VW Sharan 2.0 TDI 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Akože riešite / riešime stále dookola to isté: Užívateľ si nájde jazdenku a pýta sa, či je schopná alebo nie. Odpovede klasika, ber to, na čom ja jazdím, to je overené. A predsa nemáte pravdu týmto tvrdením. Aj keby sa vyrábalo nepriestrelné auto, s perfektným nezničiteľným motorom, nevieš nič o vodičovi / vodičov, ktorý používali to dané auto, ktoré chceš kúpiť. Nevieš históriu výmeny olejov (papier znesie všetko), nevieš či sa správny lial, aký tam ma ísť, ... nevieš nič, a preto je to vždy lotéria... Z mojej skúsenosti, koľko stálo auto - toľko stál servis. Ak to budeš takto kalkulovať, nikdy ťa nič neprekvapí na jazdenom aute, ledaže by bolo v takom stave, že o 5minút 12-násť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate to tak je.Nové auto...samá neznáma.Deklarácia a realita,platí asi ako v politike.
Nabehnutie na mínu začína okamihom kúpy keď si kupujúci myslí že veď predsa vidí.Z dôležitých vecí nevidí nič.Asistoval som pri množstve predkúpnych prehliadok.Je iba výsmechom že prakticky takto "prešlo" minimum,možno dve tri autá z velkého množstva,preto už ani nemám ochotu na podobnú službu.A obe z AAA sa kúpili a aj čas potvrdil že to bolo bingo.Smiešne,smutné,neviem.Zato niektoré z aut pred ktorými som varoval sa aj tak na ďalší deň kúpili.Slovensko nemá chybu a v podstate ani nemôže pri 5 milionoch ľudí čo vedia všetko lepšie než odborníci z fachu.Predpokladám že je pred nami skvelá budúcnosť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

A pritom je to celkom lahké - len malý príklad https://www.facebook.com/marketplace/it ... =top_picks
Lacné jednoduché auto, s plynom jazdí za polovičku, ujo nechce ani prepis - šak to je ideal jazdím ako jazdím pokuty chodia na inú adresu, netreba prihlasovať ani šrotovať. :40bd: Čo viac môže človek chcieť. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, hej, to vyzera super, hlavne bez nutnosti prepisu :d :D.

Moj skromny tip je, ze typek predava auto, ktore ani neni jeho, pripadne vie, ze sa prenho zanedlho zastavi exekútor tak este takmer 2000 zobere. A tie pokuty su mu urcite tiez jedno, chod do toho :2f93:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

To bol len tip, ja auto nepotrebujem. Inak dobré sú ešte vozy písané na socialne odkázané romske mamičky. lol Tam sa nechytá ani exekútor :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, sak to je mi jasne, ze ty, ako zivotom ostrielany, podozrievavy a lakomy revolucionar sa na nieco taketo nedas nalakat :3035:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autolaik »

oco kolko takych aut bez prepisu od romskych mamiciek a podobne si kupil a jazdil na nom napr. do stk? Nie na suciastky rozmontovat ale jazdit ...Normalne seriozne sa pytam,ja ani jedno...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie na romske mamičky, ale na neznámu osobu - Punto, Lanos, Feliciu, znova Punto a Polo. To, že je to dobré písať na socialne odkázané osoby s čo najviac vyživovanými deťmi mi bolo poradené až nedávno jednou mladou pipinou keď som riešil niečo iné. Donedávna som mal určitý psychologický problém odovzdať svoj majetok len tak lumpom na "ekolikvidaciu" čiže rozpredaj. :4012:
Edit :a ešte dávnejšie sme Shade 120L nezahrnuli do dedičstva tak sa 6 rokov jazdilo s autom písaným na zomrelého. Ale odvtedy technika pokročila a to už zrejme nejde. :40bd:
Ale nazad k teme - SAG sa oplatí vo veku tak cca 25r za pár stoviek (podla inflacie) s kúpenou stk - dojazdiť dva roky a poslať do hutí. :o Tak sa mi zatial opláca každé auto - Total cost owner nepustí.
Celkové náklady na vlastníctvo (TCO) sú kúpna cena majetku plus prevádzkové náklady. Posúdenie celkových nákladov na vlastníctvo predstavuje väčší obraz o tom, čo je produkt a aká je jeho hodnota v priebehu času.
:3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autolaik »

nepochopil si ma,pytal som sa na to ci si kupil auto bez prepisu...nie ze si neodovzdal auto na srotovisko,s tym mam aj ja vnutorny problem :)

to "TCO" ..ak by som bral naozaj vazne vsetko co tu popises tak by asi nedopadlo dost dobre pri tej spuste aut co nakupujes,prihlasujes,behas po uradoch,poistky atd a ako si tu uz pisal niekedy aj 10 aut do roka... fakt si trebq pamatat co vsetko tu popises :)

Neviem fakt co je lepsie,mat 15-20 rokov jedno auto za viac penazi a udrziavat ho od nova alebo riesit vkuse x aut do roka krizom krazom,opravovat,lepit,triast sa ktore v ktory den nastartuje a aj sa vrati domov atd..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano tie vymenované boli bez prepisu a asi len na jedno som mal plnú moc.
Neviem fakt co je lepsie,mat 15-20 rokov jedno auto za viac penazi a udrziavat ho od nova alebo riesit vkuse x aut do roka krizom krazom,opravovat,lepit,triast sa ktore v ktory den nastartuje a aj sa vrati domov atd..
A potom ti ho niekto ako ja rozbije a čo? poisťovňa ti to sice zaplatí ale .....
Ja neriešim skoro nič , neopravujem, nelepím, ak nenaštartuje idem druhým. Ale tým že kupujem jdnoduché blbuvzdorné autá , alebo, že kupujem autá viac podla majitela ako podla techniky tak nemám starosti. Posledná Laguna je všeobecne známa ako francuzsky prepadák čo umiera na počkanie a vidíš tá moja jazdí už tretím rokom. Ale aj tak ju nebudem tlačiť cez stk, načo veď aut je ako hnoja.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

to "TCO" ..ak by som bral naozaj vazne vsetko co tu popises tak by asi nedopadlo dost dobre pri tej spuste aut co nakupujes,prihlasujes,behas po uradoch,poistky atd a ako si tu uz pisal niekedy aj 10 aut do roka...
Ono netreba riešiť to čo som napísal volakedy, ja žijem pre tento moment neriešim minulosť a ani budúcnosť (svoju) Teraz tu vysmejem každého čo dá viac ako 500 eur za auto a zajtra sa môže situacia zmeniť zdedím prachy a kúpim si Teslu. :300f: Takže žijeme ako v reklame na Prima banku "tu a teraz" :3dcline:
TCO treba vidieť samozrejme v súvislostiach - ak syn povie že ide stavať tak sa oplatí ako rodinný voz aj 17m3 Iveco - práve kvoli tomu nefinančnému prínosu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa achada »

TCO = Total Cost of Ownership. Owner je vlastník, ownership je vlastníctvo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som si to preložil ako celkové náklady vlastníka. :-\
Edit : a nie je ship - loď??? To máš ako butterfly - pre niekoho motýl, pre mňa lietajúce maslo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco tak,tak... nemoze clovek riesit co si kedy napisal,len presne ten konkretny prispevok co je prave napisany..ten dalsi uz moze rozporovat predchadzajuci :d :D
V reale pri rozhovore by som asi slahol capicu o zem od jedu :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale moju nie, bolo by mi zima na plešinu.
Inak toto isté robia naši manageri, nevieš sa odpútať od prízemného detailizmu a pozerať na veci s nadhladom.
Zastavíme fauvé, nič si z toho nerobte vedúci, aj tak to nikto nekupuje
- a jeho skoro eblo. Ži pre tento okamih a užívaj si ho. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných