VW Tiquan , TSi vs TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa metamor »

Chces posobit rozumne ale poskladat peniaze z troch kopok a investovať ich vsetky do tej najhorsej veci na svete je znacne nerozumne:) Chapem ze mat nove a pocit ze nebude treba investovst opravovat a auto nebude v servise ako nejaka jazdenka je lakavy no z 3 kopiciek ked mas skladat peniaze to je tak na daciu duster. Pokial to chces mat tak 2 max 3 roky tak smelo do toho. No ak to chces na dlhsie a chces mat na stk pokoj euro 6dtemp neni ta najvhodnejsia emisna norma pre tvoje jazdy...a to su len emisie... Pouzivanie kablov bez zmakcovacov lebo su fuj skodlive asi netreba spominat co spraví s elektroinstalaciou po par rokoch...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pre tvoje využitie by som šiel do hybridu...
Ten je určený na to hrkotanie 4-10km a na tie dlhšie s ním urobíš rovnako výbornú spotrebu.
A ked chceš živšie, tak napríklad Ford teraz vo svojich modeloch ponúka kombináciu hybrid + 2.5i , to znamená že to celkom pôjde...
Pre rodinu S-Max, či napríklad Kuga

Osobne som mal možnosť šoferovať hybridnú C-HR a to by som nechcel ani zadarmo, teraz nejde o velkosť, ale o to že to je "slabé" a v pokial človek nejazdí po rovine, tak jednoducho každú chvílu motor zavíjal v otáčkach. A nie je nič horšie ako ked sa ti nestále strieda ticho s hlukom, ktorý obťažuje posádku
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa dreeevo »

ja som chcel nejaké nižšie kombi , snúbenica niečo vyššie nech je to bezpečné a tak padla voľba na tiquan.

Sorry chlape, ešte je len snúbenica a už ti prehlasovala výber :D
V čom je tiguan bezpečnejší ako napr. Octavia alebo Ceed? Vo vyššom ťažisku?
Toto celé je veľký danajský dar a ja osobne si viem predstaviť servisné náklady na 4-ročnom Karoqu 2.0Tdi 4x4 s DSG lebo na ňom jazdím firemne ale finančne je to mimo moju ligu a podľa tvojich slov to bude podobné. Druhá vec, už raz tam bol pokus o krádež takže rátaj s tým, že tento svadobný dar vie veľmi rýchlo zmeniť v noci majiteľa. Dobre ti tu poradili so sportigom ale aj ceed by ti podľa tvojho prvotného výberu sedel. A ušetrené prachy dať na bývanie :)
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa sherdog »

janro napísal: 04.12.2022 22:20
Rozmýšľame nad 2.0 tsi 140kw to je myslím kód DNNA, priamy vstrek, filter pevných častíc atď atď, alebo 2.0 tdi 147kw DTUA , dvojitý vstrek adblue, 4 či koľko to má filtrov vo výfuku? no nič príjemné



Budem vďačný za každý koment a váš názor, vopred ďakujem

Dať sem takúto otázku na autá značky VW, Audi, Škoda akéhokoľvek modelu sem môže len človek absolútne neznalý tunajších pomerov. Ak nechceš KIU, Hyunday, Hondu, Peugeot a pod. ako majú oni, tak si ich nepriateľ. A čo sa týka "kurvítok" to je tak, sú to moderné autá, ktoré ich nemá ? To už ináč nebude. Musel som už zareagovať, lebo sa to čo tu píšu nedá čítať. Tiguan je dobré auto, spoľahlivé, praktické a ak má všetko čo potrebuje veľmi spoľahlivé. Ak vezmeš diesel o DPF-ku nebudeš ani vedieť...Akýkoľvek vezmeš a bude v dobrom stave budeš spokojný. Ja mám diesla 2018-ku 2.0TDI 140KW 4Motion DSG auto je fakt bezproblémové, až mi je ľúto ho dávať preč, pretože končí u nás a beriem nové. Nereba zabúdať na haldex a potrebné výmeny oleja atď...Nespomínam si na žiadny problém počas celého obdobia čo ho mám. Teraz ma napodlo menil sa kompresor klimatizácie pri nejakých 180 tis. km...brzdové kotúče a také veci samozrejme. Pre mňa korejské autá sú dobré nemám nič proti nim, ale nepáčia sa mi a mne (dnes práve som riadil Hyunday Tucson) pripadajú v porovnaní s VW ako autá druhej triedy..VW Tiguan mi príde pevnejšie auto s lepšími jaznými vlastnosťami, všetky ovládače vnúri auta proste lepšie kvalitnejšie. Tam u korejcov je všetko síce nabité výbavou, ale takou hračkárskou a stále si nevedia poradiť s hlukom od kolies to je proste horšie utlmené...Ale prežiť sa to už celkom dá a tie ich dizajnové výstrelky to je to čo sa mne nepáči vôbec..
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa m.f. »

Jazdim uz roky Passaty B5-6-7-8 a teraz Superb lll vsetko TDI. Rocny najazd cez 50000km!
Jazdim svizne ale bezpecne.
Auta bez poruch a problemov,ale pozor olej meneny po 15000km! A hlavne vzdy 5w30!
Spracovanie a ergonomia interieru mi vyhovuje. Z vovnku tiez v pohode.
Ja mozem len odporucit aj napriek nazoru inych z tohto fora.
Pre teba na kratke jazdy by som volil asi benzin,ale nie je to moj salok kavy.
Povoz sa v takom,aj takom a co ti sadne-to si vezmi.
Mas tam zaruku tak ti to pojazdi a servis ta nemusi zaujimat.
pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa pavold555 »

Ahoj, viem, ze pises o 2.0TSi alebo TDi, ale mozno ti pomoze aj moja skusenost. Zaciatkom roka som kupoval Seat Tarraco (Tiguan Allspace), kedze som potreboval auto ihned (skladovku), tak za celkom slusnu sumu som zohnal 1.5TSi 110kW (nie 4x4, kedze som zatial nebol v situacii, kde to bolo potrebne a zvysovat spotrebu mi tiez netreba) a ak nie si nejaky super pretekar (pred tym som jazdil na V6 TDi od koncernu), tak to je uplne v pohode aj s touto motorizaciou (klasicky Tiguan je o cosi mensi). Presiel som s tym vela krajin po Europe ci uz sam alebo plne nalozeny 4 osobami a spotrebu som ani v Nemecku pri zrychlovani na 200 (na usekoch, kde nebola velka premavka a obmedzenia) nemal cez 10-11l. Pri normalnej nohe ak jazdis dialnice 8, ak okresky 6-7 (zalezi od profilu a stylu jazdy).
Naklady si spocitat ti tu ale dobre radia, lebo len gumy (nie komplety a nie nejake cinske sunty) na zimu ma na 19tky na ktorych to prislo vysli asi na 200-250e kus. Vymena oleja v autorizaku bez zlavy v tej 1.5ke 180e. Poistka (pzp, havarijka, gap) na tuto "najlacnejsiu" verziu 1k+ (zalezi ake mas kontakty v poistovni). Z dlhodobeho hladiska ti asi k tomu nikto nic nepovie (ak aj ano, tak je to statisticky zanedbatelne), mozes sa asi len modlit a menit olej kazdych 10-15k km. Ja osobne sa nechystam zistit, co sa z toho kinder surprise vyliahne po 5 rokoch (laicky si nemyslim, ze to bude velmi odlisne pre ine znacky), cize dovtedy by som to rad opat vymenil.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa seven549 »

ak kupujes nove tak dizel.benzinove tsi nechcu ani dovozcovia vozit.

to ze je nafta drahsia neries v europe v niektorych statoch je to tak uz cez 10 rokov.no a zrazu sa to uz stalo aj v nemecku rakusku cesku slovensku.

kupis si noveho dizla dodrzuj vypalovanie dpfka nepresvihuj vymeny oleja filtrov hlavne palivaku odnova to chovaj na vifku nepredrazuj si tankovanie nejakymi v power diesel lepsie povedane na shell netankuj nikdy ak nemusis alebo omw raketovu naftu no a aspon 2x mesacne s tym jazdi dlhsiu trat a pri kratkej presavke nechat bezat a sluzit to do 180 000km ako prd.

benzinove tsi su dobre len tie fabiacke 1.2tsi druhe miesto maju 1.5tsi no a 1.8 2.0 tsi su dost poruchove okrem benzinu im treba davat aj dolievat casto motorvy olej.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa martincichy »

Dopredava sa renault kadjar. Velke auto a ovela lacnejsie. Spolahlivost vyborna - na firme mame dokkery, dustery, mastery. Nic zasadne sme neriesili. Renault isiel spolahlivostou nahor.

Pripadne pozri toyotu chr alebo novu corollu cross. Hybrid je spolahlivy a masovo rozsireny.
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

@cicmanec suhlasim, kvalita a spolahlivost automobilov Toyota a VW group sa neda porovnavat, Toyota je celosvetovo c.1. VW sedy priemer.
ak ma zadavatel rozum tak zabudne na europsku produkciu a zameria sa na japonske modely, kludne aj SUV je na vyber niekolko ktore motoricky ovela lepsie pokryju jeho potreby na kratke jazdy:
1. Toyota RAV4 Hybrid - idealne na mestske a primestske jazdy
2. Honda CRV alebo HRV Hybrid
3. Mazda CX5 2.5 - atmosfericky aktualne na EU pomery uz aj "velkoobjemovy"4valec, s automatom budes jazdit okolo 8L na 100, co je na tak velke auto super a spracovanie kabiny na ovela vyssej urovni ako VW Tiguan, skor porovnatelne s Audi alebo BMW
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

neviem ty co tu odporucate toyoty vy ste v nich aj daked sedeli ? vozili ste sa ?
dnes som pozeral sestrinu novu Corolu kombik hybrid ... ze by to bola nejaka slava tak neviem kyvali sa tam madla dveri daktore plasty posobili dost lacno ... ale pacil sa mi ten kus koze alebo co to bolo na pristrojovke to bolo podarene ostatok totalny priemer ... a co sa tyka zvezenia tak ze by to chvalila to sa neda povedat skor vravela ze je sklamana nakolko na auto sa tesila, zle odhlucnenie, setrenie kde sa da napriklad kapota vraj nema ani hydraulicke vzpery ale tycku ako na starych autach ,spotreba relativne vysoka , dizajnovo sa jej pacilo ale vo vysledku hovori ze golf ktory mala predtym bolo celkovo lepsie auto ...o spolahlivosti nehovorim auto ma kratko
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa fzubaty »

Na vw je plynova vzpera dolezita. Tam sa kapota otvara casto.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aku ma sestra spotrebu, že je vysoká?
Dík pekne za informáciu.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

cenamcic skus citat pozornejsie co som pisal ... ide o to ze tu ospevujete toyotu ake uzasne skvele auto ina liga a blbosti a pritom je to taky isty smejd ako vsetky ostatne setri sa kde da ... tycka na kapote a kyvajuce sa madla na dverach su len taky priklad toho kde to dospelo ... nikde som nepisal ze ostatne znacky su na tom lepsie ...
kombi spotreba v eko rezime 6-7l vraj hlavne mimo mesto, navyse aj dynamika vraj nie je bohvie co ..
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa m.f. »

Kamarat ma predoslu generaciu RAW4 vo vysokej vybave diesel 4x4 a je velmi spokojny!
Iny kamarat kupil v lete uplne novu RAW4 hybrid a v kuse je v servise,nieco sa kazi,najnovsie mu to vibruje od naprav a nevedia prist na to,ze co! Toto ma byt kvalita??? Sa to kazi,este to nema ani 8000km! Fakt super auto,ale len tie starsie rocniky do 2016.
To asi ozaj radsej ten RENAULT alebo NISSAN.---mensie zlo---
Aj tak ja som za ten TIGUAN ak chces mensie suv.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiquan , TSi vs TDi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

jak nesedel dnes som v tom sedel pozrel som si to to auto ma realne zaujimalo , povedal som jasne aky som mal z toho auta dojem to je cele ked hovoris o kvalite bavime sa o kvalite ako celku ak chces hovorit o spolahlivosti tak hovor o spolahlivosti o ktorej nikto z nas zatial nic nevie nakolko su to prilis nove auta ... ibaze by si mal vesetcku gulu ... a potom ked sa to zacne srat som zvedavy kde sa tie hybridy budu opravovat a kolko ludi ich bude schopnych opravit a aka bude cenovka lebo myslim ze diely na toyotu nesu prave najlacnejsie ...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných