VW Tiguan 1,4 tsi , 118 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Benzín s turbom je zaručene horší, než diesel s turbom na Krátke vzdialenosti.
steve24sk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve24sk »

Tak teda radšej nechám Kiu asi je to lepšia voľba
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na krátke trasy platí čo píše lubos...radšej tri razy diesel ako raz turbáčik v benzine.A vôbec...turbo benzin je v servise viac na obzeranie ako opravu.Už staršia 1.8T bola viac menej neriešiteľná v 99% servisov,ale ľudia sú nepoučiteľný lebo si myslia že benzin je jednoduchší na opravu,a to je kolosálny omyl
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

specialne plati pre priamovstrekove vrstvene vstrekovanie (TSI kde S znamena STRATIFIED) s kompresorom a turbom aby to bolo este zlozitejsie.

Jednoduchsi bude benzin ako nafta v pripade, ze sa jedna o starucky system bez priameho vstrekovania, bez turba. Taka masina ma predpoklady navalat milion kilometrov v rukach blbeho majitela. Lenze to 1.4TSI rozhodne nie je...

Moj jednoznacny zaver : ja by som 2011ku Kiu v plnej vybave za 2013ku Wolcgagen nevymenil, ak so sucasnym vozom nemas drahe problemy.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked jazdis kratke trasy, domontuj si nezavisle kurenie a nemen auto, jak bolo napisane vyssie, priamovstrek benzin je na kratke trasy zle riesenie...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

aj tento rok zas problemy na tsi v novinach. tusim 1.5 ..... furt nieco pokazene. lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

maďari hovoria...halva suletett bárany
slovensky...mrtvo narodené baranča,čiže to nemalo nikdy uvidieť svetlo sveta.Priniesol to tlak na emisie od EU a tlak na výkon od kupujúcich.Už ten nápad dať tú srandičku do slušne velkého a ťažkého SUV je dosť na hlavu.Ani SUV,ani dobré auto,je to bastard ani gram nič iné
steve24sk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve24sk »

Chlapi ďakujem vám za užitočné rady a nechávam si Kiu a nezávislé kúrenie nepotrebujem mám aj vyhrievané sedačky čo mi stačí. No fakt som myslel, že ten 1.4 tsi je dobrý motor, ale vidím že ako sa hovorí nie das auto, ale das koko..na .....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ty nepotrebujes...ale tvoj agregat by ocenil, tym padom aj tvoja penazenka skor ci neskor
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
steve24sk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve24sk »

Dlhodobo ale sledujem Mercedes Benz GLK 220 CDI to je moja srdcovka ale tiež nemám žiadne skúsenosti
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo vedie človeka k výmene funkčného spolahlivého auta ktoré pozná a má odservisované, za neznámy voz s otáznym servisom a stavom??? Tu platí príslovie - bolo somárovi dobre išiel sa na lad šmýkať.
Neobstojí ani argument o veku a kilometroch , lebo všetko novšie je cenovo optimalizované (oebané) a horšie. :40bd:
Dnes som zaparkoval pred lídlom vedla MB SUV a na blatníku vidím napísané V8 BITURBO - prvé čo ma napadlo -chudák majitel, a druhé? tak mu treba. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco napisal to jasne ma poccit ze sposob uziivania je pre dizel nevhodny. Ak by to malo priviest poruchu tak sa radsej zbavi funkcneho auta. Ma strach ze privodi nakladnu poruchu.Ja by som mu poradil hybrida ako inac, toyotu ci lexusa. To sa nemusi vobec bat. rozhodne lepsie nez to co ma.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco ty co stale kupujes lacne tragace a ked sa nedaju opravit tak ich rovno srotujes tu casto pises somariny tak ako teraz s tym V8 turbom od mercedesu.Mas kosostvorec na kapote a pises na ineho,ze je chudak co ma vcelku vydareny 8valec v zaruke este lol :40bd: Traktor mas co sa furt ti sype-pozliepany ,ze namiesto toho aby si kupil neaky original poriadny ,naradie z lidlu co furt vlacis aby ti ho vracali na zaruku, pily cinske co staja za grc ked citame na traktorch forum tvoje vylevy ale zaklad,ze iny co maju prachy a kupia si nieco drahsie su chudaci lol :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dodik ja práve to pre tých čo majú prachy vyrábam, tak preto. Ale ide o iné - "biturbo" V8 v takom nejakom američanovi je v pohode, lebo je to kus železa . Mercedes sa zapredal Merkelovej šialenstvu s EU a kvázi ekologiou. Prečo si mechanici nekupujú "BITURBO" ale majú ho len páni ako Bodor alebo Ferus???? :4012: Toto som chcel naznaičiť. Gklasse bola v minulosti značkou mafianov, teraz už len podvodníkov a zlodejov.
A na traktoroch si hlavne pozri ten kus roboty čo je za mnou .....
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

steve24sk napísal:Tak to máš pravdu veru asi nechám Kiu ale chcel som to kvôli tomu že jazdím kratšie trasy do 20 km tak som chcel benzín ale s turbom
terajsie turbobenziny su vacsinou priamovstrekove co na kratke vzdialenosti znamena karbonovanie ventilov a riedenie oleja benzinom, pokial mas trasy ze sa ti ten dizel staci regenerovat tak si ho uzivaj dalej
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 79 neregistrovaných