VW Touran 1,9 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brunko333
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06.01.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1,9 TDi

Príspevok od používateľa brunko333 »

Mam Tourad 1,9TDi 77kw. Je v nom namontovane WEBASTO ale v interieri nemam ziadny samostatny ovladac na toto nezavisle kurenie. Chcem sa spytat ako to funguje. Nemam stym ziadnu skusenost
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jeho spinanie ma na starosti RJ na zaklade vyhodnotenia potreby teploty.Nakolko byvaju riesene uzemnovanim v RJ sikovnejsi si tento signal vytiahnu na rucne zopnutie z palubovky.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Touran Webasto - ako otestovať v lete

Príspevok od používateľa Pilotek »

Pridávam svoje otázky do tohoto vlákna.
Prosím skúsených o radu - Touran 1.9 TDI 74kW 2003 - naftový príhrev Webasto Thermo Top V:

Ako odskúšať naftový príhrev ("bufík", Zuheizer) Webasto po jeho oprave teraz počas "letných" teplôt?
Nezaujíma ma test jednotlivých akčných členov cez VCDS (diagnostiku mám a samozrejme si akčné členy jednotlivo otestujem), ale naozaj naostro otestovať celý chod zariadenia.

Inými slovami - ktorý teplotný snímač dáva rozhodujúcu informáciu pre zapnutie Webasta (aby som ho mohol odpojiť a nasimulovať)?

Je to teplotný snímač vonkajšej teploty v prednom nárazníku (ten, čo dáva informáciu aj na prístrojovku)?

Ak áno, poznáte niekto jeho charakteristiku (PTC/NTC, aký približne odpor pri akej teplote)?

Za rozumné rady ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných