VW Sharan 2004 96kw - spojka alebo prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

irkutska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 2004 96kw - spojka alebo prevodovka

Príspevok od používateľa irkutska »

cavte.vie my niekdo poradit?vymenil som komplet celu spojku a začalo mi robit to ze niekedy mi nevypne celkom spojka a neviem vybrat 1 a spiatocku a pri jazde mi chodi hore dole spojkovy pedal.uz neviem co mam robiť.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mozno blbost, ale sledujem, ze vw s tym zacina mat nejaky problem...daj si skontrolovat spojkovy pedal...niekedy sa na nom ulamuje to voditko, co tlaci do valca..

a druha vec, co ma napada, bola menena cela spojka?cize aj zotrvak, pritlacak, lozisko a lamela?alebo len cast toho?
irkutska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa irkutska »

menil celu spojku zotrvacnik,lamelu,pritlacak,hydr.lozisko,hlavny spojk.valec.a pedal mam v poriadku
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

no nieco z toho asi v poriadku nebude...ako vies, ze je v poriadku pedal?
irkutska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa irkutska »

lebo teraz mi menili valcek.ale mne to nerobi za kazdym niekedy ide dobre ale uz castejsie neviem vybrat spiatocku.musim ju vytrhnut aby som ju vybral
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

aha..rovnaky problem ma dataman odtialto z fora..to nema so spojkou nic..to je prevodovka v keli..ano, tie odchadzaju..respektive jedna hriadel v nich...
treba zhasnut motor, a vybrat spiatocku normalne pri zhasnutom, lebo ju rzDrbes nacisto....a treba zohnat druhu prevodovku...je to lacnejsie riesenie, ako opravovat tuto...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

suhlas, pisal som to iste...ked to potom upresnil zadavatel... :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jonny. W napísal:Vsetci mate zle prevodovky zo spojkou to nema nic.predpoklam za kazdy zvas ma 6 stupnovu mechanicku prevodovku.Z vyrobi davali zle loziska do prevodoviek nasledkom coho sa zacalo tocit cele lozisko v obale vybrusilo obal prevodovky a hlavna hriadel ma axialnu volu co sa bude stale zhorsovat.robi to to ze sa nedaju vyradit rychlosti alebo prevodovka huci,auto sa pohina aj ked je vymacknuta spojka. :d :D
Ak beriem čo si napísal,dobre,ale čomu pripisuješ pohyb spojkového pedála hore dole ?
irkutska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa irkutska »

cavko.ano je to 6stupnova prevodovka a ze vraj mi pomoze ked to vypodlozim podlozkami.tak dufam ze to pomoze na stalo.uvidime povedal slepi.
irkutska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa irkutska »

pedal mi chodi asi 2cm dole a potom sa vrati spät hore ked uberiem plin alebo opacne je to
lauda333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.11.2007 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauda333 »

prid opravim ti to na pockanie ..info v SS
dusan007
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.06.2007 10:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan007 »

No ja mam ten isty problem,ze mi pedal niekedy ostane asi 2cm pred hornou uvratou a ked trochu pridam tak skoci az hore a stalo sa mi ze som nemohol vyradit 1ku,ostatne rychlosti sa radia super,spojka je prijemne makka,ale chcem upzornit,ze toto sa mi zacalo stavat hned po vymene komplet spojky-sachs-pritlacak,lamela,zotrvak,lozisko a neviem si s tym rady,ked odvzdusnim spojku tak pedal aj trochu je pruznejsi,ale po case si po 50 stlaceniach spojky to je take iste-poradte prosim niekto-96kw alhambra
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

dakto tu písal že prevodovky su dobre a trvacne... tie 6kv
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja si myslim ze su - isteze sa aj tie pokazia, lebo ludia dokazu vsetko.

Dusan : mozes mat nevhodnu sadu pre tvoj konketny voz.
ivan.ba
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.02.2010 11:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan.ba »

Vazeny oprava je nasledovna:

Treba demontovat koncovy krit resp. obal prevodovky je tam vajcovity otvor loziska ten treba na horizontke vystredit a zvetsit otvor pre lozisko o 6 mm nasledne vyrobit ocelove puzdro s tym aby kovove puzdro bolo vetsie o 0,15 mm puzdro zmrazit v mrazaku a obal nahriat na varici zlisovat a z vonkajsej strany obalu poistit troma kolikmi cez obal prevodovky do puzdra nalisovanim. Pozor treba dbat na to aby bol predlohovy hriadel po zmontovani vyspanovany smerom von z prevodovky nie smerom ku motoru pravdepodobne by bolo treba vymedzit podlozkami i lozisko zo strany motora na opacnom konci predlohoveho hriadela a prevodovka prezije motor. Takto sa da prevodovka zachranit.
Toto vypuzdrovanie robi v byvalej ZTS-Hriňova p. Robo Španik za 50,- €

Ono to len vyzera zlozito ale iba preto lebo som sa to snazil opisat podrobne.
Nasrali ma servisaci lebo ma na zbytocnej vymene suciastok nesuvisiacich s problemom osklbali o 600,- € a problem pokracoval
Mne to pomohlo nech to pomoze kazdemu........

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných