vw touran tdi 1.9. zhavenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

vw touran tdi 1.9. zhavenie

Príspevok od používateľa voska »

Nazder.Potrebujem radu.Auto mam len par dni.Je to touran 1.9 tdi 74 kw,2003 .r.v.Problem je ze to nezhavy,nejde tam prud,zhavice nove.Bude to musiet na vag asi....Chcem len vediet ci sa s tym niekto nestretol.A kde je relatko a ake ma znacenie?Vdaka za rady
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Ahoj mal som Passat B5.5 1.9Tdi 74kw a dám Ti dobrú radu, vymeň VW za hocičo iné a máš po probléme. lol Pravdu povediac, mal som kdejaké autá, ale tento mi žral nervy a peniaze ako na bežiacom páse, aj také Daewoo Leganza bolo oproti nemu neskutočne kvalitné auto. :40bd:
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

ja som mal pred tym passat b5 tdi a bol som s nim velmi spokojny.....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem akym sposobom ste skusali to zhavenie, ani ake podmienky ste na to mali a vobec, malo informacii.

Takze:
Zhavenie (predzhavenie) sa zapina automaticky pri teplote CHLADIACEJ KVAPALINY nizzsej, nez 5°C.
Bolo toto splnene pri tom merani???
Dalsia vec, zhavenie sa da odskusat (spustit) cez diagnostiku, tz. test akcnych clenov.
Avsak, kedze "Bude to musiet na vag asi....", predpokladam, ze tento sposob ste neskusali...
Ak je chl. kvapalina teplejsia nez spominanych 5°C, tak sa to da jednoducho "obist", a to odpojenim snimaca teploty ch. kvapaliny, kedy RJ dosadi nahradnu (minusovu) hodnotu a teda pri startovani bude zopinat zhavenie. Ak ani vtedy nezhavi, tak hladat chybu v rele zhavenia, ci v samotnej RJ motora
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

Nie na pocitac pojdem vo stvrtok.Najskor mi premeral zhavice tie su ok,potom skusackov ci ide prud po otoceni kluca a nejde.Vravel ze to bude treba premerat ked bude motor studeni,lebo pri zohriatom nemusi ist prud,lebo nezhavy.A pri otoceni kluca nepocujem relatko,mozno aj to.A kde ho najdem?Pri baterke?alebo pod palubovkov?diki.....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Cital si vobec predosly prispevok???
Je tam jasne napisane, ze zhavenie sa spusta az pri teplote chladiacej kvapaliny mensej nez 5°C. To znamena, ze ak chladiaca kvapalina ma 4, alebo 3, alebo 2 a menej °C, tak zapne pri starte zhavenie.
Ak je teplejsia (chl. kvapalina), teda ma viac nez 5 °C, tak sa zhavenie pri starte nezapne a teda ani zhaviace rele.

A taktiez v tom predoslom prispevku je popisane akym sposobom vyvolat zhavenie, teda aby sa zoplo zh. rele a dalo sa zmerat, ze kolko tie sviecky beru A.
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

no jasne,ved uvidime,potom dam vediet...
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

treba skontrolovat aj poistku na zhavenie v boxe, v motorovej casti.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

do riti ved uz je vonku 20 stupnov uz to musi startovat aj bez zhavicov... pockajsi na dalsiu zimu dovtedy to xbytocne riesit :40bd:
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

pripadne sa to dovtedy aj samo opravi..
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

Roberbo napísal:treba skontrolovat aj poistku na zhavenie v boxe, v motorovej casti.
poistki su ok
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

auto bolo na VAG no bez zavad.....
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

Tak uz je to ok,pomohla vymena relatka ale VAG to nenasiel...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných