VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jaster-83 »

jurajjanosik napísal: 23.10.2022 08:14
aristoteles napísal: 22.10.2022 19:06 Uz si to robil, Jurko?
Ani transplantaciu srdca som nerobil a viem ze sa to bezne robi.
No len ta transplantacia sa tiez robi az ked uz nieje ine vychdisko a mozna "oprava"..... a meni sa srdce za srdce, nie za daco ine....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kde v tomto videu menili vzduch za pružiny?? :::
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Je to navod na opravu toho co tam ma. Nemozes byt az tak sprosty, aby si to nepochopil.

Teda mozes. Pardon.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nájdi mu radšej video, ako menia vzduch za pružiny..., keď už tak obhajujes hlúposti
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa knss »

jurajjanosik napísal: 22.10.2022 17:59 Ak zoberie podvozok z rovnakeho auta bez vzduchu, tak ho tam da bez problemov. Bodka. Je to bezna konverzia.

Ps: nepocuvaj lubosa, on sa rozumie autam ako hus pivu.
Na toto fórum som neprispel už pár rokov, ale nedá mi to keďže nepíšete pravdu.

Pružiny sú k autu priradené na základe jeho hmotnosti, nie su na vsetkych autach rovnake. Zalezi na motorizacii a výbave (rozdiel medzi najlahsim a najtahsim je 600kg pri Cayenne).

Takže áno, naladenie vozidla môže byť úplné iné ako zamýšlal výrobca. (pre Cayenne existuje 8 druhov tlmičov a pružín)

Preto neviem kde beriete tolko sebaistoty a drzosti este tu aj urazat inych clenov. Na fore som bol aktivny pred 6 rokmi, ale takato kultura tu teda nepanovala.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

lubos zimovcak napísal: 24.10.2022 13:09 Nájdi mu radšej video, ako menia vzduch za pružiny..., keď už tak obhajujes hlúposti
Ako som pisal. Si hlupy. Tym koncim.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

knss napísal: 24.10.2022 13:38
jurajjanosik napísal: 22.10.2022 17:59 Ak zoberie podvozok z rovnakeho auta bez vzduchu, tak ho tam da bez problemov. Bodka. Je to bezna konverzia.

Ps: nepocuvaj lubosa, on sa rozumie autam ako hus pivu.
Na toto fórum som neprispel už pár rokov, ale nedá mi to keďže nepíšete pravdu.

Pružiny sú k autu priradené na základe jeho hmotnosti, nie su na vsetkych autach rovnake. Zalezi na motorizacii a výbave (rozdiel medzi najlahsim a najtahsim je 600kg pri Cayenne).

Takže áno, naladenie vozidla môže byť úplné iné ako zamýšlal výrobca. (pre Cayenne existuje 8 druhov tlmičov a pružín)

Preto neviem kde beriete tolko sebaistoty a drzosti este tu aj urazat inych clenov. Na fore som bol aktivny pred 6 rokmi, ale takato kultura tu teda nepanovala.
Dakujem. A ako si pomohol? Nijak. Pekny den.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keďže v osade bežne meniš vzduch za pružiny, tak si mal dať buď svoje videá, ako ich menis, alebo nájsť video, ako niekde v servise vymieňajú vzduch za pružiny... :40bd:
Ty indián.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tak som si to len narychlo hodil do online etky, len prednu napravu na zaciatok, su tam tusim 4 rozne tehlice, 2 ramena, 3 stabilizatori (asi aj tycky tym padom ine) a vzduch ma urcite iny stabik ako pruziny, 8 druhov pruzin a 3 druhy tlmicov, neviem ci tam nebolo nahodou inak riesene aj nastavenie svetiel pri pruzinach a vzduchu a toto je len narychlo, len predna naprava. Naviac je mozne ze pre verziu co ma zadavatel proste pruzinova alternativa ani neexistuje, cize bud to bude plavat ako parnik, alebo uskakane jak koza, za mna by som do toho nesiel.
Opravy vzduchu a menenie v domacich podmienkach bez vybavenia, diagnostiky a znalosti je tiez utopia, aj keby hned namontoval cely vzduch novy tak bez diagnostiky a zakladnych nastaveni to dobre dopadnut nemoze.

Netvrdim ze vymenit vzduch zabpruzimy sa neda ale neverim, ze to moze byt lacnejsie a casovo menej narocne ako najst chybu konkretnej veci a odstranit ju, jedine ze sa budu nahadzovat veci z vrakoviska pochybnej zivotnosti.....a to nemoze dopadnu dobre.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Nie je to je to jednoduche, dokonca ani dobre, ale zadavatel to tak chcel. A je to realizovatelne.

Dokonca tu jeden uzivatel potvrdil ze to uz robil.

Urcite, ak sa niekomu na starom crepe praskne struna, ide do autrizaku kupit novu presne podla vin… Kupi z kelly, vacsinou jedinu aku na dane auto ponukaju, a veselo jazdi dalej.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

lubos zimovcak napísal: 24.10.2022 18:17 Keďže v osade bežne meniš vzduch za pružiny, tak si mal dať buď svoje videá, ako ich menis, alebo nájsť video, ako niekde v servise vymieňajú vzduch za pružiny... :40bd:
Ty indián.
Este dlho zo seba budes robit blba? Lebo ide ti to viac ako dobre. Resp. s tym ani moc roboty nemas. Je to tvoja prirodzenost.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa oco13 »

jurajjanosik napísal: 24.10.2022 20:03 Urcite, ak sa niekomu na starom crepe praskne struna, ide do autrizaku kupit novu presne podla vin… Kupi z kelly, vacsinou jedinu aku na dane auto ponukaju, a veselo jazdi dalej.
Alebo to polepí sučiastkami z vrakača a bazoša a o tri týždne je premiovka na predaj za 999 alebo 1499 eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa db69 »

jurajjanošík touto vetou si to zabil "Urcite, ak sa niekomu na starom crepe praskne struna, ide do autrizaku kupit novu presne podla vin… Kupi z kelly, vacsinou jedinu aku na dane auto ponukaju, a veselo jazdi dalej." už si niekedy menil "jednu" prasknutú pružinu? Toto je čerešnička na torte od teba :3dcline:
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg - pružiny namiesto vzduchu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Prepac. Nabuduce to pomenujem pre nechapavych. Predsa len, vy kamionisti ste spasa ludstva.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných