VW Touran - vysoka spotreba na palubnom počitači

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

habakuki
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.12.2009 18:38
Zdieľať na Facebook

VW Touran - vysoka spotreba na palubnom počitači

Príspevok od používateľa habakuki »

Zdravím vás! viete mi poradit ako by som znižil spotrebu na palubnom počitači? jedna sa o volkswagen touran 2007 1.9TDI PD DPF 77kw. Ukazuje mi tam spotrebu na volhobehu liter a priemerna je 10lit.a neviem ako to znižim, hladal som aj daku diskusiu o tom nič som nenašiel. mám vový VAG ale neviem na nom ešte dako robit a vraveli mi že sa to s nim dá ale neviem ako nepošle mi dakto navod?. rozvody su nadstavene spravne na nule. dakujem za rady!!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak... liter na volnobehu sa rovna totalne dojetrtkane rozvody. Tomu kto ti ich menil nasrat do ruky a zabalit do igelitu nech mu dobre odhniju aby uz nedosieral auta inym zakaznikom.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Mám ten istý motor v passate. Kod motora je BLS. Pred výmenou ti to ukazovalo kolko?
Ja som kúpil auto a hned išlo na výmenu rozvodov. Potom spotreba na volnobeh ukazovala 0,8. Zistoval som k tomu bližšie info a tak som sa dostal k synchronizácii vačky voči kluke. To čo písal MP3Turbo v inej téme - to čo sa dá sledovať na VAGu.
Tam bolo -1,5. Nastavila sa na NULU a spotreba na volnobehu sa zvíšila z 0,8 na 0,9L.
Ako som z toho už aj ja chuj. Všetko v afte vyzerá byť v poriadku. Funguje tak ako má.
Ale typoval by som to na motor ako celok. Proste BLS bude mať asi vždy vyššiu spotrebu ako BKC,BXE a to nie len na volnobeh. Ale tiež sa rád dozviem niečo nové a ešte radšej by som bol keby sa aj mne hýbala spotreba na volnobehu 0,6-07l.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

o ten volnobeh az tak nejde - musis mat uplne teply motor, vypnute vsetky elektrospotrebice vratane svetiel, vyhrievania okien, sedaciek atd, lebo kazdych 100W energie predstavuje zataz na alternator ktory to samozrejme nasledne prenesie na motor...

ale 10 litrov PRIEMERNA spotreba na Touran 1.9tdi... to znamena ze casto musi mat 13 litrov... neexistuje. To nie je v poriadku ani nahodou, ani ten autiak nemusim vidiet proste je to cele zle.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Tak zasa ja si nestažujem na dlhodobý priemer. Na 1000km čo merám mávam zhruba od 6,2l po 7l. Ale ked letím dialnicu tak neni problem aj 7,5. Neviem potom kde chodia na tie spotreby 5,6-5,9l.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co 5.9 ale bolo tu uz zopar takych ze 4.2 a viac sa neda nech robim co robim :)

nechajme to tak, venujme sa realite...

akekolvek 1.9tdi s 10l pokial to nie je Transporter s dvojtonovym privesom je sialene sialene vela.
habakuki
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.12.2009 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habakuki »

imo17 napísal:Mám ten istý motor v passate. Kod motora je BLS. Pred výmenou ti to ukazovalo kolko?
Ja som kúpil auto a hned išlo na výmenu rozvodov. Potom spotreba na volnobeh ukazovala 0,8. Zistoval som k tomu bližšie info a tak som sa dostal k synchronizácii vačky voči kluke. To čo písal MP3Turbo v inej téme - to čo sa dá sledovať na VAGu.
Tam bolo -1,5. Nastavila sa na NULU a spotreba na volnobehu sa zvíšila z 0,8 na 0,9L.
Ako som z toho už aj ja ch***. Všetko v afte vyzerá byť v poriadku. Funguje tak ako má.
Ale typoval by som to na motor ako celok. Proste BLS bude mať asi vždy vyššiu spotrebu ako BKC,BXE a to nie len na volnobeh. Ale tiež sa rád dozviem niečo nové a ešte radšej by som bol keby sa aj mne hýbala spotreba na volnobehu 0,6-07l.
presne ten istý problem mam aj ja. mal som posunutú vačku o -2.0 stupna od kúpi a žral mi zohriaty na volnobehu 0,8 a taka priemerna pri slušnej jazde 8,0 nadstavili sme to cez vag na nulu a zere liter. a pod desat neviem ist. žeby už bol vybehany motor? je to tiež BLS a má 240 000km. keby ste mi napisali daky navod ako to znižim na palubnom počitači nech si žere čo chce len nech na displeji ukazuje menej a dam ho do vykupu nech sa snim už trapia iný.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

No upraviť spotrebu na Pal. pc ide upraviť cez VAG v korekcii spotreby paliva. Mal by to vedieť spraviť priemerne zdatný užívatel VAGu.

No neviem či je riešenie upraviť spotrebu na PAL.PC a auto streliť dalej s tým šak nech sa trápi. Kdesi čosi musí byť zlé a na diagnostike by to malo byť vidno.

Ale pri tých KM by som tipoval, že nejaká dobrá duša dala odstrániť DPF a soft tam neni ten čo tam patrí. lol Ale to je len dohad.
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Mam BLS v octavii ll priemernu na 3000 km mam 6.1 teraz sa mi zdvihla na 6.2 jazda 50 na 50 mesto medzi mesto. Myslim ale ze to je dost na volnobehu mam 0.7 sem tam 0.6 ale mal som octaviu ll bez dpf a tam bol na volnobeh 0.5l a priemer 5.3. Topolcany Nitra na starej vlastne len dedinky stale 55 bola 4.5-4.7l a tato s dpf-kom pod 5.4 sa neda.A tah motora nic moc ... Neviem ci kvoli dpfku ale ta bez dpfka isla ovela lepsie. Musim dat pozriet nastavenie rozvodu ale podla spotreby na volnobehu by to malo byt ok.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dpfkove masiny maju uplne iny motormanagement, nastavenie vsetkeho mozneho aj nemozneho - takze pri dpf motore je kusok vyssia spotreba pochopitelna a spravna. Nesmie byt rozdiel ze 5.0l bez dpf a 7.5l s dpf ale to co pises je podla mna relativne normalne a moc velke zlepsenie nemozes dosiahnut.
Mar3k
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.06.2005 12:38
Zdieľať na Facebook

BLS

Príspevok od používateľa Mar3k »

Pri 16skach sa nesteluju rozvody na 0... napr. oktavie BLS 77kW maju od novoty -2,9 ! Ja mam na passate 3C rozvody na -3 a robim s tym ako bolo hore pisane 4,2 na tempomate no problem a to ma auto nalietane 250t km... Po dialnici 5 ludi plny kufor BA - BS 4,8L pri 110km/h..
Volnobeh spotreba 0,5L s klimou 0,6L/hod.
stani12345
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.01.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

Trapia iní?

Príspevok od používateľa stani12345 »

Vulgárne správanie bolo ocenené kartou. laki
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných