Výmena xenonov za klasicka halogenove svetlomety.

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Diody svietia lepsie ale tie v novsich autach az tak extra silnejsie nesvitia oproti xenonu-ak maju diodove svetla svietit musi ich byt viac a musia mat dobru optiku-parabolu a to sa do vacsiny stretavacich svetiel nezmesti a staci porovnat pridavne diodove svetla co sa montuju na offroady a po dalsie ak xenonovy svetlomet nema vysvietenu parabolu tak ked sa do neho daju xenonove vybojky osram night breaker co maju + o 60 precent vacsiu svietivost tak taky seriovy xenonovy svetlomet v pohode presvieti aj nanovsi seriovy diodovy svetlomet na novom aute za 150 000ecok-vyskusane v praxi + da sa vymenit aj balast za silnejsi a vtedy to svieti este silnejsie no a o pridavnych led svetlach co mame na offradoch ani nebudem pisat ,to ked clovek zapne tak pred autom nastava v noci den :d :D A do hmly staci do hmlovych svetiel objednat cinsku xenonovu 55w sadu s 2500 az 3000kelvinami -svieti to do zlta a lepsie ako halogenka a je po probleme ale nesmie sa hmlove svetlo pouzivat ako prisvecovacie do zakruty lebo vtedy vybojka pri castych startoch dlho nevydrzi+ ani sa vybojka za kratky cas nenazhavi a svetlo by stracalo zmysel
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

:4090: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: kámo, ty si potom okolo auta za sto pade ani nešiel.....
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja jazdim a8 s matrix a ked sadnem do svojeho s xenon tak sa mivzda ze je tma predomnou
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Wiky skús si dať dolu slnečné okuliare
Páni odbiehate na kilometre od témy. Zadávatel chcel vedieť či je možná zámena xenon za halogen , nie čo a ako svieti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Obrázok  Kubo911 mas pravdu mam slabe svetla -budem davat este silnejsie :d :D inak svetlo na novej S klase-ludovom lacnom aute -diodove- svietilo ako svetluska oproti tomu
carcomplex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.05.2015 11:07
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena xenonov za klasicka halogenove svetlomety.

Príspevok od používateľa carcomplex »

Zdravim, o ake auto sa jedna? Ak by sa jednalo o Passat 3C tak by som to vymenil a doplatil
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

siel som na aute co ma led z vyroby a neni to celkom ono.ledky svietia silnejsie ako xenon no nie do dialky.chyba im nieco ako periferne videnie.alebo ako doma,klasicka ziarovka a bodove svetlo.
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Dalsia vec, xenony musis mat zapisane v tp, mozu ti koli tomu vziat tp
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ja origo xenony nemam zapisane v TP.
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Wikyxxx, ja si uuuplne v pohode vystacim s Philipskami extrme vision. Samozrejme musi byt aj dobra velka parabola vo svetlach. Inak ti velmi nepomozu. A s bielymi hmlovkami si tiez moc nepomozes.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

chlapci je jedno ake mas svetla hlavne že ich mas dobre nastavene.to je podstata.lebo co stretam na cestách v posledných tyždnoch ...je mi do plaču.a najviac milujem degešov co si da xenon na tvrdo a svieti do oci.hlavne že sa hra na mafiana s passatikom rok vyroby 2003. :-\ ked ide oproti nevidim ani na krajnicu co na tom ked niekoho nedajboh seknem.hlavne mal si predvidat.na to mam nervy neskutocne.a aproppo...origos xenony nemusia byt vždy zapisane v tp.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi,všetko začína končí pri parabole. Čím väčšia ploch tým pádom lepšie svetlo. Pozrite si skandinavia truck's a svetelné rampy, dolná 4x xenón,horná rampa 6xenón dva hlavne svetlomety bi xenón ako doplnok. Priemer prídavného svetla 34cm, a na dva kilometre ďaleko vidí počas polárnej noci, ako v júli na obed v rovníkovej Guiney.
Favorit,fabia plocha paraboly a plocha parobly Mazda 323f rv 96-2000, detto Fiat Bravo/Brava 96-2000. Embéčky svietia ako blázon a mazda s fiatom trápenie. Takže keď vidím Volvo FH-12 cinan a svietia mu xenony ako parkovačky,je jasné že xenóny nakomplet sú origo,tz majú osem a viac rokov a najazdené okolo jedenmega.
Inak Scania R440 xenony pol mega a styri a pl roka ako nové :4012: , no problém.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

marko2 napísal:chlapci je jedno ake mas svetla hlavne že ich mas dobre nastavene...a aproppo...origos xenony nemusia byt vždy zapisane v tp.
Ale musíš,inak Ti orgán môže zadržať origo osvedčenie o TP, a nenahádaš sa. Ešte Ťa môže poslať na STK, aj keď si ju mal včera urobenú/absolvovanú. Pozri si dobre zákon, má na to právo, a bolo by načase aby to začali realizovať na tých pacientov čo si ich opísal vo svojom príspevku keď jeho IQ,je menšie ako obvod jeho hlavy, nie krku lebo krk nemajú.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Ktore konkretne značky áut maju zapisane origo xenony v TP? Lebo este som sa s tym nestretol, to aj ak mate klimatizaciu v aute mate ju napisanu v TP? Sám mam na svojom aute origo xenony, nic vTP zapisane nemam.
P.S. tiež mi naprd svietia, idem to po novom roku riešiť ( repas ). Poradi mi niekto dobru firmu? Pozeral som v BN a MT, tak sa rozhodujem že kde
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Xenóny povinne v techničáku sú samozrejme kravina...

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný