VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hajkoooo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2020 19:27
Zdieľať na Facebook

VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa Hajkoooo »

Zdravim riesil tu niekto rezonujuci plech nad vyfukom zadnej casti.Slniecka su vsetko prichytene auto je v zaruke ale nemyslim si ze to budu riesit ked tam nieje ziadne poskodenie iba to rezonuje viete mi niak poradit ? Niake skusenosti ? Vw t roc 1.5
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked je auto v zaruke, tak reklamovat. Daj si to uviest do zakazkoveho listu, aby si mal doklad.
Hajkoooo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2020 19:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa Hajkoooo »

Hovorim ze slniecka tam su vsetko je prichytene len ked do toho davam frčku tam to hrkoce nemyslim si ze mi to reklamuju pocut je to len vzadu rpi nerovnostiach popripade ked mi to nezreklamuju ake su moje moznosti ?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa wilz »

No pokiaľ to budeš mať opakovane písomne zaznamenané ako tvoju reklamáciu, tak nejaké šance na riešenie alebo na kompenzáciu máš.
Z toho čo píšeš vyplýva že ty nechceš reklamovať či to je kompletné alebo nekompletné, ale že to rezonuje. Tak nech sa starajú, keď ti to auto predali. Ale prirodzene nie je dôvod ti niečo opravovať, keď hrkoce ak do toho plechu "dáš frčku" ako píšeš. Dôvod je vtedy, keď počuť rezonanciu pri jazde, auto je určené na jazdu.
No a ak to nebude nikde zaznamenané ako tvoja reklamácia, tak samozrejme nie je dôvod aby to niekto iný okrem teba riešil.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Rezouje to pri rozjazde?
Hajkoooo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2020 19:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa Hajkoooo »

Nie rezonuje to iba pri zlej ceste hrbolovh a pocut to iba vzadu
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa martincichy »

Tak si daj napisat, ze pri prejazde nerovnosti ne ceste pocut hrkotanie hentoho plechu.

V zaujem vyriesenia- odporucam najst v blizkosti servisu vhodny vymol na ceste aby si to vedele nasimulovat servisnemu technikovi.
Hajkoooo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2020 19:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa Hajkoooo »

Zajtra to teda budem riesit aby bolo jasne o aky plech ide : https://youtu.be/Rmu6UlGKvkc
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa herin »

Normálne to reklamuj..ja som na novom aute reklamoval vrzgajúcu lakťovu opierku..
celú ju rozobrali, premazali, a technik pri odovzdávaní vozidla mi hovorí,že keby vrzgala dalej tak to dajú ako reklamáciu na výmenu...netreba sa báť..a normálne to riešiť...
Ked auto v dielni zdvihnú na zdvihák, tak im to ukáž čo rezonuje..jednoducho po tom pobúchaj prípadne daj frčku :) aby to videli...nebudeš predsa jazdiť s novým auto a aby v ňom niečo rezonovalo...mne tiež vadí akékolvek zadrnčanie a rezonácia a ihned to riešim..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin - len ako kuriozita - pred niekolkými rokmi som robil reklamačného technika plastových okien a dverí. Bežne sa stávalo, že balkonové dvere vrzgali. Zvesili sa vyčistil sa pant a prestalo to. Potom sa šefino nepohodol s jedným zákazníkom a takéto vrzganie skončilo až na súde. Po roku a niekolkých znaleckých posudkoch (aj právnických) padol rozsudok - zvukový prejav nemôže byť posudzovanou vlastnosťou výplne stavebného otvoru. :4012: A do luftu vyletela dosť slušná suma euráčov.
Druhým zaujímavým momentom tej zákazky bolo, že tam nebýval priamo zákazník, ale jeho rodičia v pokročilom veku. Takže pri inej činnosti sa tie dvere zvesili , vynenil pánt za 80 centov a bolo ticho. Samozrejme s tým sme sa už nikomu nepriznali.
Život prináša rôzne situacie a často je to viac o luďoch ako o výrobkoch. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Qcko
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa Qcko »

Za reklamovanie človek nič nedá.

Hlavné je neprísť tam s tým, že hrkoce plech na výfuku. Predmet reklamácie je nutné jednoznačne popísať - v tomto prípade "Neprirodzený hluk yo yadnej časti vozidlo pri prejazde nerovnosti." Napr.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa martincichy »

No v zadnej casti vozidla je tolko moznosti na vznik hluku (je tam aj naprava a jej ulozenie), ze ked vies, ze Ti hrkoce plech, tak do protokolu treba uviest henten plech. Znacne to urychli diagnostiku a opravu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa wilz »

No či to nie je tým, že ty a ešte zopár podobných individuí ste si toto fórum pomýlili s modrým koníkom a píšete tu sprostosti, v domnení že ste snáď vtipní , nedajbože originálni.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa herin »

wilz myslím, že si to vystihol veľmi presne..píšeme tu už dlhé roky, ale ako som písal inde, ako toto fórum išlo posledné 3-4 roky úrovňou dolu sa ani nedá popísať..fuly si myslí, že je veeeelmi vtipný a pritom tie jeho akože vtipy by som prirovnal gitaristovi skupiny Elán Balážovi..ten ked v telke povie vtip tak sa nikto nesmeje a asi mu rozumie iba on..vid predposledný príspevok o dvoch samorezkách..no skoro som sa ušťal od smiechu..
Hajkoooo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2020 19:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW T-ROC - izolacny plech vyfuku

Príspevok od používateľa Hajkoooo »

Nakoniec to boli kamene medzi plechom a karoseriou niak sa tam dostali aj 3 cm kamienky ktore tam rezonovali riesilo sa to na mieste bez reklamacie nasledne mi izolacny plech prisposobili tak aby sa to viac x nestavalo
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], LOCHNESS a 23 neregistrovaných