VW Sharan 2,8 - vypadky horenia na valci / iba na LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luboskubirita
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.03.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 2,8 - vypadky horenia na valci / iba na LPG

Príspevok od používateľa luboskubirita »

Zdravim Vas, mam VW Sharan 2.8 AYL s namontovanym LPG elpigaz. Diagnostika mi vypisuje vypadky horenia na 5 valci. za 1 minutu je to okolo 100 vypadkov. Su vymenene vsetky sviecky, Lambda sonda pred katalyzatorom, vycistena skrtiaca klapka. Mate niekto skusenost s touto chybou? Na prevadzku na benzin vypadky na tomto valci nevypisuje. Stara sviecka na tomto valci bola dost mokra. Zaujima ma, ci je tato chyba sposobena zariadenim LPG, alebo hladat chybu v motore. Dakujem.
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Žeby cievka na tom válci??? sa porúčala......na výmenu???
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kľudne môže byť KO sviečka alebo cievka, že skrátka na vine je iskra, ktorá je možno slabšia a pri benzíne to nieje poznať lebo ten sa zapaluje lahšie ako plynová zmes...tak preto ten problém si myslím....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

iskra, palivo, kompresia, volakde mas zradu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

s podobnym problemom som sa stretol na mojom aute ale na 4valci tiez znacka LPG Elpigaz stale vynechavalo na prvom valci a bolo uplne jedno ci som prehodil sviecku , cievku ba aj vstrekovac vzdy to robilo to iste hlavne pod plnym plynom od cca 3800 otacok a este na volnobehu to sem tam vynechalo na benzine vsetko OK ...najprv skus medzi sebou pomenit vstreky sviecky cievky z nejakym inym valcom co ide OK
ak to bude robit to iste daj zmerat tlaky ....
mne to pomohlo eliminovat aj ked nie uplne stale to sem tam vynecha premiestnenie vstrekovacej listy tak aby ku kazdemu valcu isla +- 1cm rovnako dlha hadicka od vstreku
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

ak sa porucha neprejavuje na benzine tak je navine lpg. domnievam sa ze mas poondiaty niektory lpg vstrekovac, alebo nie len jeden, auto ma v paži takto jazdiť, tak si odpoji aj zapalovanie, ale umozni ti doskackat na 5 valcov do servisu. lepsie to neviem napisať :-) može to byť aj chudobnou zmesou, viac by napovedala diagnostika s pc.
luboskubirita
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.03.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luboskubirita »

Sviecky a cievky som medzi sebou menil. Islo mi o to, ci to mam dat do bezneho servisu, alebo do dielne LPG. Aby sa jeden na druheho nevyhovarali.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Mne na LPG po kúpe odchádzal jeden plynový vstrekovač, prejavovalo sa to tak isto. diag vypisovala chyby v zapalovaní na valcoch. Dal som to do lpg dielne a spravili uz komplet celý servis lpg. Len je treba vedieť, aký nábeh km majú sviečky a káble, reduktor s membranami atd.
luboskubirita
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.03.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luboskubirita »

Dakujem vsetkym za pomoc, chyba bola vo vstrekovacoch. Mali nabehane len 45000, no velmi moc klepali, tesniace gumicky vo vnutri vstrekovacov boli uplne vybuchane, skoro tam uz ani neboli. Vymenili sa vsetky za nove, mali by vydrzat udajne 60000km. Vypadky horenia na valcoch uz nevyhadzuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní