VW Sharan - čidlo vonkajšej teploty určene pre bufik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Tak nakoniec bufik ide na repas 300€ repas z novou riad. jednotkou tyždeň potrva repas samozrejme štyry šruby odtrhnute takže praca naviac povyrtavať a pod .370€ stoji novy tak aj tak bude nakoniec že kupim novy skôr ano ako nie medzi tym sa budem venovať tomu vodnemu obehovemu čerpadlu a palivovemu čerpadlu no uvidime jak to cele dopadne určite to tuna zavesim
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mp3turbo môžem ta poprosiť chcem skontrolovať to čerpadlo vodne v motorovom priestore pre to nezavisle kúrenie nemôžem štartovať motor lebo nemam zapojeny ešte chladiaci okruh , obeh kvoli tomu bufiku mám len priškrtene hadice, stači len prepnuť zapalovanie a mala by isť štava do čerpadla?alebo bude musieť naštartovať motor? A po ďalšie nad tym čerpadlom je taky plastovy kryt dekel alebo ako to nazvať uchyteny troma šrubamy ked tie šruby uvoľnim pôjde von ten kryt ?lebo prístup k tomu čerpadlu fakt sko ku peniazom
Dik moc za pomoc
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hadice prepoj uplne jednoduchym medzikusom, zavzdusnenia sa neboj. Pristup k cerpadlu si naozaj nepamatam, ale vybral som ho von urcite doma pred barakom na sidlisku cize to nemoze byt az taka strasna hroza. Kryt si uz nepamatam.

Ten plastovy kryt co spominas, nebude to nahodou torpedo pod stieracmi ktore ide cez celu sirku vozu ? To urcite drzi na troch sroboch, desinach, a vytiahnut von ho rozhodne doporucujem spolu s vycistenim bordelu ku ktoremu sa potom dostanes. Nepamatam si ziadne signifikantne problemy ako sa k tomu minicerpadielku dostat...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mp3 turbo takže prud do konektora čerpadla ide stači len pretočiť klúč v zapaľovani nemusi byť motor naštartovany to je poznatok aj pre inych kto sa v tom hrabe
Čerpadlo som vybral hodina práce a boli tam spominane aj postavičiky z biblie podotykam nahlas hlavne ta spodna hadica predpokladam že vyvod všade kde budem niečo montovať na tom sute vyhodim tie perove stahovačky hadic a dam tam klasika na maticu alebo križovy je to určite lepšie ako v priestore 10cmx10cm musite kleštamy stlačit tu perovu sponu a ešte aj ju potiahnut dole po hadici to je na psychyatriu
No idem rozobrať to čerpadlo a nejak sa dostať k tym uhlikom ak ma niekto nejaku fintu ako na to poprosim o radu stdečna vďaka
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

JE TO POPISANE V BUFIKOVOM NAVODE NA PRVEJ STRANE :)



Nic to neni, otvoris, mas rovno pred sebou navrchu uhliky. Ak si to dobre pamatam tak su tam dve alebo tri take "zahybacie pracky" a potom to vyleti samo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mp3turbo pišeš že tie uhliky je pôrod tam dostať pôrod to je slaby odvar ja sa s tym j....m už 3hodiny tri h-o-d-i-n-y a už som na dne mal si len tu vrchnu čast otvorenu kde su uhliky alebo aj niečo ine si mal otvorene ?veď to je chore toto vymeniť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

smarik jasne maš pravdu lenže robil som to zo svojim synom ktory sa niečo naučil možno to bude niekedy potrebovať v živote možno nie neviem ale viem že nesedel za pc a hral hry ale niečomu technyckemu sa priučil
Uhliky su na mieste nakoniec som prišiel na super dobru fintu nitkou som si uchytil a napol tie dve pierka ktore tlačia na uhlyky a ked som motorček zasunul po prvu tesniaciu gumičku pustil som jeden koniec nitky a opatrne som nitku vytiahol to je všetko sice mi to trvalo 4hodky než som na to prišiel ale možno niekomu to pomôže
Ďalšia vec nedočital som sa tuna v prispevkoch neviem možno som to prehľiadol ale zaujima ma či to čerpadielko aj vypina alebo ide nonstop lebo keby to riadila R.J.bufika tak by som tomu chapal ale ja mam bufik von vymontovany tak mi to pripada že to čerpadielko ide v kuse za chodu motora
No a ostava mi už len to palivove čerpadlo a čidlo vonkajšej teploty ktore som ešte neobjavil myslim si že to palivove čerpadlo pre bufik bude najväčšia tragedia myslim pristup uvidime možno niečo poradite a aj kde mam hľadať to čidlo
Zatiaľ diky
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Serif,neveril som Ti, mal som dojem,že potrebuješ rozprúdiť nejakú temu.
Teraz po pár dňoch sa ospravedlňujem, a dávam klobúk dolu,pretože určite budeš vedieť niekomu ďalšiemu so šikovnými prstami poradiť. :300f:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cidlo teploty je pod stieracmi - mozno ho tam nemas, ale z vyroby tam bolo :) palivove cerpadlo najdes v... cital si uz tu dokumentaciu z prvej strany ?


vodne cerpadielko ide furt, nie je riadene bufikom. Sharan ma dve kurenia, sest metrov trubiek navyse, cerpadielko ide aj v lete - ked vypnes motor, MUSIS ho zretelne pocut aj v mestskom prostredi. Bzučí. Po vypnuti motora ma dobeh 30 alebo 60 sekund, tiez si nepamatam.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

v pohode trucker694 :2f93: dik
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Chlapi dnes som to čerpadlo zmontoval naspäť do mašiny ale mam blbi pocit že nefunguje len vyzualny poznatok nepočujem jak vrči nič .
Chcem napichnuť na vag len mi poradte kde ho tam najdem tam by som sa uistil či šlape alebo je v prdeli
Dik
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri otvorenej kapote s uchom natocenym do motoroveho priestoru by ho pocul aj hluchy.
Teraz by som klamal ale mam dojem ze v diagnostike nic okolo toho cerpadielka nie je - dokonca ani akcne cleny bufika ho tusim nezahrnuju.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

No ja som hneď naštartoval motor a tak počuval no magor som jasne že som nič nepočul v tom rachote ale chytil som ho do ruky a nič žiadny bzukot a keď som vypol motor išiel som zase sa pozrieť a nič som nepočul možno som hluchy neviem ,zajtra len pretočim kľuč a budem počuvať ,ked som ho mal na stole tak po vymene uhlikov krasne bežal no teraz je v nejakej tej zataži voda obratky neviem len tak premyšľam že či pri zaťaži nepracuje ako ma
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

po vypnuti motora je pocut bzucanie vnutri v interieri, ako vravim pri otvorenej kapote by si musel mat dve kila mazu v ušku aby si ho nepocul - neboj nic.

Podla mna tie uhliky vyskocili z miesta a/alebo su ine problemy. 37 eur na webe ako bolo linkovane ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných