Vyhody a nevyhody kempovania...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Mám karavan ale času nieto ,ako aj moja polovička má rada svoj komfort a v karavane sa jej nepáči , a pritom je to veľký a plne vybavený karavan . K Duchonke je to teraz celé vykosene ,obnovujú to tam ale no nič moc a na Duchonke má svokra chatu tak tam nepotrebujem stany ani karavan . A aj tak tam nechodíme len keď jej idem trávu okosit alebo niečo porobiť a opraviť. My chodíme na výlety len po večeroch nakoľko ja v piatky nerobím len doma čo treba a čo žena vymyslí. Cez týždeň som v DE ale väčšinou piatok a v sobotu večer padame von , nočná Pešť,Ostrihom,Tata, KN a podobne a to nám stačí a spíme komfortne doma v posteli
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Moj oblubeny kemp je camp Rijo v Starej Lesnej. Idealna lokacia na vylety a tury vo Vysokych Tatrach. Pred par rokmi prerobili socialne zariadenia, je tam aj moznost stravovania a dat si pivko. Chodi tam vela zahranicnych turistov hlavne z Holanska na karavanoch ale vzdy som nasiel miesto na stan. Kemp je oploteny takze nehrozi ze pride v noci na navstevu medved :)
Z kempu je asi 5min peso na Tatransku elektricku, ale do kempu sa da ist autom a parkovat priamo pri stane.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa leonNL »

Ja odporucam kemp pri termalnom kupalisku Topolniky (okres DS). Paradne retro kupalisko ako za sociku, vsetko ako zadarmo, typicke kupaliskove jedla v bufetoch atd… tam sa clovek prenesie 30-40 rokov dozadu, pre nostalgikov ako stvorene. Stanovat som tam este nestanoval, zatial len jednodnove kupania s rodinou, ale tento rok v auguste sa tam chystam s detmi na vikend do stanu, aby nepoznali len hotely a apartmany, ale aj taku tu romantiku v prirode pod sirakom…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa Dep »

Klobuk dole rudolfo, ze ste s partnerkou vybrali len tak na divoko. Ja som sa obzeral po obytnych karavanoch, pozicianie okolo 120eur/den (to som este lacno uviedol), nieco viac na naftu kedze to nejazdi za 5 litrov, drahsie myto kvoli velkosti karavanu, dojdeme k poplatkom za camp, plus niekde si pytaju aj za spotrebovanu elektriku. Tak som dosiel k zaveru, ze nie som taky bohaty, aby som si uzival tuto slobodu.

Odporucam youtube kanal RV rodina, typek stravil skoro 3 mesiace s rodinou v Spanielsku mimo sezony na jesen a vo finalnom vypocte to vobec nebola lacna dovolenka. Akurat sa vynasiel - poskytol na dane obdobie svoj dom na airbnb.

https://youtu.be/9FTUdOz3aaA
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa astrak »

Ahojte chalani
a tie stany čo sú na streche auta,nemá s tým niekto skúsenosť?Kde sa to dá kúpiť,alebo nejaký konfigurátor na typ auta?Volá sa to mini camper alebo tak nejak.Poškulujem po tom,že by som to šupol na mojú Ladu Nivu a šup do lesa..v stane by som sa bal zveriny,na streche auta by som sa citil trošku bezpečnejšie :) Na youtube sú nejaké videa,ale kde sa to kupuje som zatial nenašiel.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Autostany na SK...,je pomerne dost velky vyber,na bazosi je dokonca jeden za tisicovku,nezalezi na type auta,ale určite na strešnych nosičoch.Klasicke nemaju tu zataž...,ceny od 1.500-5.000 od komfortu a vyrobcu...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa Dep »

Ahojte, pozeral som na stresne autostany, dokonca mozete podporit Slovakov, ktori sa snazia ich vyrabat v pomere cena/vykon za menej ako 5k €, tusim okolo 2.5k vychadza pre 4clennu rodinu. Velmi lahko si ich najdete na webe.

Uprimne, opat draha vecicka jak slak, ale ked niekto v tom stravi polovicu leta, tie zazitky su na cely zivot, nie je o com.

Trosku offtopic, teraz som sa vratil z Dubrovnika, budget 1100e za:
- 8noci pre 4clennu rodinu v 2i apartmane s bazenom
- palivo a poplatky za dialnice
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Veľa ľudí?? Neboli zapchy na mytniciach??
Ceny ako u nás?
Ten most ešte neotvorili?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ta cena je vybornaaa....,počul som,že je tam drahota...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Miroslav vdaka za typ na Tatu, vybehol som tam dnes poobede len tak kuknut..akurat tam mali maly jarmok..celkom pekne prostredie.

Rudopf,minuly tyzden som bol so synom par dni v Chorvatsku,Plitvicke jazera plus dolu trocha pri more. Ubytovanie 25e/osoba aj s ranajkami,nezdalo sa mi to nejak prehnane. Mytne po Zahreb cca 5e ,dalej sme sli bokom smer Plitvice mimo dialnice.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - máš moj tichý obdiv :300f: Som mladší a z poslednej dovolenky som nesedel za volantom ani meter. :4012: Nemal som na to "gule"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Myslis ze ja ano? :)

ako to Chorvatsko..a Tata je 70km od nas, po vikendoch vyuzivam elektrotragac na potulky ...motorka zostala na ocot, autom je to zadarmo
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, toto leto idem do Čiernej Hory, cez Albánsko do Grécka, uvidím, či sa mi bude chcieť skočiť do Bulharska...

Zistil som, že potrebujem na prednu sedačku 2 penové podložky - vankúšiky na stoličku... :40bd:

Aby som vydržal sedieť aspoň 500-600 km v kuse.

Čierna Hora má už plaže pre ľudí... :3c90:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie nie je to zadarmo - mňa každých 100km na cestách pripraví o rok života a zabije 10% mojej šedej kôry mozgovej. Ty to ešte nevnímaš, lebo si nadšený z novej hračky (ako ja z traktora) Ale dovolím si pripomenúť ti, že všetci tí kreteni a dementi na ceste sú rovnakí alebo ešte horší. :4012:
Luboš - napriek mikrobusu poslednej generacie som skoro umrel na nohy a to sme stáli každé tri hodiny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

oco to by si si musel obut moje topanky,ako si tu spominal nedavno... za dva tyzdne idem zas do nemocnice a kristus vie v akom stave budem po zakroku. Ja beriem kazdy den ,tyzden co prichadza ako "posledny" pri "zdravi" a chcem jednoducho este nieco zazit... kukanim z okna,neaktivitou by som asi posiel este skor...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, uwa0919420378, uwa915631763 a 66 neregistrovaných