Vyhody a nevyhody kempovania...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano každý to vidíme inak, ja už skôr rozmýšlam že "načo?"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

ked pridem k poznqniu ze naco,tak mi pozicias na par dni tu chalupku v horach... par dni bez liekov a priroda sa uz postara o zbytok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa oco13 »

Možno tam už budem ja za skriňou lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale nazad k bzučiakom - ak my Nagy predvedie o x rokov aspň 5 funkčných 20ročných bzučiakov tak mu kúpim velké pivo zo svojho dochodku. Alebo povozím na kravičke - podla toho čo bude aktualne. :40bd:
Píšem to v kontexte toho že dnes na mňa TIKTOK vyplul nejakého profesora, ktorý tvrdil že prechodom k elektromobilite sa remeselná kvalita výroby aut vráti niekde k časom Henryho Forda.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Autolaik : úspešnu liečbu a vyzdravenie prajem!! :300f:.

Oco, dnešné vergle sú strašne tvrdé, nepohodlné.

Keďže už idem dole kopcom, mam už posledné roky kedy môžem ešte sám odkrutit par tisíc km na dovolenke..., teda, keď je to vôbec dovolenka... :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne to gazdiná zrátala - za 33rokov manželstva boli 3 dovolenky - a nebaví sa so mnou ani klučka na dverách. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, moja" nová hračka " má 11 rokov a skoro 340.000 km.
Predne blatníky hrdzvaveju /všetko pôvodne, neburane /, jediná výhoda, že keď sa niečo stane, tak to aspoň človeka veľmi nenaštve...

Ale v tomto ma Autolaik fakt pravdu, treba trochu vegetit, hlavne s deťmi, ten život neskutočne rýchlo ujde.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa Dep »

rudolfo63 napísal: 26.06.2022 21:41 ...ta cena je vybornaaa....,počul som,že je tam drahota...
Je to tak, ja som bol limitovany malymi detmi, cize som nechodil po restikach, vies sa najest v restike za 15e, ale aj za 70e.
Pivo na plazi 2.5e, v Dubrovniku v centre 13e (kto by siel tam na pivo, vsak ?). Hodinovy vylet lodkou 8e/osoba. Trojhodinovy vylet spojeny s nejakym obcerstvenim minimalne 25e/osoba. Chorvatsko nie je vobec lacne, ale rozhodol som sa tam ist hlavne kvoli cistemu azurovemu moru, ktore je relativne najdostupnejsie od nasich hranic.

Ceny v primorskych supermarketoch drahsie ako u nas, niektory sortiment aj o 100perc. No napriklad v Lidl, kde chodia nakupovat aj miestni, boli ceny rovnake ako u nas.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa kazimir »

Zdravim kempovaci, pekna tema.
Ja som tiez riešil nieco podobne, lebo robim doma pri pc a proste potrebujem obcas vybehnut do prirody len tak pooddychovat, polezat na deke s dobrym pitim a obcerstvenim. Popripade si zaplavat ak je nablizku daka voda a tak. No proste sa trochu vzdialit od toho technologickeho sveta na 1-2 noci. Partnerka to ma tiez rada, takze tiez sme vymyslali, ci stan, nejaky mini karavan(slabe auto) atd. Nakoniec som spravil kutilsky provizornu minizastavbu do osobneho auta, hodil na strechu priecky a box - v tom boxe mam vsetko kempovacie naradie aj so stolickami a stolom, grilom, riadom, takze to len znesiem na strechu a som pripraveny vyrazit.

Ja preferujem mensie kempy, alebo sukromne pozemky. Casto su fakt prijemne zariadene a tym ze nemam karavan, platim s os autom niekedy ako za stan. Stranka bezkempu.cz je miesto kde si vyberam kde zajdem. Skoda ze to nie je popularnejsie na SK. Ked si ju otvorite a zobrazite si mapu, tak uvidite aky je rozdiel medzi sk a cz vyberom.

Co sa tyka toho, ci to je aktivita pre socky. Nech si kazdy mysli co chce. My si zajdeme aj do hotela aj si zaletime na dovolenku, ale proste sme taky, ze musime byt niekde na vylete viackrat ako 2krat za rok. Ja to mam osobne rad v tom, ze si zhyckany clovek proste pripomenie aj nepohodlne veci a musi sa zariadit. Narubat drevo na ohen, prichystat jedlo na malom stolceku a nie na obrovskej linke s krajacom na vsetko. Caj si radi robime z toho co sa poblizku v prirode najde. Kto to chce porovnavat s hotelmi a luxusom tak je uplne mimo. To je uplne ina aktivita.
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...pred nedavnom sme kempovali pri rybniku /nasli sme ho nahodou/,ked pri nas zaparkoval Jeep...Skoro som odpadol.Na streche mal autostan,markiza pozdlz nosičov elektricka ,len napichol 2 tyče.Vytiahol pred auto 4 rozkladacie volt članky,ponatahoval kable /zrejme nabijal vibratory zene/.Boli v našom veku,tak sme chvilu pokecali.Bol majitelom truck firmy,sympatak a tak ako my,hladali skor tiche miesto...
Rybnik v Rohozniku...,boli sme tam na koncerte.Boli sme na mieste uz dopoludnia,kvoli miestu.Zaparkovali sme,obideme jazero peso...Medzi krikami stany.Nemohol som pochopit tych ludi.Vsade okolo nasrane,plno hovien a neznesitelny smrad.Skoro ma slak trafil.Utiekli sme odtial.Mam vo vybave chemicke wc,nezaberie vela miesta,pouzivane len v pripade nutnosti .
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa biker610i »

Rudolfo63 to co si popisal v prvom príspevku tak, tak nejak podobne sa zije v kamione pri jazdeni do zahraničia :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ak môžem pridať svoju skúsenosť :

Nádherné kempy su na Sardínii, 1 osobne auto +stan +2 osoby..., pred par rokmi vyše 50€ na noc.

Ale, čisto, perfektne sprchy, kúsok od plaže, stromy.

Ceny o niečo vyššie ako u nás.

Grécko, opäť perfektne kempy, oproti chorvátskym nebo a zem, neviem prečo, ale Chorváti mi v poslednych rokoch pripadajú ako večne naštvani, uponahľani. A niektoré kempy boli čistý kameň, bez kúska trávy.

Asi kvôli západnemu spôsobu života.

Čierna Hora : tu treba vyberať :
Radsej drahšie, kde je viac zahraničnych turistov, treba si najprv obzrieť terén, aby sa človek neocitol na Luniku 2...

Celkovo je Čierna Hora spolu s Grekmi najviac v pohode. Takí typickí salamisti.

Policajti vas zastavia, kuknú, keď nerobíte hlúposti, ani nejaké pásy neriešia.

Celkovo lacnejšie ako u nás.

Talianski karabinieri v noci pod Neapolom dokonca počkali, kým sa trochu preberiem a odprevadili par km smerom na Sicíliu, lebo v oblasti, kde sme v noci zastavili, boli prepady turistov.

Nevedel som im vysvetliť, že u nás obcas prepadavaji policajti vodičov... :40bd:

Podľa nich, zastavit v Taliansku na ceste, na obyčajnom odpočívadle je veľmi nebezpečné, keď už, tak jedine na pumpe, alebo motoreste.

V každom prípade, kemp sa oplatí, keď nie ste fajnovi, mate deti, ktoré chcú trochu dobrodružstva.

No a top, Balaton.
Aj ked neviem ani ceknúť po maďarsky, furt sa nejako ti Feferoni vedeli dohodnúť... lol
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa Dep »

lubos zimovcak napísal: 27.06.2022 12:12 aby sa človek neocitol na Luniku 2
Na Luniku II bezne nakupujem, kedze som z Kosic. Prepac, ked pocujem niekoho ako hovori o Luniku, tak musim opravit. Sidlisko Kosice - Nove Mesto sa sklada z 9ich Lunikov - okrskov, a iba prave ten Lunik IX je neslavne znamy :)

Btw. kosicky camp na ceste E58 pri mestskej casti Kosice - Barca bol nedavno velmi pekne rekonstruovany, odporucam.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa laguna72 »

my chodíme s deckami kempovať do Piešťan - Banky camp Pullman, prvý júlový víkend masaker potom sa už dá. Začínali sme s dvoma malými dvojmiestnymi stanmi ale to bolo celé zle. Teraz máme veľký rodinný kde sa vie človek aj postaviť a má to aj prístrešok kde sa dá posedieť v tieni. Kempovanie odporúčam každému kto má už 5-6 ročné deti lebo tie si to podľa mňa najviac užívajú. naši puberťáci idú s nami už iba zo zvyku.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Najlepsia faza prichadza ked su deti odrastene a mozes ist sam,pripadne s polovickou (to ale naozaj len v pripade nutnosti ) .

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: herin, lamemnos, Zoli001 a 73 neregistrovaných