VW Sharan 2.0 TDI 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko pochopiteľný paradox.Je to mrcha stroj aj tak ich bolo 10,akoby nebolo kopec lepších

zhrňme si to...
Korózia...radšej nekomentujem,auto asi nemá majiteľa.Dacia z r.1983 hrdzavela zo dńa na deň,predsa tá moja bola ako 20 ročná po tej stránke ako v prvý deň
Klíma kompresor...príslušenstvo
Prevodovka ...je prevodovka,tiež potrebuje gazdu a ani tam nie je olej večný
Bufík...neviem sa vyjadriť snáď každý Voy ho má pôvodný aj po 18 rokoch,a tiež je to Webasto
Vrzganie a pukanie...nemožné sa vyjadriť,ale nie je to motor
Ziarovky...tiež sa nedá vyjadriť,ale tiež to nie je motor

Chcelo by to ešte skúsiť vysvetliť čo je príčinou ak je jedno ešte stále hľadané a do druhého už sliepky znášajú vajíčka.Ja odpoveď poznám,...je to iba kontrolná otázka soudruzi
Je to proto,lebo aj sliepky požadujú komfort a do Sharana by nikdy nevliezli
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa pavolh »

Nehovorím že je to mrcha stroj. Ak by my niekto povedal že P807 je lepšie tak by som neveril.
Až kým som nemal možnosť ich porovnať v jeden den.
10 ich bolo preto, lebo sa dobre predávali a nebol problém na nich zarobiť. Fiat ulysse (mali sme aj ulysse/807 aj cit c8) sa predával 1,5 roka.
To že 807 považujete za kurník pretože to ľudia nechcú ešte neznamená že je to horšie auto.
To ludia na SK sú VW grup-fily a myslia že všetko ostatné je odpad
Napr. voyagere u nás nekupujú ani cigáni aj keď je to výborné auto
Rovnako je to aj u Vás pán Hlavatý opravujete ich, iné do dielne nepustite, ste zaujatý.

Ak by sme si všetci kupovali autá len podľa toho, či sa mechanikovi budú ľako opravovať - jazdili by sme všetkci na feliciách ( oco13 by bol spokojný :p )
Nie som odporca koncernu, po meste jazdím audi a2 1.4 tdi, nehrdzavie , spotreba minimálna ale ísť na nej dalej ako 100km je utrpenie.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa pacho17 »

otázka pre zadávateľ, či má 5 detí, keď potrebuje tak veľké auto?? Bohu žiaľ u nás by každý chcel veľké auto a najlepšie "mercedesa" hoc to vôbec nepotrebuje. Ja by som sa osobne v prvom rade zamyslel nad tým, a volil auto primerané, hlavne mojej peňaženke.

To že p. Hlavatý robí hlavne koncern, ešte neznamená, že je zaujatý. Je to veľmi hruba chyby zo strany pisateľa.

Osobne som jazdil cca tri roky služobnú alharmru 2,0 AT spravil som s nou okolo 30tkm, ale vôbec ma nenadchla, hoci servis som neriešil, bolo to nevé auto. Po skúsenostiach, pri výbere nového auta , som alharmu rovno vyškrtol z výberu.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa achada »

Zaujaty samozrejme je, si pozri co tu dokola vypisuje - k inemu sa vyjadrit nevie lebo nemal, neservisoval, ale gruppa je najlepsia lebo to vsetci kupuju, je na to dostupna diagnostika a manualy, ked si to na zaciatku osetris tak to nehrdzavie a ked kazdych 1000 tis. km do toho natlacite tisicku tak vydrzi milion! :2f93:
pavolh napísal: 27.12.2021 16:00To ludia na SK sú VW grup-fily
V slove glupi mas niekolko preklepov. :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pavolh...Rovnako je to aj u Vás pán Hlavatý opravujete ich, iné do dielne nepustite, ste zaujatý.

Trocha inak.Sú dve možnosti v r.2021 ako a kam smerovať dielňu.Každá značka (je r.2021) vyžaduje značkovú diagnostiku,vybavenie pre značku a nesmierne veľa informácií a praxe.Pri nárokoch ktoré sú ešte nastupuje nutný prístup do online priestoru výrobcu lebo si dnes zajtra nik necvrkne.Nutnosť špecializácie je tu,a nie prvý rok,inakadiaľ cesta nevedie.Robiť všetko v systéme Pat a Mat...prenechávam lepším ktorý zvládajú doradu čo príde.Prešiel som si všetkými značkami v časoch keď všetky dohromady nekládli taký nárok ako dnes samotné Audi.
Takže...prečo by som robil niečo čo nemá oporu v rozume ?! Jasne že urobím čokoľvek pokiaľ to je nutné,(rodina a priateľia) ale je to okrajové.A pokiaľ príde niekto a bude fundovane preberať Peugeota,so záujmom budem čítať.Xentry-ho pokiaľ to bude Mercedes.Ani jednému nenapíšem čo za mrcha stroje to sú,nedovolím si to.A pustím dnu čokoľvek ak ma niečím tá práca zaujme,inak načo,prečo by som to robil ? Teslu som neodmietol,len preto lebo som ju nikdy neohmatal a je to mimoriadna záležitosť.Som osem rokov v dôchodku,potrebujem sa iných značiek (vybavenia) zbaviť a nie si vybavovať ďalšiu výbavu
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Namiesto toho,aby sme boli M.Hlavatemu vďační, že sa tu podelil o svoje skúsenosti s W a nezištne poradil, čo a kedy treba urobiť, Aby motor vydržal večnosť, tak sa poniektori pustili do žabomyšej vojny.

Čo by dali HDI - ičkari, keby taký istý macher bol aj na francúzske autá!! :..: :..:

Neriešte somariny.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto Luboš trafil presne a Milan má pravdu, že ak chceme opravovať tak treba špecializáciu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš katastrofa je že pre Hdi 2,0 bol už hotový materiál ako servisovať Hdi.Všetky zásadné veci,nízky tlak vysoký tlak,kde a ako merať,veľmi podobné ako už PD tu malo.V tom čase vojna z cicmancom a karta čo som sám schytal urobila svoje a všetko som zlikvidoval.Sú okruhy ktoré sa dajú pekne tematicky zhrnúť a v podstate bol úmysel po Pd urobiť Hdi a otvoriť to čo dnes asi najviac chýba CR.V podstate sa pre nedravé vzťahy a atmosféru fóra táto myšlienka úplne rozplynula.V čase keď má človek stále viac a viac času na tieto aktivity.Samozrejme že ešte schytávať od ľudí čo vlastne v pohodlí anonymity môžu všetko a čokoľvek sa ani mne nežiada.Neraz dostávam otázku prečo riešim čo nemusím.A to ani nevedia že to čo je tu, je malý zlomok z celého čo človek rieši,Najlahšie sa to dá pochopiť tak,že každý vyriešený prípad sa ráta a v hlave archivuje.Takto sa dá dosiahnuť tolko znalostí akoby človek mal desať dielní.Nikdy by sa človek k takému množstvu poznatkov nedostal len ako z výsledkov svojej práce,keby najlepší z najlepších svoje merania tiež neposkytovali mne,a ja tie svoje neposkytoval im.Má to svoju cenu.Dáš a dostaneš.Ak tam kde sú ozaj šialenci (top diagnostici) sa dá krásne spolupracovať a prostredie je vyslovene prajné a vládne vzájomná úcta,sa nedobre znáša že tam kde to je zadarmo je to vždy ako klbko vreteníc. Ja to napraviť tu neviem,ako Kali na chate hovorí,ja tanker sám neotočím
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autokomplet »

aristoteles napísal: 27.12.2021 11:48
autokomplet napísal: 26.12.2021 23:36 Netreba prehanat, netreba dramatizovat, treba byt realny.
Kupou stareho VW grupu sa zacnu investicie a je uz skoro jedno ci ma 200 alebo 500tkm
Treba mat 3000 na servis a je to v pohode
Uprimne ale za 4500+3000 na servis si kupim Previu a servisak bude smutny lebo zarobi na oleji 20e a nie 500e pri kazdej navsteve s VW budarom...

Previu s akym motorom odporucas?

Uz som to pisal 2.4i cize benzin cize 4 valec atmosfera 16V presnejsie VVTi s ROZVODOVOU RETAZOU = ani rozvody nemenis !!!
Kludne s automatom, tie robia milion km cize vlastne usetri este aj za vymenu spojky :-)
Motor 2.0d4d 85kw cize turbodiesel NIE JE ZLY ale je to proste diesel cize s nim SU UZ STAROSTI - najcastejsi problem su SCV ventily na cerpadle ale to je otazka cca 150e ale dalej rozvod je gumovy cize 250e ma to turbo cize ked to mal debil tak 250.000km a je v haji, ma to dvojhmotu ktora vydrzi vela ale opat debil ju dokaze znicit skor. Ked si to cele zrata clovek SPRAVNE, tak s obrobskou pravdepodobnostou vysledna cena prevadzky je LACNEJSIA v pripade BENZINOVEJ 2.4vvti ktora ak je nebodaj este na LPG tak to moze tisko zavidiet aj male mestske prditko :-)
V 99% pripadoch plati ze ked JAPONEC TAK BENZINOVY. A tak je to aj v tomto pripade.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Autokomplet - len malá chybička - na SVK je ich v ponuke 9, z toho benzínová 1ks z roku 1992
Nie každý je ochotný riešiť dovoz, nie každý vie postaviť auto na značky. Ja ak kupujem auto tak max susedný okres, pretože moj čas je ovela dôležitejší ako kopa šrotu čo pristane na dva roky pred domom. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal: 27.12.2021 23:38 Autokomplet - len malá chybička - na SVK je ich v ponuke 9, z toho benzínová 1ks z roku 1992
Nie každý je ochotný riešiť dovoz, nie každý vie postaviť auto na značky. Ja ak kupujem auto tak max susedný okres, pretože moj čas je ovela dôležitejší ako kopa šrotu čo pristane na dva roky pred domom. :3dcline:
No sudis zo svojho pohladu
Nie kazdy si kupuje vrak za 700e na rok
Ludia si bezne sami doma auta neopravuju
Nemaju kde ani zaparkovat, nieto za 5 rokov nazbierat 5 vrakov z ktorych si vyrabas traktoriky
Skratka ludia chcu spolahlibe auto ktore budu pouzivat aspon 5 rokov
Kto na to ma, kupi nove, kto nie, snazi sa najst zachovale.
Ja si kupim raz za cas nove ale aj stare, kludne 50 rocne auto.
To ze ty ides auto do 30 km neznena ze niekto nezajde dalej. Jasne ze Previi je malo, ved tu sa vsetci idu pobit o Sharan lebo je urcite lepsi ako susedova Alhamra a bratrancove Galaxy :-)
Dodnes pocuvam ze na japoncov su drahsie diely - vtedy odpovedam ze ked mi diely netreba tak ma nezaujima ze su o 30% drahsie :-)
Ludia porovnavaju asi ceny dielov na Feliciu s luxisnym Japoncom. Uz ked prisla Fabia a Octavia tak diely neboli zdaleka lacne....
Kto nema cas na dovoz tak mu dovozca dovezie, kto nema cas na papierovacky tak zajde do hociktoreho autobazaru a opyta si cislo na Fera ktory je na urade kazdy den a pozna vsetkych a za 50e vybavi za zlomok casu...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autokomplet »

mhlavaty napísal: 27.12.2021 09:57 Kto chce nech si kúpi Previu,jeho vec.Treba založiť tému aká je fajn,ako ukázať servisákovi prostredník pretože žiaden servis potrebovať nebude.Táto téma sa netýka Prévie.Ja ju nepoznám,neviem či to je reálne,ale ani nepíšem k nej bludy.Pokojne ale kto si myslí že to je ok auto,prečo to do psej matere nepochváli a nedá ľudom trochu možností pri výbere.
Minimum tém pri hladaní auta sa grupe vyhne.Konečne sa rozhýbte,a dajte do placu použiteľné znalosti k iným značkám.Takmer každý príspevok je - ja by som.Ale nik nechce vedieť čo by si,ale riešiť treba to na čo sa kto pýta.Ja grupu robím,ale mám Voyagera pretože z mnou nutne potrebných vlastností má maximum a ešte aj v spotrebe je po prepočte na 1,9 kubatúru tam kde jedno Tdi..Na nedelné potešenie Rovera 75.A tým sa mení čo prosím ?! Aj na Voy-a sa dajú vznášať chválospevy a ja som ho neraz aj pochválil.Nik neprotestuje...to nekole oči ako grupa,ani nemôže lebo sa dá kúpiť z vreckového..Len v kuse idú bludy a bludy...servisák bude smutný.Prd makový,servisák to má na saláme,smutný budeš ty.Preto Previu v dome nemáš a mať nebudeš.Nie pre smútok mechanika.
Previu vlastnim 14 rokov
Brat ma Previu 2 roky

Mechanik potrebuje ZAROBIT a vyrobit na najom, vybavenie atd. Nie kazdy robi doma na kolene. A smutny bude, lebo hodinu bude menit olej a zarobi 20e... Ked riesi zavadu tak na ND si nahodi 100% marzu a ked je sikovny na hodinu zhrabne 40-50e cize za tu hodinu ma s marzou ND skoro 100e
Ja za nim pridem 3x rocne menit olej a iny pride 3x rocne nieco opravovat a AJ vymenit olej. Kde zarobi viac ? U mna ci u ineho ?
Posledne som zasiel k mechanikovi na diag. s 2.0hdi motorom. Za diag. 5 min. opytal kamaratsky 20e (za 1h mu vychadza tak asi 100e urcite). To ma neprekvapilo ani nestvalo. Ale ked si za novy orig. diel opytal 570 eur (skrtiaca klapka - smiesny lacny plastovy kus) tak som sa otocil na pate, polutoval vsetkych ktorych takto ojebabre. Ta klapka na webe stoji okolo 200 a ja su mam NOVU ORIGINAL za 110. Aj ked mechanik nezozenie za 110 ako ja ale za tych 200-220 tak stale si nahodil 350 eur. Tak mi nepovedz ze ked za tu hodinu prace ma na oleji 20 a takto ojebabrat ma 350 + praca aspon 100 = 450 tak sa nebavme ze je jedno ci 20 alebo 450 ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa oco13 »

Autokomplet - toto čo si hore napísal len potvrdzuje moje smerovanie. Už pár rokov nerozoberám autá na traktorčeky - kto by chcel do traktora motor s RJ. Len nenavštevujem mechanika, auto pokial jazdí tak jazdí, ak skape zavolám Laluchovi z Hornej Královej a do hodinky mám upratané aj odhlásené. Lenže práve moja teoria počíta s rozmaznanosťou dnešných ludí, ktorí zahodia aj dobrú funkčné vec. :40bd:
P.S.: a traktor mám japonský z 1,5 litra objemu 26Hp - kolko ten motor vydrží???? 200 rokov určite. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autokomplet...pokiaľ sú veci tak,beriem všetko späť.Je to výnimka z pravidla že niekto aj vlastní alebo má reálnu skúsenosť či opravuje to o čom tu píše.Ak to tu platí...ok je to na moju omluvu.
Z mechanikmi je to rôzne,sú suproví,sú hajzlíci.Mám v tejto oblasti dobrý prehlad.Je to ale len odraz a obraz spoločnosti.Tak ako ľudia by museli byť úplne tupý aby niekomu dali hlas a predsa to urobia,tak aj hajzlíci majú servis plný aut a zákazníkov dostatok.Ja to neporiešim,ty to neporiešiš a myslím že už ani niet toho čo by vôbec niečo riešiť chcel.V podstate už iba prebehujú normálny k hajzlíkom keď vidia márnosť snahy byť statočný,chliev síce smrdí,ale sú v ňom vyžšie príjmy
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Autokomplet :
Aku spotrebu ma ta Toyota Previa??

Koľko km si na nej urobil??
Až v priemere 50-60.000 km ročne, tak si iba na benzíne NAVYŠE oproti nafte prejazdil ďalšie auto...

A nie nejaky smiešny servis.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných