VW Sharan - Tečie kvapalina+modrá okolo bufika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - Tečie kvapalina+modrá okolo bufika

Príspevok od používateľa edith264 »

Zdravím vas.

Mozno sa zasmejete, ze sem pise zena, ale mam problem. Teda k veci, mam Sharana a vsimla som si, ze pri zadnom kolese nieco unika a kvapka to na zem. Su dni, ze nic a su dni ked viac. Moj predpoklad, ze je to chladiaca tekutina, nakolko som si vsimla aj to, ze hoci ju doplnim na max. po urcitom case je opät na minime...
alebo je to nieco s kurenim? Je to vazna porucha?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pri ľavom zadnom kolese? Potom pravdepodobne z „bufíku”.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne - pri lavom zadnom kolese, viacmenej priamo uprostred zadnych dveri, je bufik teda zariadenie ktore spaluje naftu pri jazde ak je vonku zima (zhruba pod 10 stupnov) a pomaha motoru sa rychlejsie zohriat kvoli komfortu majitela, zivotnosti motora a spotreby atd.

okrem toho ze tie bufiky na 99% nefunguju pri autach starsich ako rocnik 2004, je mozne ze kvapalina uteka take. Su tam dve hadice, privod a odvod a niektora z nich moze byt uvolnena alebo zlomena. Bohuzial na dialku sa to povedat neda...

ps : pri bufiku sme sa ondili naposledy vcera asi tri hodiny a dakujem tymto Vladovi za obrovsku pomoc.
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

ano presne tam....dakujem za rady, je tam pravdepodobne zkorodovana svorka, ktora netesni, tak ako ma......a mozem tak jazdit ? Urcite sa to opraví na bud. tyzden, ale ak nahodou mam nieco surne, mozem ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mozes v pohode. Kvapalinu dolievat ale neprelievat a bacha na mrazy ak byvas v Tatrach.
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

vrela vdaka :-)
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Mila Edith...,ako vidis,su tu gentlemani,ktori vzdy poradia a pomozu a preto by nezaskodilo od veci...,ak by si toto forum navstevovala castejsie...dakujem...
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

rudolfo63 napísal:Mila Edith...,ako vidis,su tu gentlemani,ktori vzdy poradia a pomozu a preto by nezaskodilo od veci...,ak by si toto forum navstevovala castejsie...dakujem...[/quote

Nuz dakujem za mile pozvanie, urcite sem zavitam castejsie :) Len dufam, ze mi faro bude fungovat, tak ako ma :) Sice s vasimi radami urcite :) ]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obavam sa ze nase rady ti nic nepomozu v realnom zivote... to skor sikovni automechanici.

minoritne problemy ma kazde auto po nejakom case.
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

mp3turbo napísal:obavam sa ze nase rady ti nic nepomozu v realnom zivote... to skor sikovni automechanici.

minoritne problemy ma kazde auto po nejakom case.
ale tak ukludnit si ma ukludnil, hlavne s tym, ze mozem este niekam ist, aj ked vadu ma....samozrejme len urcitu dobu...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

A ak to nie je sluzobne tajomstvo...,odkial ze si....,kolkoze rocikov si ratas,aj ked zena to malokedy prizna....,slobodna,vydata,rozvedena,zadana...a ine technicke parametre tvojej osobky.....
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

rudolfo :3020:
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...nerobim z toho zoznamku....
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

keby to tak tvoja manzelka citala tak verim tomu ze hned mas :38eb:
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

rudolfo63 napísal:A ak to nie je sluzobne tajomstvo...,odkial ze si....,kolkoze rocikov si ratas,aj ked zena to malokedy prizna....,slobodna,vydata,rozvedena,zadana...a ine technicke parametre tvojej osobky.....
:-) zasmiala som sa nad reakciami, boli dobré....
technicke parametre ? ani nie su myslim dolezite, sice, ked tak rozmyslam, asi rok vyroby auta je fakt dolezity udaj, ktory co to napovie. :-) takze aspon priblizne: externe studujem (teda nemam 19).....a som zo zapadneho sk :-)
a este jeden maly postreh, ak by islo o zoznamku, ved existuju SS :)), ze "rudolfo63" ...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných