VW Touran 1.9 tdi 2006

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sabi170
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.08.2015 07:03
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.9 tdi 2006

Príspevok od používateľa sabi170 »

Zdravím,
mam problém s identifikovaním čudného zvuku ktorý vychádza spod pristrojovky, ide o škrabavý zvuk
zvuk nastane iba okolo 2000 otáčkach pri zaradenej rýchlosti a volantom trocha začnem natáčať do prava, ak točim do ľava je všetko ok
myslel som si či to nebude posilňovač riadenia ale riadenie ide hladko, netrasie, nevibruje
čudne je že pri voľnobehu nie je nič počuť ani keď stojím a točím s volantom
prikladám aj video najlepšie je to počuť od 50s
http://uloz.to/xvRGtFZu/video0020-3gp
za vyriešenie vopred ďakujem
sabi170
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.08.2015 07:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabi170 »

nenajde sa nikto kto sa s tým už stretol
dosť by mi to pomohlo odhaliť kde je chyba
tippan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.07.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tippan »

zdravim, ja len tolko že mam taku isti problem a neviem, gde je chiba.!!!
tippan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.07.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tippan »

zdravim, ja len tolko že mam taki isti problem a neviem, gde je chiba.!!!
sabi170
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.08.2015 07:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabi170 »

tak nakoniec som menil celu spojku tak to na čas ten zvuk prestal a všetko išlo v poriadku, no po čase sa to vrátilo a problém je pravdepodobne v prevodovke kde mi to teraz hučí poriadne, prevodovka ide na repas tak uvidím ako sa bude chovať po oprave
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

skús ešte pozrieť najskôr homokinetické kĺby, tiež mi jeden rapkal pri točení doprava a to bol 10 tis km po výmene, lenže praskla spona na manžete a natiekla do kĺbu voda
sabi170
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.08.2015 07:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabi170 »

menil som vonkajšie klby a nepomohlo teraz budem meniť aj vnútorne kedže prevodovka ide von tak uvidím, poprípade skúsim vymeniť vnútorne a vyskúšať či to pomohlo, tým pádom by som nemusel dať repasovať prevodovku
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

koľko km máš najazdené ? ja mám vnútorné klby dobré pri 320 tis. km a to jazdím 7 rokov tankodrom ku chalupe
sabi170
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.08.2015 07:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabi170 »

skúšam meniť postupne všetko, menil som čapy, tyč stabilizátora, ložisko na ľavej strane odkiaľ je počuť ten zvuk, vonkajšie klby, komplet spojka dvojhmotna, a hučí mi to stále pri pridaní plynu keď je auto v zábere ale pri pravotočivej zákrute keď váha auto prejde na ľavú stranu tak ten zvuk sa stlmi, inak všetko ide ticho, preto ešte skúsim vnútorne klby vymeniť a ak ani to nepomôže bude to niečo s prevodovkou alebo aj spojka môže byť niečo zle (ale bola menená cela)
je to pre mňa záhada, dnes ide auto do servisu a kedže už mam zakúpene vnútorne klby tak sa budu meniť
sabi170
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.08.2015 07:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabi170 »

tak prevodovka je po generálke, bola cela skontrolovaná a vymenili sa poškodené časti plus všetky ložiská a auto ide tichučko ako nove,
dúfam že to vydrží ďalšie kilometre
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

koľko km mala prevodovka najazdené ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pri 250-300 sú všetky vytrieskané na ložisku hlavnej hriadele.Len to majiteľia nevedia,resp ani nevedia kde hladať.Pritom práve to že ten problém klamlivo budí dojem že je zlá dvojhmota ešte pripraví ľudí o ďalšie peniaze.Človek by povedal že sa výrobca poučí,ale on pri ďalšej generácii urobí ešte kolosálnejšiu konštrukčnú sprostosť,a zase je ticho.Už urobil potichu akože nápravu,čosi zosilnil,ale vadnú koncepciu nechal.A tých,ktorý už nakúpili nechajú pokojne,veď na chybu prídu po 5-6 rokoch.A potom nech si kúpia novú prevodovku príp.šetriči aspoň nový obal.Desné svinstvo čo sa dnes deje,serú model za modelom s chybami,potom čušia ako voš pod chrastou,zákazník testuje.Robia schválnosti čím komplikujú opravy a naťahujú servisné časy.Tisíce vecí by som im vedel predviesť na tých krápoch,kde by sa museli veľmi hanbiť pri vysvetľovaní prečo to urobili.Ako sa dá vysvetliť ak dajú blokáciu konektora na jedinú stranu odkiaľ k tomu niet prístup,ak sú ostatné prístupné úplne krásne.Dnes v 21 storočí nevedia títo deb.li vyrobiť ani normálny konektor.S každým jedným sa bojuje dlhé minúty,často na hrane poškodenia,tečú nervy.Ale...rastú servisné časy.V príručkách a manuáloch upozorňujú na vznik elktrického článku a teda na vznik korózie.Ale dnes v 21 storočí pokojne pospájajú diely ktoré slúžia napr na nastavenie geometrie nasucho a kovové skrutky v hliníkových sileblokoch,to za pár rokov rozoberie iba karbobrúska.Ak sa tam dostane,inak nech sa mechanik obesí.Sú to hajzlíci,nič viac nič menej.
tippan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.07.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tippan »

dobri den, prosim mohlibistemi napisat adresu alebo tel.čislo, gde robia generalku prevodovki. DAKUJEM.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak to máš problém.Robil som nedávno prevodovku ktorá bola v Mladej Boleslavi u vyhláseného opravára prevodoviek (nedovolím si zverejňiť verejne firmu) a to dokonca dva razy.Kedže stále s tým nebola spokojnosť tak som ju otváram na žiadosť majiteľa ktorý toho už mal plné zuby posielania a čakania.Takto vyzerá výsledok,ložisko na domci diferenciálu bolo úplne zničené
[img]https://s29.postimg.org/vh5z269nn/DSCN6364.jpg[/img]
Je neuveritelné že prevodovka prešla opravou obalu,výmenou ložísk prevodovky a na ložiská diferenciálu sa nik nepozrel,pritom to bolo vidieť aj keď ešte boli valčeky ložiska na mieste
[img]https://s23.postimg.org/gropqpi3r/DSCN6362.jpg[/img]
Majiteľ bol tak nahnevaný že dal vymeniť opäť úplne všetky ložiská !!!
Tým som iba chcel povedať že vyhlásená opravovňa,pojem v oblasti prevodov si dnes pokojne dovolí odfláknuť opravu dokonca aj po jednej reklamácii.Oprava týchto prevodoviek nie je práve lahká záležitosť pre opravovňu ktorá nie je na ich opravu vyslovene zariadená.Vyžaduje množstvo špeciálneho vybavenia na prácu z ložiskami,meraním a nastavovaním predpätí ložísk atd.Oprava sa potom alebo odflákne,alebo auto ostane kopec dní na zdviháku kým sa porobia pomôcky,kým sa poobjednávajú špeciálne kalibrované podložky pod ložiská.Preto si treba dobre zistiť komu do rúk sa to dostane.Pre opravovňu (ak to nie je jej výlučná náplň) to nie je výhra,je to časovo velmi rozťahaná oprava,zablokavaný zdvihák z rozobratým autom,a cena práce je taká,že je tomu lepšie sa vyhnúť.
Preto tu treba dva razy merať a raz strihať,aby sa oprava tiež nerobila na tri razy.
tippan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.07.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tippan »

dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných