VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lucaso1180
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.10.2022 10:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lucaso1180 »

Fzubaty príspevky pána mhlavateho sú k veci, verím že veľa ľudí na tomto fóre dá na jeho rady, a ja mu za nich ďakujem. Prajem pekný deň.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa oco13 »

lucaso1180 napísal: 19.08.2023 16:22 Fzubaty príspevky pána mhlavateho sú k veci, verím že veľa ľudí na tomto fóre dá na jeho rady, a ja mu ďakujem za nich dakujem. Prajem pekný deň.
A zúbková víla dostala do zubov :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nemyslim. Pise romany ale k veci je tak 1 z 10. Na konkretnu otazku neodpovedal. Hlavne ze Vw je topka.

A oco ty mas k veci…. Sorry. Nemas k veci nic.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lukaso...ďakujem.Sú aj osoby ktorých evidentne buď iritujem,alebo to majú v povahe voči všetkému a každému čo ich presahuje.Prečo nepíšem litánie o problémoch iných značiek (než ktorú robím) veľa a dopodrobna ? Lebo...nič to nerieši akurát ale majiteľovi znechutí jeho auto.Po druhé...pokiaľ ho niečo konkrétne zaujme a chce viac konkrétneho,nájde si na to formu kde osloviť,kde sa jednak dozvie,jednak cielene rieši presne tie svoje problémy a ešte mu do toho nik nevstupuje.Netreba ani písať že pokiaľ sa niečo rieši medzi dvomi a len to čo treba,je to iný level.Viem pomôžem,neviem tak priznám že ma to presahuje poradiť,pomôcť s tým neviem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 19.08.2023 17:04 Nemyslim. Pise romany ale k veci je tak 1 z 10. Na konkretnu otazku neodpovedal. Hlavne ze Vw je topka.

A oco ty mas k veci…. Sorry. Nemas k veci nic.
Odo mňa to nebolo k veci ale k zubkovej vile , nie som automechanik ale psychológ z ľudu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Eeej, či je ľudská pamäť krátka a duša nevďačná.. :41c2:

Keď tu M.Hlavaty dával dobré rady, čo si pamätám, aj 8-10 rokov dozadu, nemal problém podeliť sa so svojimi, ešte raz, SVOJIMI skúsenosťami, nie tým vycitanym z internetu, ktoré sa časom stanú skôr baladami a klišé, vtedy mu bolo veeeeelmi veľa ľudí vďačných.

Smutné, že má niekto potrebu navážať sa do chlapa v najlepšich rokoch, čo sa týka skúseností, predpokladám, že M.Hlavaty má 60+, len preto, že na prvú nevypali hociaku sprostosť z boku, ale ako technik chce prísť a pochopiť problém...

Iba vďaka nemu som si nekúpil nejakú špeciálnu sprostosť typu A6 3.0 TDI, keď sem dával nákres motorov.

Dnes na YouTube bežia vo veľkom videá z opráv a servisu tých, majitelia prepáčia, doslova haraburd, lebo práve Milan upozornil, že dobre sa vozí iba prvý majiteľ, druhý už platí ťažké opravy... :3c90:

Tak najbližšie, až budete mať aspoň tých 60+ a budete mať viac skúseností, praxe, potom kľudne poučujte M.Hlavateho
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa martincichy »

Haraburd by som nepovedal. Sám sa vozím na 3.0 TDI z roku 2007, ale na základe skúseností na fóre motor absolvoval preventívnu údržbu a jazdí spoľahlivo. Je pravda, že to bolo trochu drahšie. Pre mňa je preventíva aj výmena fungujúceho alternátora pri 250 - 300 tis km a taktiež kontrola štartéra, čo sa udialo. Jediná podmienka na kúpu takéhoto vozidla je známa história auta. Ináč to nedáva zmysel - v tom aute nie je problém utopiť hromadu peňazí pri zlej kúpe.

Duster má 200 tis km a pocitovo sa mi zdá, že spojkové ložisko je načaté. Už keď prevodovka pôjde dole, rozoberiem aj štartér a skontrolujem a premastím - alebo podľa stavu pôjde nový. A ak spojka vydrží 250 tis km - tak auto dostane novú vodnú pumpu, nový alternátor. To je preventíva, akú robí málokto. No dáva význam - skúsenosti zo servisu hovoria, že táto preventíva je lacnejšia.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

U nás sa jazdené A6 a podobne triedy vozia hlavne z operatívnych leasingov, či autopožičovni, nie je tajomstvom, že aj Mercedesy E často slúžia v taxi, iba sa strhne fólia a ľaľa, auto ako nové...

Čiže, kupujú sa hlavne podľa ceny.
Nikto normálny nepredá dobre auto, s neoklamanym servisom ani pri 150-200.000 km pod cenu.

No a fór je v tom, že sa gro ľudí snaží kúpiť " čo najvýhodnejšie"... :3dcline:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

Este stale som sa nedozvedel tie fatalne problemy emisnych systemov KIA hyundai. Ale to sa uz si ani nedozviem.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Kia a Hyundai u nás a okoli patria medzi najpredávanejšie značky.
Asi každý poznáme niekoho, kto auto od HAG má alebo mal.

Pokiaľ by sa objavil problém podobný problémom starých 2.0 TDi alebo 1.2 HTp, je veľmi pravdepodobne, že by sa to široko riešilo. České hyundai fórum je veľmi populárne.
Ani google neuvádza nejaké chronické problémy motorov crdi.

Usudzuje z toho, že crdi motory od H/K patria k spoľahlivým a bezproblémovým motorizáciam.

Samozrejme, stále platí rovnako ako pri všetkých autách - auto je dimenzované na 10 rokov alebo 250000 km. Auto kupovať zasadne od prvého majiteľa a nie od autičkára.

Ak teda kúpim od prvého majiteľa jazdený Sportage so 100000 km, pravdepodobnosť problému je minimálna. A ak predsa, auto je stále v záruke.

Samozrejme, ak vezmem desaťročný tiguan od priekupníka, potom nemôžem byt prekvapený, že tento luxus bude dráhy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sledujem názory na jednotlivé autá,motory atd.Čo je vlastne dobrý stroj ? Zrejme každý zo svojho pohľadu hodnotí to isté inak,a málokto je vo vyjadreniach objektívny,nezaťažený ničím,schopný uznať a pochváliť aj iné než to svoje.Čo si ale myslím,že veľké množstvo zlých vecí by sa stať nemuseli,keby... sa spoločnosť nemenila k zlému,neprajnému,hlúpemu
Luboš...roky späť tu bola iná atmosféra a prajnejšie prostredie.Písať a radiť ako niečo robiť,alebo naopak niečo nerobiť dávalo zmysel.Neviem,nepoznám mieru v akej sa aj sem preniesla všeobecná "blbá" nálada ktorú do nás nasiali gauneri z politiky,ale prajnosti je koniec,nasratosti celé kopce.Ostáva jediná otázka na ktorú by som rád poznal odpoveď,či je to už defintívny stav niet cesty späť,k slušnosti a normálnosti.Tie roky si mi príjemne odhadol,potešilo,ale je to o 11 viac na moju neradosť.Na radosť naopak je,že mám stále pocit že idem profesne hore a nie dole a nikdy ma práca viac netešila a nikdy ma viac nebavilo sa učiť nové veci.Kedže sa aj výroba snaží,už dávnejšie som pochopil a prijal že stíhať sa dá jedna značka.Kto robí všetko,je +- ako halierová diagnostika,robí všetko na h...ale nič poriadne.Ak je hlavný zámer len zárobok,môže to fungovať a zrejme funguje kedže je to absolutne bežná vec.
lucaso1180
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.10.2022 10:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lucaso1180 »

Je zaujímavé akym smerom sa to ubralo po zadaní mojej témi, ďakujem za odpovede, danej motorizácii sa vyhnem, auto potrebujem fakt nejak extra nenáročné na prípadné opravy, ako otec rodiny peniaze vyrazím radšej do deti a manželky ako do auta, mám s tým skúsenosti z minulosti a mrzí ma ak čas strávený v práci neskôr vo forme výplaty musím tlačiť do auta a uberať tak z rozpočtu rodiny, pripadne obmedzovať nejaké aktivity lebo oprava stala toľko a toľko. K motorom crdi, mám Japonca crdi s dpf nikdy viac naj. 230 tis km, doma máme 1.2 htp fabia 250 tis km. a ta jazdí ak je Honda crdi v servise, pripadne ešte scénic 1. Ono co som sa pýtal auto mechanikov na com jazdia, všetci mali auta pod rv 2010. Pekný deň.
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa -michal- »

Ak je dodatočná zadávateľova otázka ešte aktuálna (benzínové MPV z rokov 2008 - 2010, ideálne vhodné na LPG), z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť Fiat Croma (kríženca medzi kombi a MPV) po facelifte, ktorý sa vyrábal presne vo vyššie uvedených rokoch. Auto je pohodlné, priestranné (dovnútra sa zmestí aj päť dospelých osôb), dobre odhlučnené a dá sa kúpiť za veľmi priaznivú cenu.

Pre štvorčlennú rodinu by mal stačiť aj základný motor 1.8, ktorý má slušné papierové parametre a vyznačuje sa dobrou spoľahlivosťou, ale na LPG prestavbu sa viac hodí silnejší motor 2.2 s jednoduchou konštrukciou (kombinoval sa s manuálnou aj automatickou prevodovkou), pri ktorom si treba dať pozor hlavne na zvýšenú spotrebu motorového oleja. Samozrejme, každé vozidlo má svoje slabšie stránky a Croma nie je výnimkou, ale ani po niekoľkých rokoch som nenarazil na taký problém, ktorý by ma odradil od jej používania, preto ju dávam do pozornosti každému, kto požaduje veľa muziky za málo peňazí.
lucaso1180
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.10.2022 10:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lucaso1180 »

Ďakujem za odporúčanie
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa robertlc »

fzubaty napísal: 20.08.2023 10:53 Este stale som sa nedozvedel tie fatalne problemy emisnych systemov KIA hyundai. Ale to sa uz si ani nedozviem.
Hyundai i40 1.7crdi - problémy po cca 215000 km- motor zožral klapky na sacom potrubí (nové sanie-500eur), škrtiaca klapka vytlačila olej cez káblový konektor!!! ( nová v autorizáku-450eur), upchatý dpf 2x, popri tom pribúdanie oleja, niečo ako výmena hrkotajúcej rozvodovej reťaze v autorizáku za 1300,- je škoda opisovať, následne presakovanie oleja cez veko ventilov, až som mal mláčky na chodníku pred domom… Vlastne, Hyundai už nikdy nekúpim, vďaka prístupu a skúsenostiam so servisom vo Zv a aj Bb… a ešte som zabudol na pokazený egr…

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných