VW - zvolávacia akcia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janciiik112
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13.12.2012 13:11
Zdieľať na Facebook

VW - zvolávacia akcia

Príspevok od používateľa janciiik112 »

Nemecká automobilka Volkswagen dnes oznámila, že zvoláva do servisov 2,6 milióna áut, najviac vo svojej histórii. Dôvodom sú problémy so svetlami, prevodovkami a možným únikom paliva.
Tieto problémy sa týkajú 800-tisíc modelov Tiguan vyrobených v rokoch 2008 - 2011, ktoré môžu mať chybnú poistku, čo môže spôsobovať výpadky svetiel.

Okrem toho Volkswagen ponúka zadarmo výmenu oleja majiteľom 1,6 milióna modelov so sedemrýchlostnou prevodovkou.

A do tretice, divízia nákladných áut koncernu povoláva na kontrolu 239-tisíc vozidiel Amarok pre možné problém s únikom paliva.

http://tvnoviny.sk/sekcia/ekonato/archi ... torii.html
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak tomu sa hovorĂ­ kvalita
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Das Auto!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale kolko toho koncerne doteraz zametal pod koberec...
Asi tie priesery trochu pocítili na predajnosti a vedia že dalšie zametanie pod koberec by mohlo výrazne oslabiť ich pozíciu
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vraj ferovy a ustretovy krok :40bd: To by bol jedine keby zvolali vsetky auta za poslednych aspon 5 rokov co predali
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

samozrejme že je to ferový krok, tak ako napísal lubo zimovcak...ostatní tu píšete ako keby iné automobilky nemali zvolávačské akcie..za posledný rok som čítal x článkov o x značkách ktoré mali problemy a volali autá do servisov...
PS:Ked som čítal na nete ten článok už som len čakal kto ho dá sem a rozbehne sa diskusia z mudrcmi typu patko1
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

herin a ty si kolko rokov po zadu? Tu sa riesi ze ostatne automobilky robia zvolavacky uz davno a koncern s tym vyliezol az teraz ked uz sa topia v sra.ckach
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

patko z tvojich príspevkov je neraz jasné že si velkým odporcom koncernu..a tých niekolko rokov pozadu asi žiješ ty..stále sa tu odvolávaš na preslávené 2,0 TDI PD z rokov 2005-2007..ale patko budíček je rok 2013 a predstav si že koncern od 12/2007 montuje 2,0 TDI CR...
A koncern krachuje? :40bd:
to si prosím ťa skade nabral?
Patko ty si typický predstaviteľ slovenského národa ked skape koza mne nech susedovi skapu dve..ja osobne by som si nikdy nerobil srandu z nejakej inej značky automobilov keby mali nejaké problémy..ale tebe vw group očividne nedá spávať..
každý si kupi auto ktoré sa mu páči a vyhovuje mu..ked si niekto kupi mondeo,peugeot 508,lagunu,insigniu alebo aj iných tak nebudem tým ľudom písať akú hovadinu si kupili..
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Čo vyplýva z horeuvedenej hádky? Že ak výrobca automobilov robí zvolávačku, tak časť ľudí si myslí, že je to na figu a časť si myslí, že je to dobre. No a pravda bude niekde uprostred, každopádne aj tak bude mať na to každý svoj názor aj naďalej.
Ja osobne som od koncernu odišiel, ale neznamená to, že tie vozy odsudzujem. Každý nech koná podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

herin , náhodou patko bol zástancom koncernu, ale poslednú dobu sa to unho trochu otočilo...

Ja koncern nechcem z jediného dôvodu, napríklad : http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?f=66&t=113698
No kolko že stojí taká RS-ka ? Ja fakt nezarábam tolko aby som si mohol dovoliť takto plytvať peniazmi. Poistka ? Zabezpečenie ? Načo pokúšať osud a robiť si zbytočné starosti

Ludia sú blbý , ja za to nemôžem, tot kolega z práce vymenil Focus II za Octaviu II + doplatok, že šak on parkuje vo dvore ... Asi mu tiež pošlem link
Naposledy upravil/-a ivko1 v 14.11.2013 22:10, upravené celkom 2 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Každému sa môže stať každý občas spraví chybu....Jasné je to u každého výrobku. Ale tak nech sa potom vo VW netvária, aké super perfektné autá vyrábajú a že nieje nad nich...A ešte sa z toho ide 3/4 Slovákov dobre že nie priposrať. A za tie ceny za aké tie tragače predávajú by sa im to stávať nemalo.
Dávno to nieje čo bývalo u každej značky.
mattock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 21.01.2007 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattock »

[quote="herin" patko z tvojich príspevkov je neraz jasné že si velkým odporcom koncernu..a tých niekolko rokov pozadu asi žiješ ty..stále sa tu odvolávaš na preslávené 2,0 TDI PD z rokov 2005-2007..ale patko budíček je rok 2013 a predstav si že koncern od 12/2007 montuje 2,0 TDI CR... quote]

hej to je pravda , že montuju comonraily, ale tiež je pravda , že koncern do roku vyroby 2010 aj do CR motorov bez hanby montoval slavny pohon olejoveho cerpadla z PD s krátkou 77mm tyčkou, tento nedomyslený vyrobny omyl už odpísal dovtedy nespočetne množstvo motorov a oni ich v pohode dalej montovali aj do nových CR motorov
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

A prečo by to nerobili, keď im to ovce aj tak kúpia?
TomCheGuevara
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.06.2009 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomCheGuevara »

keď som to videl v správach, už som len čakal kedy sa to tu objaví :d :D
nedá mi toto neokomentovať, sledujem toto forum nejaky ten rok a pamätám si témy, kde tu poniektorí robili zoznamy najhorších áut podľa zvolávačiek, ale ak to urobí folcgangen grúp tak je to najsamlepší počin roka :28b7: (tým netvrdím, že urobili zle)

double standards?
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

raven85 napísal:A prečo by to nerobili, keď im to ovce aj tak kúpia?
no že nám prezraď medzi aké zvieratá si zaradil seba aj s tvojím kočiarom. :d :D mal som VW, mám Audi, vo firme sa vozím 20r na Škode, a preto som ovca?.
Keď robia zvolávačky na iné kraksne tak je to hodný počin, že?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných