VW Sharan - ostava visieť rychlosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

phu
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 21.06.2007 17:20
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - ostava visieť rychlosť

Príspevok od používateľa phu »

Mam Sharan 06, 1.9 TDi, a po vymene komplet spojky, loziska a zotrvacnika sa mi stáva, ze ked mam trochu dlhsie stlacenu spojku, t.j. 4-a viac sekund, mi ostava vysiet rychlost hlavne spatecka ale aj jednotka a je problem ju vydarit, obcas aj zaradit, musim to spravit trochu nasilu.
Tiem mam pocit ze idu trochu tazsie zaradit rychlosti ako predtym, ako keby cez zuby, nie vzdy.
Taktiez ked mam zaradenu akukolvek rychlost a pri pridavani a uberani plynu tak spojkovy pedal sa mierne pohybuje hore a dole, citit to len led mam na nom mierne polozenu nohu.

Dakujem pekne za rady.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tusim na tychto autach radi odchadzali aj spojkove valceky, alebo ze by to bolo zavzdusnene?
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

ako píše patko1 - ak sa robí jedno treba urobiť aj druhé, to že tvoj mechanik nevie, neupozorní ťa na to a nespraví to, svedčí o kvalite mechanika.
locco545
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.09.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa locco545 »

u mňa to bolo axiálne ložisko v prevodovke, ktoré malo veľkú vôľu v puzdre a spôsobovalo, že sa celý hlavný hriadeľ následne hýbal
phu
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 21.06.2007 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa phu »

Bude to asi tym axialnzm loziskom, viem ze tie prevodvky mali s tym problem...hlavne s jednotkou a spateckou bol problem, cital som uz nieco o tom na foreach...
Neviete o niektom kto by to vedel spravit? Cital som ze sa do spravit aj bez demontaze prevodovky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných