Výmena oleja na zohriatom motore

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

truck123 napísal: 17.10.2022 16:49 Cez mierku, tenulinkou hadickou, fakt, rada nad zlato ,,velmi rozumne,,...
Boze. Aj ty si sa zasekol pri skode 120L? Netrep ak si to nikdy nevidel.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa seven549 »

t1t2t3t4 napísal: 17.10.2022 17:46 Ja mám "box" olejového filtra od výroby mimo motora - je pripojený 3 hadičkami -
1. prívod z čerpadla
2. odvod prefiltrovaného oleja a
3. je "prepad" - pod vložkou filtra je ventil ktorý sa otvori keď sa filter podvihne - a všetok olej z boxu vytečie do vane.



Ja osobne by som ten zvyšok oleja vytiahol von - aby zbytočne nekontaminoval novú náplň - vždy tam pri výmene možeš naliať čerstvý.

to ma ja E36.olejovy fiter davam z hora a filter je mimo motora.kontaminacia toho pol litra oleja je nic.ja davam stale olej rovnaky. mobil 5W/50.zvlada to lepsie dialnice necvakaju hydrostely.na 5W/40 zastavim po 800km jazde pred munchen na benzinke,a huci ako sijaci stroj.ked sa schladi olej tak ide tak ze to skoro nepocut.pri mobil 5W/50 to nerobi.idealny by bol 5W/60 ale taky sa neda kupit.zase u 10W/60 taky je.ale kedze motor je odvovoty chovany na 5W/40 ta to cislo 5w nechcem menit.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa truck123 »

jurajjanosik... ak tu nuiekto trepe, tak jedine ty a co som videl, nevidel o tom po tom..Skus sa spytat tuna pritomnych mechanikov, kto to takto roby.
Za poslednych 10 rokov som bol v zopar servisoch.. merced..kia..skoda..opel, nejaky garazmajster, ale nikde som nevidel, pouzivat odsavacku pri vymene oleja v motore, do certa! Asi na nu nemaju...Preco ju nepouzivaju? Je mi zahadou..
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa pidizvi »

inac co mu pomohol tvoj komentar o tom, ze ty odsavas? To si ma kvoli jednemu autu kupit odsavacku za kolko?

Trochu zohriaty olej pomoze vytekaniu, ale dnesne oleje su v pohode tekute aj za normalnej teploty, nerobis to asi pri minus 10. Uplne horuci olej by som nemenil kvoli riziku popalenia.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

truck123, netuším kade chodíš. Odsávačka je bežná vec. Pri PSA dokonca inak ani nedostaneš všetok olej von, iba ak prelisuješ olejovú vaňu. A to sa bavíme o 0,5L oleja.

Odsávačka mňa osobne stála 5EUR. Brutálna cena. Katastrofa. Likvidačné....
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa truck123 »

No neviem naco vlastne, tam tie vypustne skrutky davaju, ( pri dnesnom setreni vo vyrobe, ved kolko by usetrili?)
Ze peugeot urobil blbu olejovu vanu, tak vsetci budu odsavat, potom uz len staci poutierat filter a vec vybavena...
Nic v zlom, ved nech kazdy vymiena, ako uzna za vhodne.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

No vidis. A to este ked zistis ze niektore auta tie vypustne skrutky ani nemaju, budes hotovy.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa truck123 »

nebudem.. daj.. ktore?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Smart?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Stavebne stroje?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Kosacka?
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa db69 »

jurajjanosik napísal: 18.10.2022 19:11 Kosacka?
bol som kuknúť v šope a máš pravdu na kosačke nemám fakt vypúšťací dokonca ani nalievací šrob .Ale potom som si spúomenul že je na baterky :zg282: .To bolo len na uvolnenie napätia.Akože kúpim benzinovú kosačku a musím kúpit odsavačku alebo ho len vylejem cez nalievací?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Este mas moznost dvojtaktu.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa db69 »

klasicka kosačka 2 takt? nechcel by som stým kosiť. Inak odsávačky na olej používajú (majú) aj "garažnici" ale čo je lepšie je dilema .Mne v držiaku olejového filtra zostane 2dl oleja odhadom. Buď to odsajem alebo s papierom "vysajem"
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa wilz »

Moja skúsenosť k tomu odsávaniu oleja.
Nemám v súčasnosti možnosť si sám v pokoji (v garáži) vypustiť olej, skúsil som teda a kúpil som si za 10 euro to čerpadielko. Prvý raz som to urobil tak, že som na oboch autách čo momentálne máme doma, po vyčerpaní oleja cez rúrku na mierku oleja ešte auto na zdviháku zdvihol a odskrutkoval vypúšťaciu skrutku. Žiaden olej nevytiekol, to znamená, že som vytiahol aspoň toľko, ako by som bol vypustil.
Ale je to určite individuálne u každého motora, podľa tvaru olejovej vane a umiestnenia tej kontrolnej rúrky.
Milo ma prekvapila rýchlosť toho vyčerpania takým jednoduchým čerpadielkom, v návode uvádzali násobne dlhší čas, a viac času som potom ešte strávil opätovným zasúvaním a pootáčaním tej hadičky, že aby som vyčerpal aj ten zbytok zo dna, ak sa dá.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných