Vymena brzd - mazanie brzdoveho ustrojenstva

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Voditka stoja v Toyo 8eur, najblizsie sa budem brzdam venovat za dalsich 175 000km co u mna znamena 7 rokov, tak to chcem spravit vsetko naraz a poriadne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rob to po svojom a poctivo.Ak už si nevieš rady,napíš niektorému z mechanikov a tu ich je viac, ss správu a opýtaj sa.Lebo tu radí kopec ľudí veci,že mi prechádza chuť aj od života nie ešte na to všetko reagovať čo sa v chorých hlavách otočí.Potom že sa ľudom nechce v starých témach nič hladať ak sú všetky takto zahumusené blbinami
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

seven ja som tam uz nemal vazelinu mozes mi verit.bolo to suche.ked brzdy ochladli nepohol som autom.pan hlavaty vsetko nie su blbiny ale aj holé fakty.a ozaj najlepsie su nd origos.v autosuciastkach aj ked kupim akoze original je to druha trieda.to su fakty nie blbiny.miso eu.to tivazne vydrzia brzdy 170tis km?mne platnicky ked vydrzia 40tis tak sa tesim.a skusal som vselijakych vyrobcov aj originalky aj tak je to nejake vsetko slabo vyrobene.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

marko kedze je to hybrid, tak brzdim z 90% rekuperaciou, brzdami to brzdi v troch pripadoch:
1. ked ides tusim pod 13kmh, kedy je rekuperacia uz neefektivna
2. ked vyradis do neutralu - robim to tak 5x do roka, ked naprsi a necham odstavene auto, aby som dal dole hrdzu
3. ked rekuperacia nestaci na bezpecne zastavenie, tj nahle brzdenie alebo brzdenie z vysokych rychlosti, co sa mi stane tiez tak 5x do roka, snazim sa ist radsej 10minut skor a prist v pohode a bez nervov + velmi pomaha predvidanie co asi nemusim vysvetlovat :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

marko2 napísal:seven ja som tam uz nemal vazelinu mozes mi verit.bolo to suche.ked brzdy ochladli nepohol som autom.
kolko ze to malo nabehane a aka znacka auta ze tam nebola vazelina?ja som musel aj homoklby mazat tie to schytali tiez.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Brzdy vydržia tak okolo 100 000 km

+ - 20 000 km, podĺa toho ako kto jazdí

ak po 40 000 treba meniť brzd. doštičky, tak bud tam bolo brutálne a časté brzdenie alebo shitové komponenty

alebo kombinacia zlého štylu jazdenia a najlacnejších brzd. komponentov
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Inak brzdy su VŽDY a stale konštruované ako BEZUDRŽBOVÉ

od vymeny doštičiek ,po vymenu doštičiek a ďalších komponentov

musia fungovať v suchu , vo vode , v horúčave, v mraze

za každých okolností
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

A presne pre toto si chcem tie brzdy vymenit sam :-)
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Tak kotuce a dosticky vymenene :2f93:
Celkovy cas vymeny 8 hodin, ale viem ze je to spravene tak, ako ma byt. Ziadny mechanik by sa s tym tak nepiplal, to som si na 110% isty.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech dobre slúžia ! Ak majú byť brzdy urobené na 100 tisíc % tak to aj v dobre zariadenej dielni zoberie na 4 kolá pokojne 6 hodín.Ale auto môže pokojne aj na cestu kolo sveta.Ak by sem dal človek video o celej práci,asi by sa veľa ľudí toho už ani nechytilo.Ale tak...ide im to a niekedy aj brzdí,niekedy ani to alebo len chvílu.
Kým v hlavách ľudí nebude visieť plagát z nápisom "motor je potrebný, ale prvé sú vždy brzdy" tak to inak nebude
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Je to tak, na druhu stranu to ale chapem. Tiez by mi bolo ako zakaznikovi podozrive, keby si servis zauctoval 6 hodin za vymenu. To je uz ale o dovere, ja by som to rad zaplatil, kebyze viem, ze sa tomu dotycny venoval poctivo. Moje skusenosti a co citam aj prispevky inych ludi ma o tom ale zatial nepresvedcili. Taketo opravy si ale rad spravim sam, je to pre mna prijemny relax od pracovneho zivota v ktorom sa venujem niecomu uplne inemu.
Este rada pre vsetkych mechanikov. Ak budete robit brzdy na hybridnych Toyotach (a mozno aj na hybridnych autach inych vyrobcov), zozente si k tomu manual, prinajmensom vsak odpojte 12V bateriu. Pre vase bezpecie.
Mna este caka vymena brzdovej kvapaliny, na ktoru si ale budem musiet pockat, pretoze je mozne ju spravit len cez diagnosticky kabel, ktoreho klon je zatial na ceste z Ciny :-) Aj ked stale rozmyslam, ci do toho idem, lebo odvzusnovacie skrutky na strmeni boli dost zahrdzavene a bojim sa, ze by som ich zlomil pri odkrucani..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tereticky si predstavujem otvorček v ryhe pre osadenie prachovky.Ak je situovaný smerom dole v manontovanej polohe,malo by to vysvetlenie aby odtiekla voda bez rizika že podtečie prachovku.Ono tá drážka je pekný prevít,a odhrdziť ju nie je jednoduché,to asi aj výrobca dobre vie
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Jasne, pouzivat budem Techstream v10 a kabel konkretne tento (pre 64bit Windows za 39,99 dolara): http://www.ebay.com/itm/V10-0-028-Mini- ... r=&vxp=mtr
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Pre moje ucely mi bude stacit, nekupujem to do servisu. A to, ze to zvladne odvzdusnenie a vycitanie aj chyb tykajucich sa hybridneho systemu (bateria, menic napatia, chladenie ...) som si zistil pred kupou na zahranicnych forach :-)
lukasmizo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.12.2022 16:50
Zdieľať na Facebook

Re: Vymena brzd - mazanie brzdoveho ustrojenstva

Príspevok od používateľa lukasmizo »

Mazivo na vodítka brzdového strmeňa s prachovkami:

LIQUI MOLY 3078 - 10g sáčok
LIQUI MOLY 3077 - 100g tuba
Sú na báze silikónu
Nedoporučujem lítne mazivá, mazivá s obsahom kovov (kvôli galvanickej oxidácii) ai.

Príklad mazív na časti, bez gumových častí( napríklad vodítka brzdových dostičiek):

Brembo B-QUIET - pre fajnšmekrov 😆
Textar - montážna pasta na brzdy
Vysoká odolnosť voči vode, teplote, poškodzujú gumové časti, nanášanie v tenkej vrstve

Prachovky čistím silikónovým olejom, prácne, všade okolo je staré mazivo😆 mať chirurgické rukavice nieje zlý nápad 😆 Prebytočný olej odstránim papierovou utierkou aby sa nelepili potom zbytočne na ne nečistoty. Ľahko sa potom montujú naspäť a trochu zmäknú. Čističe degradujú gumu. Arva nepoškodzuje gumové časti, z dlhodobého hľadiska to nemám overené.
Na kovové časti klasika čistič bŕzd/karburátorov a Arva oplachová

- keď sú vodítka, o krúžky a piest podľa servisného manuálu v poriadku tak sa nemenia

- pri montáži piestu doporučujem natrieť o krúžky brzdovou kvapalinou, ničím iným!!!
Po vlastných skúsenostiach viem, že existujú experti, ktorý potierajú o krúžky montážnou pastou na brzdy🤦🏻‍♂️

- s mazivom nepreháňať!

- medené podložky vždy nové!

- sada na odvzdušnenie ušetrí kopu času, v núdzi pomôže hadička s jednosmerným ventilom

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných