VW Transporter T5 - DSG závada

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nrobic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.11.2007 14:36
Zdieľať na Facebook

VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa nrobic »

Ahojte Klubáci, potrebujem poradiť nakoľko som už na konci svojich síl aj možností.

Jedná sa o T5 2.0 TDI, 103kw, 2013, DSG (dq500)

Takže, začnem úplne od začiatku:
Minulý rok v novembri sa auto po naštartovaní nepohlo z miesta, ani dopredu ani dozadu. Auto som odtiahol domov, na druhý deň som dohodol mojho mechanika, ktorý mal kontakt aj predošlé skúsenosti s firmou ktorá vyzdvihuje prevodovky po celom slovensku od automechanikov, následne ich opravia a dovezú spať. Auto v ten den ked som ho mal zobrat mojmu mechanikovi kupodivu fungovalo, prevodovka radila dokonale ako predtým, takže som cestu k nemu (30km) absolvoval bezproblémov. Prevodovka sa vymontovala, firma si ju vyzdvihla a o týzdeň ju priviezli spať s vymenenou mechatronikou (repasovanou), následne bola namontovaná. S autom sa isiel previesť mechanik aby sa zohrial olej v prevodovke aby sa dala naadaptovať. Adaptáciu nešlo spustiť, vypisovalo, že z bezpečnostných dôvodou sa nedá nastaviť základné nastavenie. Kontaktovali sme firmu ktorá menila mechatroniku, prevodovku opať vyzdvihli a vymenili za druhú, repasovanú. Príbeh sa opakoval, adaptácia nešla, auto sa už ani nepohlo. Opat sme ich kontaktovali, opat menili za repasovanú mechatroniku, ale bez zmien. Nakoniec povedali, ze tieto dq500 mechatroniky nie vzdy vedia zrepasovať 100% takže by bolo najlepšie keby som kúpil novú a bolo by po probléme. Tak som objednal originál z VW za 1980€, majitel firmy prisiel osobne 300km aby ju namontoval do auta, aby sa uz nemusela demontovať prevodovka. Zázrak sa nestal, auto nadalej nefungovalo. Vtedy mi došlo, že ten človek nemá ani šajnu o tom čo robí a že vobec iné ani okrem vymienania mechatroník nezvládne. Vtedy som už bol pri sume za opravu a diely cca 3000€. Nakoniec som našiel ďalšieho mechanika, ktorý prevodovku kompletne rozobral, zistil, že spojky sú zhorené a že snímač na jednom hriadeli je odlomený. Spojky sa vymenili za nové, hriadel sa zohnala z druhej prevodovky. Auto sa poskladalo, už sa pohne, radí len párne stupne, ale adaptáciu nejde ani nadalej spustiť, dokonca vypisuje ďalšie chyby čo sa týka elektromagnetických ventilov (zajtra doložím presné kódy chýb). Momentálne som pri 5500€ za opravu a diely, som v koncoch bez penazí a nápadov ako ďalej :)

Auto bolo čipované, myslel som aj na to či to nemoze sposobovať aj SW závada, tak som nechal vo VW nahrať origo soft do RJ motora, bohužial adaptovať nejde ani po vymene SW.

Hladám človeka, ktorý vie čo robí, ktorý sa vyzná do DSG prevodoviek a ktorý bude rešpektovať to, že v aute je nová mechatronika a spojky a nebude jeho prvá vec to aby sa menili tieto súčiastky.

To auto milujem, nechcem sa ho vzdať a nie nechcem ho prerobiť ani na manuál :)

Za každú radu vopred ďakujem!

Robo
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Transporter T5 DSG závada

Príspevok od používateľa fzubaty »

A co takto ist s tym do servisu, kde robia len prevodovky?

Autolabs RK napr.
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa jaster-83 »

http://www.prevodovky-sixta.cz/
Skus im napisat, je to ale v cechach, ale tak ked to auto milujes ako pises......cinto bude dalsich 5 alebo 10 tisic......laska je nezaplatitelna...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Máš pravdu v tom, že ten servis zjavne zvládal len meniť mechatroniky. Ako keby prevodovka nemohla mať inú závadu, než mechatroniku.

Tou vetou, že to auto miluješ, si vystihol úchylku fanúšikov zbožňovaného koncernu - nech je to akýkoľvek šerbeľ, vždy ich milujú.
Jeden môj známy mechanik mi raz hovoril, že Renault musí sypať na palubovky svojich áut nejakú omamnú látku. Len tak vraj možno podľa neho vysvetliť, že si niekto kúpi Renault aj druhý krát.
Podľa mňa tam niečo sype aj Volkswagen.... A tvoj príspevok je toho dôkazom. Keby ma nejaká blbá prevodovka stála už 5500 eur (mimochodom, nemal by si za to už aj novú?), tak to auto podpálim, vyhodím do vzduchu, vydávajúc hrdelný škrekot poskáčem po jeho zbytkoch a tú idiotskú značku by som nechcel vidieť do konca života ani na fotografii. Takto nejako som kedysi skoncoval s Alfou, a aký som bol dovtedy na ňu zaťažený! :d :D :d :D :d :D Lenže keď už toho bolo moc, bolo po láske a rozviedol som sa s ňou.

Ty ale to auto miluješ.... Nuž... Keď ho miluješ, nie je čo riešiť, ale možno by bolo dobré sa zamyslieť, či tá láska za to všetko stojí. Lebo koncernové DSG sú svojimi problémami už legendárne.

Čo sa opráv prevodovky týka, skús aj Juríčka z Modry. Teraz už sídlia v Pezinku, vygooogliš kde.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ sa dnešnej technike spraví zle úplne prvý krok,nasleduje už iba celá sekvencia zlých krokov a prestáva sa riešiť prvý a pôvodný problém.Hladanie človeka čo vie čo robí a rešpektuje...nuž bude tvrdý oriešok pretože každý čo veci rozumie nie je tak hlúpy aby po iných truhlíkoch zachraňoval svet.Platí že oprava po druhých začína kontrolou práve toho čoho sa už niekto dotkol,nie že bude rešpektovať.Kto zobral tie velké peniaze,nech odvedie tomu zodpovedajúcu prácu.Rozumný sa toho ani nedotkne.
DSG nie je nič tak svetoborného aby to nešlo urobiť na prvú šupu a na jednom pracovisku od A po Z.Darmo poznám človeka čo to vie a všetky DSG čká mu veselo behajú pritom nikam nič neposiela,toto mu nemôžem ani spomenúť lebo ma pošle do teplých krajín len tak zapráska,nemá cenu ani skúšať,tiež zaujmem podobné stanovisko že odmietnem sa čo len baviť o oprave niečoho na čom sa vybláznilo desať mechanikov ktorý sa pokojne nechali zaplatiť napriek tomu že auto je horšie ako na počiatku.
Možno rada ktorá ide neskoro...pýtať sa treba pred...nie po.Sixtu treba skúsiť.Ale upozorňujem že ju urobí a ak mu budete volať že nejde adaptovať,to si niečo vypočujete.Pretože tu je celkom pravdepodobné že sa hladá chyba v tom v čom nie je.A stavím sa že gazda nemá jediný protokol diagnostiky tej DSG napriek tomu že to pochodilo svet niet potuchy čo riešiť,pritom toto už ozaj z krištálovej gule nejde veštiť
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa gsxrr »

Twojaskrzynia.pl títo poliaci sú super na odborníci na prevodovky
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa jurigad »

Neviem ti pomôcť a ani nechcem provokovať , ale môžeš mi povedať prečo si to dal hneď vyberať keď to fungovalo? Preto sa pýtam , že ja by som to ešte chvíľu pozoroval , či sa to zopakuje , kedy v akej prevádzke ako často... a či vôbec. Teda ak nejazdíš denne Mníchov a späť, vtedy samozrejme nie je na čo čakať. Ale inak veľa šťastia ti prajem , nech sa to podarí, keby som ti vedel poradiť , alebo pomôcť tak tak urobím, ale v tejto fáze problému neviem. Až ťa úprimne ľutujem, lebo na toľko chu...ov natrafiť je naozaj smola.
nrobic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.11.2007 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa nrobic »

jurigad napísal: 15.12.2022 17:05 Neviem ti pomôcť a ani nechcem provokovať , ale môžeš mi povedať prečo si to dal hneď vyberať keď to fungovalo? Preto sa pýtam , že ja by som to ešte chvíľu pozoroval , či sa to zopakuje , kedy v akej prevádzke ako často... a či vôbec. Teda ak nejazdíš denne Mníchov a späť, vtedy samozrejme nie je na čo čakať. Ale inak veľa šťastia ti prajem , nech sa to podarí, keby som ti vedel poradiť , alebo pomôcť tak tak urobím, ale v tejto fáze problému neviem. Až ťa úprimne ľutujem, lebo na toľko chu...ov natrafiť je naozaj smola.

Nerozpísal som to už do takých detailov, ale po tých 30km čo som zašiel k mechanikovi auto vypol a zapol a opať sa nepohlo, tak preto.
nrobic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.11.2007 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa nrobic »

mhlavaty napísal: 15.12.2022 16:44 Pokiaľ sa dnešnej technike spraví zle úplne prvý krok,nasleduje už iba celá sekvencia zlých krokov a prestáva sa riešiť prvý a pôvodný problém.Hladanie človeka čo vie čo robí a rešpektuje...nuž bude tvrdý oriešok pretože každý čo veci rozumie nie je tak hlúpy aby po iných truhlíkoch zachraňoval svet.Platí že oprava po druhých začína kontrolou práve toho čoho sa už niekto dotkol,nie že bude rešpektovať.Kto zobral tie velké peniaze,nech odvedie tomu zodpovedajúcu prácu.Rozumný sa toho ani nedotkne.
DSG nie je nič tak svetoborného aby to nešlo urobiť na prvú šupu a na jednom pracovisku od A po Z.Darmo poznám človeka čo to vie a všetky DSG čká mu veselo behajú pritom nikam nič neposiela,toto mu nemôžem ani spomenúť lebo ma pošle do teplých krajín len tak zapráska,nemá cenu ani skúšať,tiež zaujmem podobné stanovisko že odmietnem sa čo len baviť o oprave niečoho na čom sa vybláznilo desať mechanikov ktorý sa pokojne nechali zaplatiť napriek tomu že auto je horšie ako na počiatku.
Možno rada ktorá ide neskoro...pýtať sa treba pred...nie po.Sixtu treba skúsiť.Ale upozorňujem že ju urobí a ak mu budete volať že nejde adaptovať,to si niečo vypočujete.Pretože tu je celkom pravdepodobné že sa hladá chyba v tom v čom nie je.A stavím sa že gazda nemá jediný protokol diagnostiky tej DSG napriek tomu že to pochodilo svet niet potuchy čo riešiť,pritom toto už ozaj z krištálovej gule nejde veštiť

Napíšem to detailnejšie, aby ste pochopili, že mi nešlo o rýchlu a lacnú opravu, podla dostupných zdrojov som zistil čo sa dalo o tej prvej firme ktorá zobrala prevdovku ku sebe na opravu. Je to firma ktorá robí školenia na opravy prevodoviek, prezentuje sa profesionálne, nemal som pocit, že by som zvolil zlú cestu, známy ktorí si nechali u nich robit prevodovky boli spokojní. Nuž po druhej opakujúcej sa chybe mi už doplo, že to nebude moc dobré a keď ma chcel presvedčiť na konci celého procesu keď už nemal iný nápad, že to sposobuje dvojhmotný zotrvačník tak som vedel, že naša spolupráca skončí. Bohužial človek nemá odkial zistiť či si vybral správne, to až po takých skúsenostiach. A presne, dávam Vám pravdu, som si istý, že prvú chybu spravili oni a od toho sa už odvíja celá sekvenciach chýb. Ale dúfam, že sa nájde volaaké riešenie, ktoré by mi pomohlo dať do funkčného stavu túto prevodovku. Pochopím aj mechanikov ktorí odmietnu opravovať po skaze iných, sám servisujem motocykle a mám konkrétne skúsenosti s touto problematikou. A viem že mnohí tu píšu, že za tie peniaze by som už mal novú prevodovku, no ten celý príbeh sa odohráva už vyše roka s nádejou, že už našli konkrétnu chybu, samozrejme, že keby som vedel pred rokom, že ma to bude stáť 5500€ tak by som si hneď kúpil repasovanú.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa martincichy »

vykopanafosilia napísal: 15.12.2022 15:28 ...Jeden môj známy mechanik mi raz hovoril, že Renault musí sypať na palubovky svojich áut nejakú omamnú látku. Len tak vraj možno podľa neho vysvetliť, že si niekto kúpi Renault aj druhý krát...
Za poslednych 6 rokov som kupil niekolko novych dacii a renaultov. Tohto roku jedno sandero a jeden master. Zeby to bolo tym, ze renault isiel kvalitou mahor a vyslovene s tymi autami nemame ziadne problemy a aj reklamacia sa v renaulte riesi bezproblemovo?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa seven549 »

opravujes motorky a sam s takou vecou neporadis?ak sa uz tolko mechatronik menilo a dokonca aj nova a nejde s nou komunikovat nebude chyba uz v aute?

a dalsia vec ak niekto predava alebo opravuje take mechatroniky musi mat u seba nejaky tester ktory preveri funkcnost.

ja napr co som daval len robit malickost aktuator turba repasovat musel byt presne na moje auto tak ako stary.len to nahodim a musi fungovat.ziadne adaptacie a pod nezmysly ako mi v servise vysvetloval.

cize som si sam ten diel odniesol na repas vysvetlil im co s tym je ze ok o 2 dni to bude hotove.nebolo bohuzial presne el cast ktoru ma moje auto im trvalo 2 tyzdne kym to zohnali.prevzal nahodim do auta a nejde.odniesom som to na reklamaciu a firma sa priznala ze to neskusali.kedze uz mal v zasobe toho viac na druhy den mi volali ze je to hovove a predomnou to vyskusa ci to funguje. prisiel som pre ten diel predomnou to vyskusal napojil kabel videl som ze to pracuje nahodil som do auta a vsetko fungovalo dalej.

ak auto nekomunikuje s tou mechatronikou tak asi bude nieco hardwarovo ine soft rj motora a soft mechatroniky spolu nekomunikuju spravne.alebo problem medzi autom a prevodovkou. prevodovka sa vie aj sama adaptovat.su na to navody.on sa aj adaptuje jazdenim cely zivot.

kebyze pocuvam mechanikov ze co diel to nejaka uprava v rj motora uz davno by moje auta boli v hrobe.ak odide nejaka el vec nova musi byt presna ta ista.a stym je problem nie vzdy vsetke diely su rovnake presne napr na moje auto.hoci to vyzera rovnako aj konektor pasuje staci ze to ma niekde nejake ine cislo a uz to nebude fungovat spravne.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Transporter T5 - DSG závada

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Vykopanafosilia , mal som už viac Renaultov a mám doma momentálne už 3 a jedno Sandero a všetky sú v poriadku
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných