VW Touran - svieti kontrolka ABS a nefunkčné ABS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinsiro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2015 21:24
Zdieľať na Facebook

VW Touran - svieti kontrolka ABS a nefunkčné ABS

Príspevok od používateľa martinsiro »

Prajem pekný deň, mám VW Touran rok výroby 2007, 1,9 TDI a už cca pred týždňom mi začala počas jazdy svietiť kontrolka ABS a svieti doteraz vždy keď prekročím rýchlosť 30km/h. Neviete poradiť kde môže byť problém? Asi týždeň predtým som v skrinke s poistkami dal poistky do všetkých políčok, predtým som 5 políčok nemal vyplnených poistkami a boli prázdne. Môže to s tým súvisieť?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: svieti kontrolka ABS a nefunkčné ABS

Príspevok od používateľa cicmanec »

martinsiro napísal:Môže to s tým súvisieť?
Veď ich zasa vytiahni a uvidíš, nie?

A diagnistika ti presne povie prečo RJ vysvietila kontrolku...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...S tými doplnenými poistkami to nemá zrejme nič spoločného...Tie miesta sú voľné na nejaké doplnky výbavy /hmlovky atd/,alebo na ten istý typ auta z inou výbavou...
martinsiro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2015 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsiro »

Tie poistky som skúsil znova vybrať, ale prestali fungovať predné stierače, takže, zrejme budem musieť zájsť na diagnostiku. Vďaka za rady.
zojab
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.03.2009 11:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zojab »

Diagnostika povie vymenit riadiacu jednotku za 1500eur ako mne na fiate a jedina zavada ktoru som mal ked mi tiez svietila kontrolka abs a aj nefungovalo abs bola chybne kontakty na stekry do riadiacej jednotky. Vsetky kontakty co sa daju povytahuj vycisti a potom uvidis. Mozno to pomoze ako mne a usetril som aj s robotou 2000eur.
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

len to hodit na diagnostiku ine ti neostava .... najcastejsie to byva cidlo ABS na jednom z kolies v mensom pocte odchadza jednotka ABS ale aj tie sa daju opravit popripade pouzivanu funkcnu zozenies do 100€
martinsiro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2015 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsiro »

bol som s tým dnes na diganostike a ukázala sa mechanická chyba na ľavom zadnom kolese. Chlapík vymenil čidlo ale kontrolka ABS stále svieti. Idem ešte raz v piatok k nemu.....vďaka zatiaľ
rs01
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26.09.2007 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs01 »

Mal som to iste s Octaviou II, svietilo aj ESP. Mechanicka zavada - snimač LZ koleso. Samotný snímač bol v poriadku, chyba bola v kružku abs, bol popraskany a polamany na kusky. Na Octavii sa musi meniť cely naboj, kružok je jeho súčasťou, na Tourane to bude asi to iste.
martinsiro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2015 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsiro »

zajtra pozrieme aj ten krúžok ABS.....dikes
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných