VW Touran 1,9 tdi - Intercooler demontáž

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MP127
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2010 14:13
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1,9 tdi - Intercooler demontáž

Príspevok od používateľa MP127 »

Nazdar páni.Nevie niekto,ako vymontovať intercooler z Tourana T1 motor 1,9 74kw?Chcem ho vyčistiť,lebo sa to odfláklo pri výmene turba a teraz začal kvapkať olej zo spoja s hadicou do egr.Dik.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

naraznik dole a si pri nom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ste nepoučitelný.Bol by asi zázrak,ak by ste pri otázke na podobnú vec dali ročník a zopár identifikátorov ako kod motora.Tým by ste umožnili aby vám človek vybral pasáž z manuálu kde máte podrobnosti postupu.Ale na vstup treba zadať údaje a to vás za ten svet asi nevie napadnúť,proste máte auto a asi na každom je to rovnaké.Mne je to jedno,je to na vašu vlastnú škodu
danco110
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 17.07.2010 12:19
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danco110 »

Ic bude asi medzi klímou a vodným chladičom. Tým pádom musí ísť dole stena. Dúfam že neplacam, ale neviem z istotou o ake auto ide.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, neplácaš, IC býva zvyčajne medzi klímou a chladičom... [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

cicman nebudem sa hadat ale tento je pozdlžny štvorcovy a je na spodku pred klim. chladicom.octavka a golf ho ma na pravo dole pod naraznikom len tak bokom prichyteny 2X 6ka srob.na tourane staci dat dole naraznik.a to som neni ani tdičkar.staci len vnimat veci okolo seba.uplne jednoduche.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

p.s cicman este som nevidel auto co ma intercooler medzi klim. a vod. chladicom.vzdy som videl najprv intercooler klima a voda.zvycajne to byva takto.vies aj preco?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

cvirik a teraz bodujes.ale 2 tyzdne do zadu som robil tourana a mal to tam pred klim. chladicom dole obdlznik asi tak 15cm na vysku.mal to tam tak lebo naraznik som mal dole preto viem.ale takto to je asi orig.pardon vyslo ti to.mozno nekedy doje....aj ja teba. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na Tourane je presne tak pricapený k vodnému chladiču,sú jedno na druhom aj z klímovým
[img]http://2i.sk/2i/t/e3d6e3c91a.jpg[/img]
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

preto to asi tak netaha.vzdy ho mam v zrkadle.ale vazne.neni to urobene na hlavu?cez leto musi lepsie chladit vzduch aby tahal.ale ako ma lepsie chladit ked mam pustenu klimu?neni to na hlavu?inak cez leto ked su tie horucavy citim ze auto nema ten tah co ma cez zimu.zanmena to ze teplejsi vzduch je redsi a citim to v sedadle ked sa chcem troska vyblaznit.preto myslim ze neni to naj riesenie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S chladením by problém ani v lete byť nemal,IC je patrične nadimenzovaný.Ono konštrukcia auta dáva asi pekne zabrať aj konštruktérom lebo tieto dnešné autá sú stále viac nakysnuté a velké dlžky hadíc a tým aj objemy "transportovaného" vzduchu idú dosť proti zájmom,kedže predlťujú reakčné časy na zmeny požiadavky.Ale všetko si svoju dań vyberá
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vitara alebo hoci starĂ˝ P405 alebo Citroen ho maly rovno na motore hore ako deklĂ­k.
MP127
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2010 14:13
Zdieľať na Facebook

Dohady?

Príspevok od používateľa MP127 »

[Ale chalani ,čo to tu triafate.Večná pravda klíma,Ic,voda.Inak mohlo by to byť ako ten dekel,určite by som sa nepýtal ako to dať dole!!!][/b]
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 21 neregistrovaných