Výkonná anténa na auto

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majoslav1996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20.05.2015 14:48
Zdieľať na Facebook

Výkonná anténa na auto

Príspevok od používateľa majoslav1996 »

Dobrý den.

Len sa chcem opýtať, či neexistujú také antény na auto, ktoré majú väčší dosah, že by som chytal stanice aj zo zahraničia (z dalej), ktoré na normálnu anténu nechytím.

Je to blbosť alebo niečo také existuje? Díkyčko ;)

PS.: Nechcem satelit ako nemecký karavanista na dôchodku :D
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

FM + Auto + fyzika = zial nie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Myslím že dnes sú už tunery v autorádiách tak citlivé že sebelepšia anténa nepomôže ak raz ten signál nieje tak ho skrátka nezosilníš, a čím väčšia frekvencia vysielača , tým menší dosah.
To nie jak voľakedy vysielanie na dlhých vlnách, že sa dalo chytiť cez pol sveta.
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Tak, tak, tam nejde o antenu, ale o vykon FM vysielaca na konkretnu frekvenciu.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne tak nejde len o výkon anteny na príjem signálu, aj ten vysielač má len určitý výkon a ten je taký aby pokryl signálom tú čast ktorú pokryť chcú

To je ako s Wifi, tiež nepokryješ signálom pol ulice, vlastne si rád ak máš signál v celom vlastnom dome. A pritom výkon antény notebooku či mobilu sa nemení, skrátka si sa dostal len mimo dosahu vysielača, čím menej prekážok tým sa signál dokáže dalej šíriť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Silnejsia (antena) moze byt, teda, relativne s lepsim ziskom. Avsak hned tomu sekunduje predzosilnovac, ktory si zas neporadi so silnym signalom. Silnejsi zosilnovac? Hmmm, zosilnovac zosilni vsetko rovnako, teda aj sum, takze ani tu cesta nevedie. Ako bolo uz pisane, uz samotne automobilky (jej dodavatelia) to musia riesit ako celok.
Ak mas problem s prijmom stanic v aute, tak mozno je chyba niekde inde, nez v antene. Mozno koli tomu, ze je tam nieco neoriginalne...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Chytať stanice zo zahraničia na VKV?! Akurát tak v Blave rakúske. A potom môžeš skúsiť ešte stredné vlny...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Radio to este existuje? Sak sam si vyberiem co chcem pocuvat.
Antena moze mat lepsi prijem, co z toho ked dosah zdroja je obmedzeny na povedzme 350 km radius...

Kasli na to, radsej si kup desat prazdnych kaziet a nahraj si nejaku hudbu... Repete, Drislak alebo Andera z Kosic - to bol frajer.

Kronheit chytis aj volade na pohranci jak je Senica alebo tak...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
Lipo46
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 24.04.2007 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lipo46 »

Ak chces zahranicne stanice, riesil by som to online streamom konkretnej stanice cez mobil, tablet, napojeny do autoradia, pripadne ak mas rovno pripojenie v aute.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každá anténa má svoju charakteristiku,tj parameter zisku,smerovú charakteristiku atd.Všeobecne platí že na základnom zisku velmi záleží,pretože každé ďalšie spracovanie signálu zosiluje nie iba samotný signál ale narastajú aj nežiadúce zložky ..šum
Nadávam vonkoncom za pravdu chlapcom že riešenie je len a len v prijímači.To by som mal ešte na záhrade salitnú anténu o priemere 2,2 metra ako v roku 1987.Ale v tom čase tej parabole trónil konvertor 1,4 dB a dnes sú okolo šumového čísla 0,2 a parabola sa mohla zcvrknúť na priemer taniera na jedenie.
Dnešné autá majú (väčšina) anténu v skle auta a hneď v blízkosti predzosilovač.Tak si to vyskúšajte až sa budete nudiť,vyhodte si orig.anténny prípoj za obyčajnú hlúpu vonkajšiu anténu.Len tak na skúšku a potom napíšte čo vám z toho vychádza.
Tým vonkoncom nesochybńujem úlohu prijímača,a jeho schopnosť zpracovať každý použitelný signál.Je alebo nie je náhoda ale už dávno som nevidel aby bol jasne vyznačený v dokladoch rádia tak dôležitý parameter ako citlivosť na určitej frekvencii.To bez čoho by som receiver do domu nikdy nekúpil ak by som tento parameter nemal,je v segmente auto audio bežne - neudaný.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

niet co dodat, akurat, ze mam na stole single LNB s 0,1 dB, Milane neminies to volakde ? som to dostal a uz 3 roky mi to tu lezi na stole :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je pekná hodnota.Až sa vrátim do minulosti ako to pomali šlo dole,prvý Kathrein 1,5 dB parabola ako bazén a hore nastrelený prvý satelit.Prijímač ladený ako steré rádio zo škálou a bežcom.Keď sa niekto pýtal čo to je a povedal som že na TV príjem,tak si najprv ťukali na čelo.Neskôr to začal predávať Tuzex (Grundig 201) za cenu presahujúcu cenu auta.Sakra to dnes ani cigánovi nedaruješ
Jo..stále mám nejaké polarmounty,ožarovače,slučky v teflone otáčané modelárskym servom,to sme si sústružili,akurát LNB sa kupovalo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som neni az taky satelitak :-\, mam cosi vyse 10 rocny komplet, antena gibertini tusim meter ? s motorom :-\, prijmac illusion, stale som sa neposunul od PAL nikam :-\ , telku mam CRT panasonic 16:9 s tau obrazovkou 100Hz, vazi prostych 70kg, bohuzial asi sa nikdy nepokazi...mne je luto take cosi vyhodit ako nemoderne, ked viem kolko prachov to v svojej dobe stalo...

to LNB mi dal kolega, ked sa prestahoval povedal, ze konci so satom, plati radsej za kabel...neni predsa ziadna socka aby susedia kukali, ze nema nato :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...som si spomenul na staré časy...sat.prijímač tesla,motorček zo stieračov a prevod z auto zdviháku...a ako som sa vytešoval keď som kúpil offset parabolu :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných