VW Sharan - čidlo vonkajšej teploty určene pre bufik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mp3turbo nie nie žiedne nove :28b7: stačilo len prepnuť kľučik a neštartovať a ako hovoriš v kabine je ho krasne počuť a aj v motorovom priestore takže čerpadielko fiči ako ma
Spokojne prechadzam do časti naftove čerpadlo skusim ho vyčistiť pozrieť elektriku uvidime napišeme
mp3turbo zatiaľ vďaka
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Dnes sa mi podarilo nájsť konečne to čidlo vonkajšej teploty pre ten prihrev , k motorčeku na stierače vedie elek.kablovy zväzok a v tom zväzku bolo zapletene to čidlo vyzera to ako čidlo teploty vody z felicie modry plast na konci mosadz privod modro biely drat a čierny drat tak len dúfam že je to toto
Ďalšia vec poprosim Vás tak okrajovo okna z kľučom dam dole v pohode keď drižim tlačidlo ,,otvoriť,, no hore zatvoriť už nereaguje keď držim tlačidlo ,,zatvoriť,, poraďte kde môže byť problem a druha vec zavrem auto obladačom zaisťim a inter. svetlo mi v kuse svetia pod nohamy ,stropne , a na zadnych blatnikoch raz ked som poriadne buchol kufrovymy dvermy tak to zhaslo ale od vtedy nič musim odpajať baterku, na tych piatych dverach som nenašiel vypinač ani nič podobne ta kde môže byť problem celkom mi to lezie na nervy
dik za akukoľvek pomoc
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Zdravim Vás pánove
chcem Vás poprosiť o jednu radu čo sa týka toho čidla vonkajšej tepkoty určene pre príhrev.
Jedna sa mi o to že to čidlo dostáva prud len pri naštartovani motora čo sa tyka len pri zapnutom zapaľovani bez bežiaceho motora čidlo nedostava prúd vraj údajne u vw sharana to takto nema byť malo by dostavať prud pri oboch variantoch tak neviem poprosim Vás o vaše poznatky
Vopred ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vnutorne osvetlenie : zrejme zlomeny kabel volakde vo dverach, strasna choroba Sharanov. Osobne som videl voz ktory sa nedal VYPNUT - po vytiahnuti klucika zo spinacej skrinky motor bezal dalej. Kvoli comu ? Spravne, kvoli prerazenej kabelazi na zadnych [!!!!] dverach. Keby mi to niekto napisal na internete tak mu neverim :)

Cidlo teploty : ziadny prud nedostava, ono len zopina dva kontakty. Tie dva droty co do neho vedu su vlastne preruseny obvod - ked je prilis zima, bimetalovy material v tomto cidle sa zmrskne natolko ze cidlo vodivo spoji dane drotiky a tym sa uzavrie cely elektricky okruh ktory signalizuje bufiku "teraz je zima, treba kurit". Na cele cidlo sa mozes vykaslat, ked ho vytiahnes von a do toho konektoru vrazis kancelarsku spinku ktora ich spoji, budes mat "furt zimu" aj ked bude vonku +40 stupnov v tieni. Vyved si vypinac do interieru "teraz je zima / teraz nie je zima" a mas pokoj.

ANO, SAMOZREJME AJ TOTO JE POPISANE V BUFIKOVOM NAVODE NA PRVEJ STRANE. PREBOHA UZ SI HO PRECITAJ !!!!
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mp3turbo 5krat som ho prečital , vážne ale nedočital som sa nikde o tom že koľko ,,V ,, ide do toho čidla a kedy , pretože ja tam 12V mam ale len pri natočenom motore ty píšeš že žiadne volty len sa zopne okruch tomu by som aj chapal ale prečo ja tam mam tych 12 V tak tomu dajak nerozumiem
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Pokiaľ je vonku nad 10st.,tak je čidlo rozpojené a bufík sa nespustí.Napätie pred čidlom tam je podľa toho,že či je zopnuté zapalovanie,resp.beži motor.To iste plati i pre pin 7, kde je signal D+,t.j. motor beži, ale u niektorých vozidiel stači zapnuť zapalovanie
Zrejme to bude takto fungovať
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

volty nie su v tomto pripade podstatne, je to vlastne len teplotny spinac. Bud tam je palubne napatie (teda 12V+, pri beziacom motore 14.1V lebo tolko nameras na kontaktoch baterie pri beziacom alternatore) alebo nic.

Nic ine netreba. Je zima alebo neni zima. Hotovo. Ako ti vravim, spoj spinkou, kusom drotu, hocicim tie kontakty a bufik sa ti bude snazit startovat vzdy, za kazdych okolnosti. Ked pride 10 stupnov nad nulou, drotik vytiahnes. Alebo si sprav vypinac do interieru ako som naznacil, mas to rovno pri motorovej stene v ktorej su diery - ja som tade tahal droty na muziku, na 220V inverter atd, priamo z baterky.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

serif12345 napísal:ale prečo ja tam mam tych 12 V tak tomu dajak nerozumiem
Pretoze jeden kontakt si mal na cidle + a druhy si mal na kostre -.A ked si otocil klucom,pustilo do okruhu na zopnutie 12 V.
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Dneska som zrepasoval to davkovacie palivové čerpadlo rozobral som ho komplet vičidtil a vratil naspäť no a potom som sa niekde tuna na fore dočital už skôr že tam kde je výstup je ta šrubovacia koncovka svtym vyvodom na hadičku a pod tym je dalšia matka s takym sedlom na konci ktoreho je take mrnave tesnenie podložka alebo take niečo no a tato časť údajne reguluje množstvo paliva ktore sa dostava do prihrevu ja som si to zapametal na zavitoch len tak vyzualne nepremeral som si to vôbec ma to nenapadlo budem sa mudieť s tym nejak popasovať na diag. ked spustim ohrev sledovať teplotu telesa
No druha vec ma zaujima ked prihrev nešiel 5rokov a viac či nebudu zanesene hadičky z nadrže do čerpadla a z čerpadla do bufika
Čo vy na to treba ich meňiť?
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

chlapi prosim Vás poradte mi čo môže byť toto za chybu neviem sa pohnuť

-pridavne vodne čerpadlo ok
-čidlo vonkajšej teploty ok
-davkovacie čerpodlo. ok

Napojil som prihrev a ani ťuk nič žiaden zvuk
napojil som na VAG a vag vypisal nasledovne
- 01414 vetrak spalinoveho vzduchu (V6)


Hodnoty to ukazuje nejake teplotu a ,,zapnuto N/A
a jeden riadok hlasi chybu
Na členy som sa najsaprv dostal potom ked dom vymazal chyby už nie
Tak poprosim Vas poradte ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aky riadok hlasi aku chybu ? Daj aspon fotografiu...
zeby prehnita doska plosneho spoja, ako som ti pisal ? Error 65535 dvakrat ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mp3turbo mysliš žeby som nepridal foto ale nikde ma to nepusti nevidim žiadnu možnosť poslať foto hmmmm
Chybu hlasi 1 riadok
Chyba Skupina 000. Ne. K dispozici

Inač diky mp3turbo
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Dnes som opäť vymontoval davkovacie čerpadlo a som zobral kompresor vyfukal som ho a hneď som prefukol hadičky do nadrže od čerpadla a ku bufiku od čerpadla v nadrži som počul ako to prebublalo a ku bufiku z tej hadičky vyšiel len vzduch ani kvapka nafty nechapem lebo predtym som škrtal + aby natahalo do hadičky nafty , predsa ta hadička ma cca 1,5m a kym dojde do bufika nafta môže bufik po opakovanych neuspešnych štartov zablokovať sa.
Chcem sa Vas opytať môžem znovu po vyčisteni naťahať do hadic naftu 12Vškrtanim alebo nie ?dik panove
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten budik sa nezablokuje takymto sposobom pri natahovani nafty - on potrebuje inaksie parametre na blokaciu.

Nic neskrkaj, normalne to pripoj a maj pripojene.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Ok , ja len tuna na fore som sa dakde dočital že keď tušim 10 x po sebe nenaštartuje bufik tak sa zablokuje tak som len uvažoval že je dlhs trasa po hadičke ale ok mp3turbo zrejme ho blokuje niečo ine .
Dnes ráno som zase skusil ho prebidiť k životu sle absolutne nič vôbec žiadna reakcia ani ťuk ,dufam že nemusi byť ukostreny lebo ho mam napojeny len mimo auta len tak aby dostal konektor od auta
Nasledne ked som ho odpojil tak som premeral konektor
-pin 1 = 12V
-pin 6 = 14,3V
-pin 7 = 12V

Zrejme R.J. ko len nerozumiem prečo r.j. ako tak komunikuje cez Vag? Dokonca sa dali načitať aj členy

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných