Vymena riadiacej jednotky - prisposobenie VAG/VCDS

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Vymena riadiacej jednotky - prisposobenie VAG/VCDS

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,potrebujem poradit:
1)ako sparovat s immo novu riadiacu jednotku(ecu)
2)v pripade,ze by som nemal diagnostiku je potrebne nasledovne?:
vymenit rj,riadiacku immo a z nej ide aj kabel do citacky + potrebujem cipy z klucov prehodit - je to tak?
3)Ako mozem uplne vypnut vo VAGU immo?
4)Ako prisposobim vymenu riadiacky immo?
5)Ake kody budem potrebovat,kde ich vycitam?Mimochodom,na plechovom kluciku mam nejaky kod (auto Skoda Felicia 1,3,50kw,1996)
6)Existuje nejaky postup ako nastartovat bez imma,napr.stlacat plynovy pedal 3x,.....pripadne je mozne u Felicie takto obist immo?

Neviem,ci niekto bude poznat navod,zial zatial sa mi na nete nic nepodarilo najst.Diky moc.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

SADARMO??? :40bd: :d :D ::: ::: :::
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Zadarmo je toho dost popisaneho na nete len si slabo hladal. Na vsetky tvoje otazky najdes odpovede raz-dva.
Stitok si dobre odloz.
A este jedna rada na zaver pokial mas funkcny immo aj s klucami tak vymena ecu je 10sek zalezitost za pouzitia spravneho diagnostickeho nastroja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,nájsť ide všetko,len treba opustiť rodnú reč,v slovenčine veľa múdrosti nepobereš.Rady tohoto typu vzhladom na vlastnosti národa by som tiež nedával.Tieto rady sa riešia tak.prídeš,urobím,zaplatíš a ideš,medzitým si prečítaš noviny
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ked sa meni rj motora tak k tomu treba aj skrinku imobilizera.ak to nemas potrebujes vediet pin od aktualnych klucov ktory sa zapise do rj motora.v autorizaku maju vsetko aj kod :2f93:
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Vedeli by ste mi chalani poradit aj ohladom zakladnych nastaveni a vymazani adaptacnych hodnot(Skoda Felicia 1,3 BMM,1996)bez diagnostickeho programu.Zial VAGom a KKL-om sa nedokazem napojit na Engine ani za svet a nikto nevie preco,stale vypisuje vela chyb v komunikacii,ale to sa tu uz rozoberalo.Neviem,ci sa to naozaj samo spravi po par km,niekedy vybehnu otacky.

Mimochodom,ked niekto cisti klapku ako je rozdiel,ci spravi len vymazanie adaptacnych hodnot alebo spravi len zakladne nastavenia?Ak vymaze len adaptacne nastavenia,klapka by sa podla fungovania auta mala vratit do hodnot zakladnych ako ked sa spravia zakladne nastavenia,nakolko tam tieto hodnoty uz nebude mat.A ked napr.niekto spravi len zakladne nastavenia bez vymazu adaptacie,tak potom to chapem,tak,ze klapka vychadza prioritne z adaptacnych hodnot a nic sa nevyriesi az po case,ked sa klapka znova po par km adaptuje?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja ak si cistim klapku tak nerobim nic.ono sa to samo nastavi pokial uz na tom ta klapke nebola tak ze mala hodnoty mimo toleranciu poznania.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Viete mi aj povedat,ktore cisla na riadiacej jednotke musia byt rovnake,ked chcem menit ecu?napr.pri felicii?viete aj,co znamenaju?zrejme pocet airbagov,....?

Takisto,ako je to,ked sa meni,riadiaca jednotka airbagov alebo ina podobna riadiaca jednotka,ake cisla musia byt rovnake?Vacsinou tie velke pismena/cisla alebo aj ine cisla?

Diky.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

VŠETKY! Ak jedno číslo bolo nahradené iným tak sa to dozvieš len v Etke a nemôžeš chcieť všeobecne odpovedať, že xxxxB je náhrada za xxxxA, môže to byť aj niečo úplne iné...
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Plati to aj v pripade rj immo,xenonu,komfortu a inych,ze vsetky cisla maju byt rovnake?Preco napr.aj immo jednotka,ked ju staci len sparovat,musi mat identicke cisla ako stara,ved plni len jeden ucel.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Platí čo som napísal vyššie, číslovanie nemá žiadnu logiku...
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných