VW Tiguan 2.0 TDI CR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolf1989
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.08.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

VW Tiguan 2.0 TDI CR

Príspevok od používateľa rudolf1989 »

Mam problem takeho druhu ze ked jazdym a vypnem motor tak hucia na plny vykon vrtule chladenia niekedy sa to deje aj pocas jazdy .... chladiacej kvapaliny je dostatok a chybu v servise nevedia zistit .... ked je auto odstavene a hucia na plno tak zhasnu az v tedy ked znova nastartujem a chvilu povrcim ... zatial dakujem ....
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan 2.0 TDI CR

Príspevok od používateľa petyy »

rudolf1989 napísal:Mam problem takeho druhu ze ked jazdym a vypnem motor tak hucia na plny vykon vrtule chladenia niekedy sa to deje aj pocas jazdy .... chladiacej kvapaliny je dostatok a chybu v servise nevedia zistit .... ked je auto odstavene a hucia na plno tak zhasnu az v tedy ked znova nastartujem a chvilu povrcim ... zatial dakujem ....
tiguan je rel.nové auto. to už má po záruke? ak to má menej ako 2 roky, riešil by som to ako reklamáciu.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

...nejazdis so zapnutou klimou? ak ano skus ju vypnut...pri klime ventilatory casto dochladzuju...
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

citronsk napísal:...nejazdis so zapnutou klimou? ak ano skus ju vypnut...pri klime ventilatory casto dochladzuju...
a po buračkách tá elektrika blbne často tak že sa furt točia. brácho kupil také auto a stále točilo vrtulu, tak ju odpojil...
Zido50
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02.05.2008 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zido50 »

A kam ze s tym chodis do servisu??? Je to autorizovany servis? Niektore vozidla vw a audi mali tzv. zvolavacie akcie na prepinovanie kabelaze ventilatora nakolko stale bezali a robili to zadarmo vramci zaruky.
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Tento motor mam aj ja ale v passate CR. Občas sa tato vec stane aj mne,ale to je v poriadku.Totiž to tieto motory maju samočistiaci DPF filter v ktorom je piaty vstrekovač. RJ vyhodntí kedykolvek že filter treba vyčistit a začne proces čistenia. V tom prípade hučia vsetky ventilátory na plno v vyhánaju teplo s popod auta. V tvojom prípade by som volil dlhu a dynamycku jazdu aby sa ten filter mal kedy vyčistit. Pravdepodobne jazdíš vela krátkych jázd a ten filter sa stále nedarí vyčistit.
Dufam že som pomohol. :2f93:
Zido50
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02.05.2008 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zido50 »

treba opravit jeden kabel na konektore ventilatora a je po probleme. Zalezitost cca 10min.
rudolf1989
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.08.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolf1989 »

môze to byt tiez jedna vec pretoze auto jazdy tak 90% mesto a tak 10 mimo .... a ked auto jazdilo mimo tak sa to viacmenej nestavalo nuz uvidim skusim teda tu dynamicku jazdu ... dakujem pekne
rudolf1989
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.08.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolf1989 »

citronsk napísal:...nejazdis so zapnutou klimou? ak ano skus ju vypnut...pri klime ventilatory casto dochladzuju...
nie vôbec na to som ti dal pozor
rudolf1989
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.08.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolf1989 »

sovo napísal:Tento motor mam aj ja ale v passate CR. Občas sa tato vec stane aj mne,ale to je v poriadku.Totiž to tieto motory maju samočistiaci DPF filter v ktorom je piaty vstrekovač. RJ vyhodntí kedykolvek že filter treba vyčistit a začne proces čistenia. V tom prípade hučia vsetky ventilátory na plno v vyhánaju teplo s popod auta. V tvojom prípade by som volil dlhu a dynamycku jazdu aby sa ten filter mal kedy vyčistit. Pravdepodobne jazdíš vela krátkych jázd a ten filter sa stále nedarí vyčistit.
Dufam že som pomohol. :2f93:
myslim ze je to tiez jedna s najrealnejsich moznosti
rudolf1989
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.08.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolf1989 »

Zido50 napísal:A kam ze s tym chodis do servisu??? Je to autorizovany servis? Niektore vozidla vw a audi mali tzv. zvolavacie akcie na prepinovanie kabelaze ventilatora nakolko stale bezali a robili to zadarmo vramci zaruky.
no je to autorizovany servis IMPA dolny kubin ale velmi tazko sa to tym panom tam dokazuje alebo ukazuje co to robi lebo nerobi to furt niekedy sa to stane niekedy aj castejsie a viec co pridem tam a ako naschval to nejde a uz minule sa tam pozerali na mna ako blazna ......... a o zvolavacej akcii nevedeli vôbec o ziadnej aspon sa tak tvarili
dani8211
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.01.2009 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dani8211 »

Vadný g65
rudolf1989
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.08.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolf1989 »

dani8211 napísal:Vadný g65
co znamena g65???
dani8211
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.01.2009 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dani8211 »

Snímač tlaku chladiaceho media v klime ak sa nemylim je na to aj zvolávačka aj ked si pamatam len u golfa 6 ale tiguan je to samé.Ale na 100percent to nieje nikdy najpr diagnostika a potom riešiť.
duffs
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.11.2021 21:46
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan 2.0 TDI CR

Príspevok od používateľa duffs »

Dobrý deň, chcem sa poradiť. Vlastním Tiguana 2008/2009 (z druhej ruky) s týmto motorom kod cbab 2.0 TDI CR 103kw, a začali mi slziť tesnenia okolo vstrekov. Konkrétne okolo 2.3.4. vstreku, a všimol som si, že niektoré hlavičky na skrutkách tých držiakov vstrekov sú dosť zhumplované. Okolie vstrekov som odmastil a vyfúkal kompresorom a tvári sa to, že to naozaj slzí len cez tie tesnenia vstrekov, ale príde mi, že sa čo to leskne aj okolo tých držiakov vstrekov, neviem niake mazanie + nafta ? Dajú sa niekde zohnať také iste skrutky ako sú na obrázku vyznačené červenou ? Skúsil by som ich vymeniť + dotiahnuť, kým nedám niekde do servisu pretesniť vstrekovače. Ešte taká odvážnejšia otázka, koľko je podľa vás adekvátna cena komplet pretesnenia vstrekov ? https://ibb.co/wLJXTyz
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915833162 a 81 neregistrovaných