VW Tiguan 1,4 tsi , 118 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

a566 píšeš - kedze vag nezverejnuje info, tak sa k tomu vyjadrit neviem. no zaroven dufam ze nie su uplni deb-ili.

Ale vyjadrím sa ja,to jest čo píšem viem dokázať.Po úroveň PD Tdi motorov a nevynímajúc staršiu generáciu rotačiek sa dá iba želať kvalita materiálov aké majú. Je doslova zážitok dostať do rúk motor,blok či kľuku a merať.U kľuky opotrebenie a ovalita,u valca to samé,vidieť piest po 200,300 atd km a merať.Merať pri 500 tis a ďalej.Objednať si od poliaka kľuku či blok kde deklaruje 250 tis km,čo môže byť pravda,ale aj nemusí.Ale určite to nie je klamané smerom hore.Zase len sa vybalí a meria.ovalita nula,opotrebenie nula,plné hodnoty.Neveriacemu vyberiem a zmeráme spolu,vždy tri štyri v regále sú.Nemec má ocel,od čias oceliarní Krupp to je oceľ,nie blato.Generáciu CR nehodnotím,a ani sa nedá.Ešte sa nevyskytlo aby si niekto zadal Go.Ani kilometricky tam ešte nie sú.Osobne ale nesmierne silne pochybujem o zhoršení materiálovej kvality.V tej asi nemca len tak lahko nik neprehodí.Zrovnávať ich z šikmookými alebo žabožrútmi si môže dovoliť iba človek ktorý je mimo danej sféry a v živote reálne nemal v ruke šupito či indikátor.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan otázku si treba postaviť celkom ale celkom inak.
Prečo Nemcovi, Francúzovi, Talianovi, Rusovi, aj Turkovi pred 70 rokmi stačilo 30kw a dnes mu je 130 málo. V čom sa zmenilo ludské telo, že zrazu potrebuje - "chanty, chamty, jen abych měl víc než tamtí" Zmenil sa len rozum, bohužial k horšiemu.
Práve požiadavky zákazníkov na automobilky dokazujú plytkosť a povrchnosť dnešného "materialneho" sveta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Presne tak ako dedovi stacil hlineny domcek komora-izba a Tebe (neber osobne,len priklad doby) narastla na dvore trojpodlazna opacha. Vyvoj ide dopredu...aj u teba aj u mna ,vsade.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco,riešiť treba to čo človek reálne riešiť môže a riešiť vie.Všetko ostatné by mal nechať na iných.Svet sa zmenil a meniť sa bude už v stále sa zrýchlujúcom slede.Kto sa tomu nevie prispôsobiť urobí lepšie ak sa uzavrie do vlastného sveta a žije si ho po svojom.Nič nezmení že si ľudia vzájomne naplujú do polievok,jediné čo sa tak dá dosiahnuť je ešte horší svet.Treba nechať ľudí na pokoji,každý si žije ten svoj život,a aký si ho urobí,taký ho má.Karma je zdarma,neviem či platí že zlému sa zlé vráti,ale viem skalopevne že dobré sa opláca.Aj život je lepší a ľahší ak je človek zo spoločenstva dobrých.Každý sa nejakej spoločnosti zaradí,a život nejako žije.Podla miery vlastného vkladu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja už som skoro odsťahovaný (dielňa) v malom hlinenom domčeku. Je tam neskutočná klíma - celkom zadarmo.
Ja veci neriešim, nie je dôvod ani vôla. Len ich pomenúvam správnymi menami. lol
Aj keď priznajme si, že "Brusel" dokážu riešiť jedine ludia, ako celok ako národ.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na ceste aj životom je nejedno lajno,niekto obíde,iný ho rozkopne.Každý má oči,každý má uši a dokonca každý má rozum.To dostal zadarmo od stvoriteľa.Návod na použitie treba získať vlastným pričinením,a na tom celé troskotá.Jedna ľudská vlastnosť sa stáva velkou vzácnostou,umenie byť ticho
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Fakt SORRY , ale už za minulého režimu museli byť ludia ticho, teda aj teraz???? Aké zriadenie treba aby si človek mohol naozaj otvoriť hubu a povedať poriadne nahlas čo sa mu nepáči? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zmena k lepšiemu ide cez počúvanie.Teraz každý rozpráva a nikto nepočúva.Kvákaním akokoľvek hlasným sa nič nedá riešiť,je len plný priestor kriklúňov
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

M.Hlavaty, radšej pomlčim o " kvalitách" niektorých " nemeckých " motorov.... :40bd: .., jeden známy na Slovensku robil kvalitara, veru, " nemecký," motor..a Hlavná časť sa vyrábala u nás.

To už fakt radšej nejakých Japoncov, Korejcov, Francúzov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radšej pomlč,dovolím si povedať že všetky dišputy o veciach ktoré nie sú presne špecifikované sú povrchné a zhrnuté do pár slov sú asi tak hlúpe ako vysvetlenie vesmíru dvoma vetami.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Držím sa hesla,co som kedysi povedal nespokojnému susedovi: Za skrášlenie činžiaku, prosím odsťahuj sa.
A ja si hovorím teraz,za kľud v duši odpáľ z fóra AB EÚ. Zbohom,až sa to ukľudní možno niečím prispejem.
Inak šťastné a veselé vianoce.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

mhlavaty napísal:Radšej pomlč,dovolím si povedať že všetky dišputy o veciach ktoré nie sú presne špecifikované sú povrchné a zhrnuté do pár slov sú asi tak hlúpe ako vysvetlenie vesmíru dvoma vetami.
Na Slovensku sa robia hlavy motorov pre jednu prémiovú značku...a v tej istej fabrike aj pre Kiu- Hyundai.

3 x hádaj, KTO vyžadoval maximálnu možnú kvalitu?? :d :D

Veru, Nemec to nebol.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na slovensku robíme sedačky Recaro, na slovensku robíme kasne pre Bentley, na slovensku robíme tisícky dielov pre x automobiliek diely do lietadiel a vlakov - a vieš čo môžu vyžadovať od slovenského mukla čo robí skoro za minimalku???? :40bd: :40bd: :40bd:
Teda oni to vyžadujú a píšu liebesgrífy dlhé jak Smrť Jánošíkova, ale je im to platné jak mrtvému zimník.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Osobne poznam cloveka, ktory posobil vo firme, ktora chcela dodavat suciastku pre Kia/hyundai tu na sk. Neslo o nic extra poviem pravdu nepamatam uz konkretne o co presne ale poziadavka bola na taku a taku kvalitu a do presnej velmi nizkej ceny ako ratali tak ratali a ratali dlho bolo to nemozne dosiahnut v tej cene tak sa na to radsej vys..li ako to robit do minusu alebo klamat. Poziadavka je jedna vec, podmienky su druha a vysledok moze byt tretia.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Na slovensku robíme sedačky Recaro, na slovensku robíme kasne pre Bentley, na slovensku robíme tisícky dielov pre x automobiliek diely do lietadiel a vlakov - a vieš čo môžu vyžadovať od slovenského mukla čo robí skoro za minimalku???? :40bd: :40bd: :40bd:
Teda oni to vyžadujú a píšu liebesgrífy dlhé jak Smrť Jánošíkova, ale je im to platné jak mrtvému zimník.
Práveže, na Slovensku vyrábame často kvalitnejšie, než na Tom" hrdom Západe".
Aj "pracovná sila" je veľmi šikovná.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915476803 a 94 neregistrovaných