VW Touran 1,6 - skĂşsenosti s LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1,6 - skĂşsenosti s LPG

Príspevok od používateľa twigii »

VW Touran 1,6 75kW BSE
caute,ma niekto v tomto aute namontovane LPG?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

v touranoch ich mozno az tak vela nebude ale v inych VW, SEAToch a hlavne skodovkach s tym motorom ich budu stovky ak nie tisice

co konkretne ta zaujima?
motor zvlada viacero znaciek splynovacov, JLM (flashlube) zname ako primazavanie ventilov to nepotrebuje, na LPG to pochodi spolahlivo dost km, priemerna spotreba okolo 9 litrov plynu kombinovana

u touranu je to schvalene cez retrofit (cize bezproblemove zapisanie lpg cca do 100 eur) pre znacky teleflex, zavoli, esgi, stefanelli, zenit, gastech, landi renzo a tartarini

tu spotreba v octavii napr.:
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

ahoj, zaujima ma ma prave montaz do 7 miestneho.volal som do HC mp gas.tam montuju do tychto aut elpigas.maju s tym udajne dobre skusenosti co sa tyka vw motorov...tak neviem ,komu sa mam zverit.rozmyslam nad PK na cajle ,alebo na bratislavskej ,ale tam maju zatial dovolenku...tak neviem ...aky splynovac je taka "zlata stredna cesta"pre tento typ motora?vies poradit?
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

BRC je vraj spicka...ale ked doserkaju montaz tak pojde horsie ako dobre odladeny polsky system.
Vsetko je to o montaznej dielni.Pozeraj po referenciach.
sktaxi
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.03.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sktaxi »

konkrétne v Tourane 1,6 75kW má LPG jeden člen na vw-clube bodka sk Pohľadaj, prípadne sa s ním skontaktuj(cez sukr.spravu)
VW Passat chrochtavých 66kW > 85kW
Opel Vectra 1,8 16V OPC line- ex
HACCP
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

elpigaz je pokial viem celkom ok
brc vyzera, ze je tiez schvalene na retrofit podla tohto http://www.autogas.sk/115vw.htm

ja osobne by som chcel brc aj ked je drahsie ale ako povedal donmartin, musi to byt dobre spravene inak to nebude nic extra
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

mám LPG v seate 1,6 16V a maximálna spokojnosť , spotreba do 8 litrov - 0,058€ / km - super . Montovali mi to v MP GAS Hlohovec - fakt ich môžem doporučiť . Mám s nimi veľmi dobrú skúsenosť .
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Len taká malá otázka.
Kde chceš v 7-miestnom Tourane dať nádrž?
Vari len nie valcovú za posledné sedačky?
Lebo aj v 5-miestnom je priestor pod dnom kufra len na dojazdovku, normálna toroidná nádrž sa tam nezmestí, jedine že by sa odrezal spodok toho priestoru pre rezervu.
Inak doporučujem tú voľbu.
Touran je bezvadný, ten motor osvedčený a s LPG aj výhodná prevádzka.
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

wilz,presne do toho otvoru na rezervu.mal by mat priemer 63 a hlbku 10cm.no a kufor si prisposobim.no najprv musim vyhodit sedacky a ist do HC ,nech sa na to pozru....bol som tam dnes a musim vymenit lambdu pred katal.ma zle hodnoty,tak potom dam vediet ,ako som dopadol...
inak vam dakujem za postrehy....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ďakujem, rád sa dozviem, ako to dopadlo, sám som pôvodne hľadal také auto, potom som kúpil CNG.
Ale doporučujem pouvažovať aj nad tou možnosťou odrezania dna toho priestoru na rezervu, potom by mohla podlaha kufra ostať pôvodná. Montážnici v HC by to určite kvalifikovane zmákli.
Tuhosť karosérie by to podstatným spôsobom nemalo zhoršiť a ani ďalšie nevýhody nevidím.
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

no nad tym som rozmyslal tiez,ale zatial to montaznik v mpgase zavrhol ,nakolko je tam naprava a pravdepodobne by to tam nevoslo.kazdopadne to okukneme.neboj nic uz som nad tym tolko premyslal ,ako by to slo ,az sa mi z hlavy parilo .takze to pojde do toho kufra ,sedacky vyhodim a spravim si nejaku konstrukciu a este budem mat aj nejake odkladacie miesta.tym padom budem riesit co najvacsiu nadrz.len ma seru tie sedacky.ale co uz ,aj tak to bola taka trestna lavica.keby som bol vedel ,ze budem chciet plyn tak kupim 5 miestne....vtedy sa mi o tom ani nesnivalo.a cng? kolko vide prestavba?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

to by sa neoplatilo, len kúpiť origimál z fabriky na CNG.
Ja som kúpil za dobrú cenu ani nie ročné auto, takže som ho bral hlavne kvôli tej novosti, ale inak je LPG prevádzka jednoznačne cenovo výhodnejšia ako CNG a to už vôbec nehovorím o tom, ako málo je CNG čerpačiek.
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

ved to ,ale ono sa to rozbehne.za chvilu tu budu len cerpacky na lpg a cng.ja som zas toto kupil ako 5 rocne.tiez dobra cena.len tie km.bolo tam 168000.ale inak ako nove ,aj z vnutra.nezodrane ,fakt zachovale...som s nim spokojny.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nič sa nerozbehne.
To pri týchto našich vládach, keď ešte aj oslobobenie od spotrebnej dane zrušili, sa nedá čakať rozvoj CNG.
Preto aj tankujem v Rakúsku, tam je 1 kg plynu o 30 centov lacnejší ako od tých zdieračov v SPP.
A máme v rodine aj LPG, už en čakám kedy si hlavný financmajster povie, že už dosť ľudí na Slovensku má LPG, voľaja kú daň na nich uvalíme.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný