VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

lucaso1180 napísal: 20.08.2023 19:39 Ďakujem za odporúčanie
Ktory japonec ma CRDI motor?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

robertlc napísal: 20.08.2023 20:46
Hyundai i40 1.7crdi - problémy po cca 215000 km- motor zožral klapky na sacom potrubí (nové sanie-500eur), škrtiaca klapka vytlačila olej cez káblový konektor!!! ( nová v autorizáku-450eur), upchatý dpf 2x, popri tom pribúdanie oleja, niečo ako výmena hrkotajúcej rozvodovej reťaze v autorizáku za 1300,- je škoda opisovať, následne presakovanie oleja cez veko ventilov, až som mal mláčky na chodníku pred domom… Vlastne, Hyundai už nikdy nekúpim, vďaka prístupu a skúsenostiam so servisom vo Zv a aj Bb… a ešte som zabudol na pokazený egr…
Jojo. Po 200 000 ak nedas na kazdom jednom diesly vycistit kompet sanie stane sa presne co si popisal. Ale to stale nie je emisny problem…0
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme.Stúpajúca hladina oleja tiež nie je emisný systém.Či Hyundai,či Honda,je zbytočné sa prieť či to horšie zvládol VW alebo iný výrobca.Je to dané konštrukciou,systém pokiaľ je rozmiestnenie emisných komponentov nedobré vzhladom na možnosti typu karosérie,proste sa s týmito problémami bude boriť.Čo je absolutne isté,veľa do toho hovorí štýl používania auta.Neexistuje diesel nevhodný do mesta,ale existujú majiteľia čo nechtú pochopiť elementárne potreby takýchto motorov a tomu sa prispôsobiť.Elektrikár pochopí že musí na nabíjačku,ale dieslový za svet nie,že jeho automat ukrutne poškodzuje (resp. môže) jeho emisné podmienky práce pri ktorých sa motor stáva vyslovene problémový a je otázka času kedy ho to položí.Pretože komuje súdené a komu nie,tie problémy mať.Motor majú rovnaký,jeden má problémy príliš skoro,druhý o nich nevie nič.Ono to ani náhodou nie je náhoda že sa jednému deje to,a druhému nie.Teda zlé sa môže diať aj každému,stačí vlastniť Oldcita či Zaporožca,a možno nejakého iného exota čo sa mŕtvy už narodil,ale dnes je kúsok iná doba,už výrobu neriadia červený kméri
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

fzubaty napísal: 21.08.2023 10:31
robertlc napísal: 20.08.2023 20:46
Hyundai i40 1.7crdi - problémy po cca 215000 km- motor zožral klapky na sacom potrubí (nové sanie-500eur), škrtiaca klapka vytlačila olej cez káblový konektor!!! ( nová v autorizáku-450eur), upchatý dpf 2x, popri tom pribúdanie oleja, niečo ako výmena hrkotajúcej rozvodovej reťaze v autorizáku za 1300,- je škoda opisovať, následne presakovanie oleja cez veko ventilov, až som mal mláčky na chodníku pred domom… Vlastne, Hyundai už nikdy nekúpim, vďaka prístupu a skúsenostiam so servisom vo Zv a aj Bb… a ešte som zabudol na pokazený egr…
Jojo. Po 200 000 ak nedas na kazdom jednom diesly vycistit kompet sanie stane sa presne co si popisal. Ale to stale nie je emisny problem…0
Somarina.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak myslis….

Ja hovorim max pri 200, mhlavaty max po 100 a ty hovoris somarina.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ja som dal preventívne čistiť sanie pri vyše 300.000 km a nič, 0,00 nič, iba sliz/ poprašok , ako keď poprašiš kávu škoricou, neviem to inak popísať, 2.0 HDI.

Na 2,2 HDI, pri vyše 400.000 km, neviem, či pol milimetra.
PSA majú veľmi dobre vyriešenú regeneráciu+ FAP a nedochádza k riedeniu oleja naftou.
Samozrejme, tankoval som do poslednej chvíle max motions.
Teraz už tankujem iba bordel :3c90: ako každý.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano. Psa je podla v tomto dobre. Preto mi stoja na dvore. Ale nie vzdy je sanie ciste. Vacsinou egr, klapky odchadzaju prave pre sajrajt v sani. Cistenie sanie dokopy nik robit nechce, lebo je to praca za trest a nikto to nezaplati. Monterky vacsinou idu do kosa. Ruky mas zajekabatene este tyzden.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bordel je prakticky v každom,menej či viac,nerozoberajme prečo.Každý motor sa správa inak,diesel je o sadziach a o tom či idú von výfukom volne alebo sa v DPF spália.
Čistenie je to samé,je to trest pre ruky,monterky,a občas pre zlý prístup (ako bonus).
Raz je to vlhké a povlakové,inokedy ako koks a suché odlamovacie v hrudách.Ale tvrdenie že nejaký diesel ho neprodukuje je trochu ako tvrdenie že nejaký človek nemá stolicu,ak je to pravda,je mrtvy.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Všetko je individuálne.
Keď čítam, že pri 200.000 km menena spojka, 2-hmota, nebodaj turbo, vstrekovace, ramená náprav atď, tak sa čudujem, ako to vôbec niekto dokázal.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

A vstrekovace na 1,6 hdi 88kw su pri tych kilometroch uz kazdy druhy na odpis. Bohuzial. A mozes okolo nich aj zlato sypat.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Robertic , a nemáš spodný kryt motora že si mal mláky pod autom?? Ja mám na všetkých kryty a hocijako tiekol olej nikdy nebol pod autom
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa martincichy »

Pouzivam tricka s dlhym rukavom - najlacnejsie a rukavice. Tym chranim monterkovemu overalu brucho. V zime kupujem veci zo sekaca za 3 eura - ktore mi nie je luto znicit pri prvej oprave. Ten bordel do pracky nedavam. Jednoducho tie veci zakomponujem do ceny za sluzbu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to zlé riešenie.Ja som naučil klientov aby mi nosili handry pre dielňu,a mám dokonca nevybalené nové košele,značkové bundy atd atd.Ale kedže pri každej oprave kdesi pri 200 a viac tis sa čistiť žiada,som sa naštval a kúpil velký ultrazvuk do ktorého vôjde aj velké sanie komplet.Zatiaľ si robím iné,veľká pomoc.malý dvojfrekvenčný na vstreky,velký na EGR-ká a sacie a kadejaké hadice atd.Ale,aj tak je jeden doslova ako prasa,nech robí čo robí,tie veci sú občas v zúfalom stave.Ak ešte treba povypúštať oleje zo serva,nemrzku zo štyroch okruhov,prasa je krásavec
prieloznypeter111
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.05.2023 12:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa prieloznypeter111 »

Odpoviem priamo k otázke. Čo sa týka tejto kombinácie, tak je na bežné slovenské používanie úplne dostačujúce. Motor je dostatočne silný a aj spoľahlivý. Čo sa týka EGR väčšina sa riešila zárukou vo VW, a ak aj nie, kvalitná náhrada stojí aj s výmenou 200€, trysky pri normálnom používaní nie sú náchylné na poruchy, niekedy sa stane, že odíde prvá v rade, čo je tiež otázka 200-300€. Rozvody sú bežná vec na každom aute a keď sa vymenia je 8-10 rokov pokoj, spojka býva pri 200tis už veľakrát vymenená. Okrem týchto veci je celková poruchovosť na veľmi nízkej úrovni...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa oco13 »

Rozvody sú bežná vec na každom aute a keď sa vymenia je 8-10 rokov pokoj
Ja som si vždy myslel že rozvody sa menia pri 90t km, teda u nás donedávna každé 3 roky, max 4. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných