VW Touran 1.9 tdi 77kW - Vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radusko01
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.05.2010 22:41
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.9 tdi 77kW - Vysoká spotreba

Príspevok od používateľa radusko01 »

Zdravím všetkych,

som tu nový a mám problem. Kupil som Tourana 2004ku,1.9tdi 77kw 105koní ,47000km,a mám priemernu spotrebu6.8-7.0l.a to jazdím dost pokojne,max.100km/h-večšinou do mesta a spet.ked niekde stojím tak to ukazuje0.8l/h,možete mi poradit ,či je to v poriadku?dočital som sa tu ,ze to može byt váhou vzduch,alebo zle nastavenímy rozvodmy-može mi to niekto objasnit.všetkým to žere menej,len ja mám dáky HYD! Tak,a teraz sa prejavte-machry!

Ďakujem! :4012: :prison:
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

co si cakal ze ti to bude chodit za 4,5 ? naivka.... :D
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

kolko km denne najazdis ? a po akych cestach ? a neviem co je na tej spotrebe take katastroficke. A este ako si ju meral ci podla nadrze alebo realne kolko si dotankoval ?

Ja jazdim kratke trasy a mam na podobne vykonnom motore okolo 6,5-6,8 a motor nepodtacam ani nevytacam , ked je studeny jazdim kludnejsie ako normalne, pokial je moznost hodim tempomat, ked sa blizi zakruta dobrzdujem motorom .....
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

normálna spotreba. však ten touran váži cca 1700kg nenaložený, nečakaj že bude jazdiť na 5litroch
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> dočital som sa tu ,ze to može byt váhou vzduch,alebo zle nastavenímy rozvodmy-može mi to niekto objasnit.


jasna vec ze objasnim - moze to byt zlou vahou vzduchu pripadne zle nastavenymi rozvodmi :) co na tom nerozumies? Vahu vzduchu moze sikovny diagnostik skontrolovat diagnostikou (ma tam dva udaje, kolko by mala davat a kolko dava) plus nastavenie rozvodov je takisto za desat sekund pozrete v tej istej diagnostike.

volnobeh 0.8l/hod je vela. Malo by to byt 0.6l/hod. Tipujem nespravne nastavene rozvody i ked samozrejme tie po 40.000km aj drobne nikto este nemohol menit. Jedine ze by Touranik z roku 2004 nemal 40.000km... poznam jeden z roku 2008 co ma za sebou 170.000km a je tu na Slovensku.

mas tam DSG prevodovku? sakra asi nie, v roku 2004 tusim este neboli dsgcka. Mas?
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

normalna spotreba...co by si cakal pri takej tazkej krave...odpor vzduchu ako pri Tatre....
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: VYSOKA SPOTREBA touran 1.9 tdi 77kW

Príspevok od používateľa bbbr »

radusko01 napísal:a teraz sa prejavte-machry! dakujem! :4012: :prison:
:3020:

Podľa mňa je tá spotreba vysoká ,ale nevieme čo vozíš a ako jazdíš. To, že ideš max 100 km/h OK. Minule som išiel za jedným pánkom v stredných rokoch, išiel cca. 80 km/h, ak nestlačil brzdový pedál za 5 km/h 25-krát, tak ani raz, pričom nič sa pred ním nedialo. Spotreba na voľnobehu a diagnostika, tak ako píše turbo a 40 000 km rok 2004 :d :D
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

boa ja mam ten isty motor, a priemerna spotreba je 6,5 litra...tiez nie som uz pretekar..jazdim normalne..a je to v prasate..

co by ste ludia kua chceli?

mas auto o 200 kg tazsie, iny koeficient odporu vzduchu, inu prevodovku ako ja pravdepodobne, takze neviem, myslim, ze to je normalna spotreba..

a na mieste 0,8?..hm..tento udaj je skor orientacny, na ten by som nedaval..rovnako ako na udaj palubneho pc..

ako pisu chalani nado mnou, treba skusit diagnostiku a uvidi sa... :41c2:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

máš to celé pokazené

priemerka by mala byť 3,8 ako tu všetky TDi píšu !!!

Ja mám superb 1,9 a mi to žerie väčšina mesto 7,2 a keď sa veľmi ale veľmi snažím, tak aj 6,0. Ale to je také polomesto, aj keď teraz v PO čo robia cesty je to skôr o tom, že stojíš a pohneš asi 10 krát na 20-tich metroch :-( Tak neviem čo je na tvojom aute veľa taká spotreba :-(
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> normalna spotreba...co by si cakal pri takej tazkej krave...odpor vzduchu ako pri Tatre....


nie, blbost, pri rychlostiach okolo 100km/h a takomto kludnom tempe nezozerie 7l ani GrandVoyager 2,5crd, ani Sharan 1.9tdi a to su hmotnostne a velkostne ine auticka ako Touran.


neviem co mate s tymi skrinami, zvysena spotreba touranu oproti cojaviem passatu alebo oktavke je minimalna, tipol by som to zhruba na 0.3 az maximalne 0.5litra pri ROVNAKYCH jazdnych podmienkach. Cize ked zoberes nejaku cestu a pojdu 100 metrov za sebou oktavka a touran, ten touran nebude mat, urcite nebude, o liter vyssiu spotrebu.

no a nehnevaj sa na mna, ale aby pri 100km/h klasicke 1.9tdi zralo 7l, tak to je moc. Uz som to tu pisal, ja osobne spravim na galaxy = sharan 1.9tdi vydychanom unavenom (cize urcite nema optimalnu spotrebu) cestu bratislava - spisska nova ves cize 360km za 3 hodiny 45 minut hore cez Zilinu, po dialnici idem 130km/h, Povazska Bystrica, Martin Trusalova atd 105-115km/h po tych okreskach [co je daleko narocnejsie na spotrebu ako touran 100km/h co pise autor tejto temy!] a realne spotrebujem sest litrov paliva. Na sharane. Cize touran musi este menej a to je daleko sviznejsia jazda ako autor tu prezentuje.


cize nie, sedem litrov ani zdaleka nie je v poriadku pri takejto kludnej jazde. Moj osobny tip co by malo byt je pod sest litrov.

autorovi doporucujem co bolo napisane - skontrolovat diagnostikou vahu vzduchu (ma dat, dava) a predovsetkym nastavenie rozvodov (motorova jednotka 01, kanal 04, posledny stlpec vpravo, musi tam byt hodnota 0.0 - a vtedy ma auto na volnobehu spotrebu 0.6l/hod, naposledy som taketo robil a videl vcera naobed na 150.000km sharane, ze laura?).

Tipujem ze majitel tohoto Touranu ma rozvody posunute priblizne o stupen a pol (takze tam bude hodnota okolo 1.5) a este navrch si dovolim kacirsky tipnut ze toto auto trochu horsie startuje teple. Studene bude chytat ok, ale teple trochu dlhsie prevaluje motor pokial chyti...

je to tak?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

takze predsa jazdim zle...ja som to vedel.. lol

ja mam na prasate 6,5 bezne...no teda... :3c90:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Kujon78 napísal:máš to celé pokazené

priemerka by mala byť 3,8 ako tu všetky TDi píšu !!!

Ja mám superb 1,9 a mi to žerie väčšina mesto 7,2 a keď sa veľmi ale veľmi snažím, tak aj 6,0. Ale to je také polomesto, aj keď teraz v PO čo robia cesty je to skôr o tom, že stojíš a pohneš asi 10 krát na 20-tich metroch :-( Tak neviem čo je na tvojom aute veľa taká spotreba :-(
Ak ty jazdíš na takých spotrebách mesto, tak on musí tú trasu čo píše ( do mesta a späť, čiže z okolia mesta do mesta a nie po meste )zajazdiť za 3,8 l. Trochu čítaj a rozmýšlaj.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Priemerka nie je zlá, ale voľnobeh 0,8 ukazuje na pohnuté rozvody, to by som pozrel ako prvé. Priemerku to zníži, ale nečakaj že to "pojede dvě kila a žere pět a půl" Váha to pravdepodobne nebude.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ja mam na prasate 6,5 bezne...no teda...

ano lebo nemas siesty prevod. Sharan ho ma. No a v neposlednom rade ty nejazdis 100km/h !!

A samozrejme ja tu nehovorim o priemernej dlhodobej spotrebe, ja hovorim o jednej jedinej konkretnej ceste ktora predstavuje takmer idealne podmienky pre spotrebu. Ti ktori citaju moje prispevky velmi dobre vedia ze som vzdy brojil a BUDEM proti spotrebam styri cela nieco. Mna tie cisla nechavaju chladnym, vobec nic mi to nerobi. A take ze tri cela nieco... ziadne psychotropne a omamne neberiem.

tymto vylevom hore som chcel len demonstrovat ze naozaj sedem na tourane je dost vela pri kludnej jazde. Keby pan tlacil 160km/h tak ano ale pri 100km/h ani nahodou. Na tom istom spominanom Galaxy jazdim po Bratislave za sedem litrov aj daco, povedzme "pod osem" v lete, v zime o liter viac. Ten isty galaxik mi ukaze pri kratkych jazdach v zime (okolo -10, studeny motor) trinast litrov len tak zahuci, uplne normalne - tiez som tu o tom pisal, vsetci ti stvorlitrovi odpadavali do komy a cintoriny sa plnili... ale taka je realita.

Nieco uplne ine je rozbehnut auto po dialnici a ist rovnomerne, nieco uplne ine je realna premavka, zapchy, havarky atd. Takze si prosim o mne nemyslite ze som carodejnik a ze jazdim za pat litrov v zime hore kopcom s dvojtonovym navesom pri 180km/h.

Nie.

ja proste len tvrdim ze sest litrov spotreby sa na tychto autach da urobit. A tvrdim to za idealnych podmienok. Ved co lepsie ako rozgulany po dialnici, ziadne zapchy a rovnomerna rychlost existuje? Naschval som pisal cas a vzdialenost trasy aby si kazdy odvodil ze som nesiel 170. Proste normalna kludna jazda, dvojrocna dcera sa vyspala. BA-ZA je 200km v principe rovna cesta, cize tam dosiahnes genialnu spotrebu (pod pat litrov na modernych autach pri 115km/h), dalsich sto kilometrov mas autostradu na Liptovsky Mikulas..

no a naspat k teme, som zvedavy ako dopadne diagnostika rozvodov predmetneho touranu. 0.8l/hod na volnobehu je echt zu Viel, to musi byt 0,6...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no tak poviem to takto :-)

na r.v. 98 1,9 tdi 66 kW octafka mimo jazdila v pohode okolo 4,7 a akože mesto PO 5,3 pohoda.
passat 98 81 kw tiež mimo mesto a mesto tak isto, trošku svižnejšie a živšie

superb 96 kw pod 5,3 som sa nikdy nedostal mimo mesto, v meste 6,8 - 7,2 a dlhodobý priemer 6,5 - 6,6 kedy pozriem :-)

skrátka systém PD čo je aj touran nepusti pod 5 litrov mimo mesto. Myslím to tak, že naštartujem a idem svoje a vypnem. Nie že je zohriate auto resetnem palubák a idem vkuse 80 km. Vtedy mi možno tých 4,2 ukáže.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných