Výmena všetkého oleja v automate

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Výmena všetkého oleja v automate

Príspevok od používateľa VinicP »

Nazdar páni. Dnes som dal vymeniť olej v automate. Prišiel som do autorizovaného servisu aby mi povedali aký olej tam mám dať a koľko. Technik mi povedal že 5litrov oleja sa vymieňa, nakoľko všetok olej sa sa vymeniť nedá - všetok znamená cca 9litrov.
Volal som kamarátovi do servisu, ktorý to bude meniť a ten mi povedal, že má prístroj - ktorý vymení väčšinu prevodového oleja - a teda aj olej z meniča cca 9.1 litra oleja - podľa tabuľky.
Tak som kúpil 10litrov oleja (nič strašné - origo. mercedes olej po 7,-€)
Nechápavo na mňa pozeral servisák v autorizáku, že načo chcem až 10litrov oleja.
Znamená to že výmena oleja v autorizovanom servise je len nejaká polovičná výmena?
Akú životnosť má teda prevodovka keď má na jednu výmenu oleja spraviť cca 80000km - len s polovicou vymeneného oleja?
Po koľkých kilometroch mám teraz meniť olej v prevodovke, keď som vymenil všetok?

Inak cenovo nič strašné: 5st. automat - mercedes w140:
filter, tesnenie, 10l oleja, nejaká el. zástrčka čo sa tam má meniť - spolu 125,-€ slovenských.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Pokial viem nehovorim ze viem dobre :D ale mal pravdu nevymenis vsetok olej... a este horsie je to napr. pri 7gtronicu v novsich MB...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Nie som nejaký odborník, automechanikou sa nezaoberám, tak si rád nechám poradiť. No a..viac krát som počul o mašine, ktorá vymení väčšinu objemu oleja, čo si myslím, že je lepšie ako polovicu.
Šak Odborníci - je taká mašina?
De je ten pánko čo robí prevodovky?
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korrado »

všetko nevymeníš lebo veľa zostane v meniči... robí sa tzv. preplach, že vymeníš čo sa dá, pojazdíš, potom zase vymeníš... takto dáš von cca 3/4 objemu starého oleja.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď som mal autá s automatom, vždy ma tento polovično výmenný prístup maximálne štval.
Ako technikovi mi je jasné, že u oleja platí pravidlo o reťazi, t.j. že reťaz celá je len taká pevná, aký pevný je jej najslabší článok.
Takže aj pri takejto polovičnej výmene oleja je jasné, že celkový stav celej náplne po doliatí polovičky nového oleja sa síce nezhorší, ale ani sa nedá očakávať nejaké podstatné zlepšenie stavu.
Ono asi sa s tým potichu ráta, že to takto je, keď sa predpisuje taký krátky interval výmeny a zrejme sa ani nič tragické nestane, ak sa olej takýmto spôsobom v doporučenom intervale nedoplní.
Lebo moje druhé auto s automatom, keď som ho kedysi kúpil, malo nabehaných 200 tis. km bez výmeny oleja, ja som urobil ešte 50 tis. a keď som kvôli havárii vybral prevodovku a dal dole spodný dekel, tak olej bol ako nový a pôvodný filter bol vari lepší ako ten nový čo som kvôli tomu kúpil.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Presne ako hovorí wilz - štve ma to že nahonkám nový olej do starého. ALE - ako hovorím, servisák mi pôvodne predával 5l oleja - preto lebo sa vraj nedá viac vymeniť. Ale - počas telefonátu s kamarátom čo to bude meniť, tento pozrel do múdreho počítača a povedal, že mám kúpiť 10l oleja, lebo on vymení olej aj v meniči. A ešte mi spomenul, že ešte predtým ako olej vymení - spraví preplach prevodovky.
Viem že ten servis má fakt dobre vybavený a dotyčný majster je fakt špička. Poznáme sa roky.
Možno ho niekto poznáte, je to servis v Pustých úľanoch.
Fakt max. spokojnosť a odbornosť.
Len mi ide o to, nenaliať do starého oleja nový. Malo by sa jednať o nejakú odsávačku s ktorou vysaje všetok/väčšinu oleja z hydromeniča a preto mi kázal kúpiť 10l oleja.
Pokiaľ také niečo existuje prečo to nemá autorizovaný servis.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
flashmajster
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 29.06.2008 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flashmajster »

VinicP napísal: Šak Odborníci - je taká mašina?
taká mašina existuje, aj viacej typov.
napr.:

Kód: Vybrať všetko

http://auto-prevodovky.sk/vymena-oleja-atf3500.html
Autoriziák to nemá (niektoré už majú) lebo to udávajú ako oživotnú náplň, čiže nevymeniť nikdy a potom plať novú prevodovku. Treba pozrieť výrobcu prevodovky napr. ZF čo odporúča.
Bežne sa to robí napr. tak že prvá výmena je 120000km a druhú dáš po 80000, lebo si vymenil iba polku náplne.
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

daj to urobit kamosovy aj z preplachom :2f93:
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Práve pre tieto problémy platí na starých automatoch ako je W140 interval 40 tisíc km...netuším odkiaľ autorizák nabral hodntou 80 tisíc...Ja na mojej W220 už presahujem 40 tisíc a mám už trošku nočné mory, lebo viem ako náchylný je automat na kvalitu oleja...
Kokxo
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kokxo »

Su na to masiny, robi sa to s preplachom, do Multitronicu od Audi voslo okolo 9 litrov.

Ak by mal niekto zaujem v okoli TS, NO, DK, dam kontakt na chlapika co to robi - piste SS.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

lakinooo napísal:Rovnako to odsaje aj z tej prevodovky. Len ako to strci do hydromenica pre mna ostava zahadou.
Mne zostava zahadou, ako vymení tou odsávačkou filter...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

kaskader - on normálne zhodí vaňu prevodovky, bez toho filter nevymení - aj preto som kúpil nové tesnenie. Mne naopak zostáva záhadou ako vymení olej v meniči. No ale proste dá sa to. Je to tak, že má odsávačku. Napr. na trojkovom BMW - 6kvalt/at, vymenil 9litrov. Takže dá sa to.
Moja prevodovka radí bezchybne - ale chcem ísť s tým autom do chorvátska - a chcem mať všetko tip top. Olej mením každých 10tisíc v motore. auto má 545tis.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Je na to postup taký, že novým olejom vytláčaš ten starý. V skratke povedané, detailne postup nepoznám. A vaňa musí ísť pochopiteľne dole. Práve preto som reagoval na odsávačku motorového oleja.

Inak, dal by som si spraviť tú takzvanú čiastočná výmenu a nešpekuloval by som. A vymeň aj šteker, budeš mať pokoj.
marek86
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.05.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek86 »

presne ako to tu uz bolo napisane:autorizovany servis a vymena oleja stylom vymenime take mnozstvo kolko ´´vytecie´´ ,tak to je pre mna fušerina,olej menim nato aby bol vymeneny,nie zmiesat 5 l noveho a 4,5 stareho.
Niektore expertne podotykam autor. servisi su dokonca taky ,,machry,,ze garantuje vymenu celej naplne ,ale stylom vypustiit co ide ,naliat 5 litrov ,pojazdit ,a znova vypustit co ide a znovu naliat ,a hned je na fakture vymena celej naplne ,jednoducho fuserina

ako jedna vec je ista lepsia takato fuserina ako nevymienat olej vobec

ale samozrejme su aj u nas mechanici ,co nechcu fusovat a robia to s automatickymi plnickami kde vytlacaju stary olej novym olejom ,vsetko sa robi pod tlakom ,povecinne je zapotreba o dva litra noveho oleja viac,lebo olej sa vytlaca s prevodovky az po okamih kedy je opticky uplne rovnakly aky sa tlaci do systemu
a to je uz podla mna na urovni,moj mechanik nema problem s tym ze po celu dobu vymeny stojim pri aute ,vidim co robi ,kolko oleja vytiahne ,co tam leje,,,nie ako ked prides do aut. servisu ,kde to riesia systemom ,dajte auto a cakajte v cakarni ,,a neze nas budute spehovat cez dvere ,,
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Mercedes-Benz S-klasse W140 je posledný MB ktorý má hydromenič na ktorom je vypúšťací šrób na olej. Takže pri 5-stupňovej prevodovke 722.5 vymeníš celú náplň oleja jednoducho aj v domácich podmienkach. Toto platí aj pre 4-stupňové automaty 722.4 a všetky staršie typy.
Pre ešte dôslednejšie vypustenie starého oleja môžeš povoliť 2 hadice ktoré sa napájajú na olejový chladič prevodovky a tým pádom vypustíš olej aj z neho, aj z vedení oleja.
Zároveň je to aj posledná prevodovka ktorá ma od výroby mierku oleja. Na novších plne elektronicky riadených 722.6 prevodovkách, ktoré sú montované napr. do W220 už celú náplň nevymeníš v bežných domácich podmienkach ani neskontroluješ hladinu oleja...
Výmenný interval prevodového oleja na W140 je 60 000km.
Naposledy upravil/-a miso991 v 20.06.2013 19:14, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 68 neregistrovaných