie planujem dat vymenit membrany v LPG reduktore a vylucovacou metodou ist dalej
Nejako mi uniká, aký vplyv by mali mať sviečky a reduktor tlaku plynu na spomínané problémy pri štartovaní na benzín po plynovej jazde ?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Typujem na cerpadlo ,ze spaduje benzin a ja raz za cas vyjazdim aj benzinovu nadrz aby som nevozil zbytocne stary benzin
marosj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2010 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosj »

Tak ako sa zanášajú vstreky od nečistôt z odpareného benzínu, zanáša aj regulátor tlaku a v lište ho nie je dostatok na predpísané množstvo vstreku.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných