VW Sharan 1.9 TDi 85kw - chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1.9 TDi 85kw - chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa vikala »

Prosím napíšte mi svoje skúsenosti,eventuálne riešenie problému ohľadom vyvretia chldiacej kvapaliny...
Za posledné dva mesiace sa mi na mojom Sharane začala strácať voda z chladiaceho systému. Zistil som,že unikne cez vyrovnávaciu nádržku na vodu,cez prepadový otvor. Stáva sa to nepravidelne-niekedy prejdem 200km a nič a niekedy pár km a voda je fuč,na display mi zasvieti málo chladiacej kvapaliny,pozerám do motora a vidím že unikla cez nádržku. Teplota motora sa pritom vôbec nezvýši drží stále na 90 ako pribitá. Vymenil som nové víčko nádržky,nový termostat,skontroloval funkčnosť vrtule na chladiči a nakoniec som dal skontrolovať obsah CO2 v dádržke,všetko je v poriadku,takže ani tesnenie či hlava niesú vadné.. :300f: Môj problém ale stále pretrváva a ja som už bezradný.. :angr: Pripadá mi to tak,že tá voda vyhučí cez nádržku vtedy,ked po jazde auto odstavím a po pár hodinách alebo na druhý deň,ked prejdem len pár km a motor ešte ani nieje zohriatý,sa mi rozsvieti málo chl. kvapaliny,takže ona vyvrie ked odstavím auto-ako keby sa niekde po odstavení nakumulovalo teplo a vtedy to vyvrelo... Poraďťe prosím ak sa niekto s niečim takým stretol. lol
8pepo7
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 20.07.2011 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8pepo7 »

caw

ked je motor zohriaty na prevadzkovu teplotu skus hadice ktore idu od chladica hornu a spodnu ci su teple?

ten zly termostat si mohol doma otestovat ci bol naozaj vadny.
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

bol dobrý aj starý termostat,ale ked už som mal kúpený nový,tak som ho vymenil.. hadice sú teplé aj vrchná aj spodná..
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

vodna pumpa KO... :suicide:
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

áno myslel som aj na vodnú pumpu,rozvody mi aj tak treba meniť,tak to vymením aj s pumpou a uvidím čo sa bude diať... ;-( keď otvorím vyrovnávaciu nádržku pri zohriatom motore,tak je sa mi zdá dosť natlakovaná a voda stúpne až tak,že vyhučí von.. je to normálny prejav?
8pepo7
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 20.07.2011 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8pepo7 »

esta ma napadlo ked som mal golfa tak som mal podobny problem mal som upchatu tu tenku prepadovu hadicku ktora ide do tej nadobky na chladiacu kvapalinu. odpojil som tu hadicku a prefukal kompresorom potom bolo vsetko ok

moja skusenost.
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

Tá je v poriadku,voda sa pekne vracia do nádobky...
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Prasknuta hlava alebo tesnenie!!!! :41c2: :41c2:

Ked je zadreta vodna pumpa tak mas teplotu nad 100 :41c2:
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

písal som predsa že mi merali obsah CO2 v nádržke a nič tam nebolo,takže hlava tesnenie to niesú...
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Auto mas O.K. jazdi dalej a dolievaj vodu ,G12. :40bd: :d :D
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

PROCHY603 co som mal byvale auto fiat uno 1.3D tak tam bolo tiez prasknute tesnenie pod hlavou a chladiaca kvapalina mi sem tam stekala po bloku motora a ked som mal chladiacu kvapalinu nad minimom tak to tiez pri dlhsej jazdie vytlakovalo von a ale ked to bolo pod minimom tak nic bolo to v pohode a rok to v pohode vydrzalo akurat v zime potom nekurilo zase :40bd: :d :D :41c2:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

BIKER: Tvoje uno bol SROT a o felicii tiez radsej pomlcim. :40bd: :d :D :41c2:
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

môžeš merat CO kolko len chceš aj tak maš podfuknute tesnenie pod hlavou alebo s malou pravdepodobnostou prasknutu hlavu .
Tdi a PD je jeden z mala motorov ktore na podfuknutom tesneni dokaže ešte dlho jazdit. Auto kuri,teplotu drži, vetraky za chladičom spušta akurat treba dolievat vodu. Čo väčšina naftovych motorov na prepalenom tesneni nieje schopna spravit tri km.
Davat alebo nedavat hlavu z TDi je poväčšine dlhe vahanie, ale vždy to pomohlo a pomôže to aj tebe.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

vikala napísal:keď otvorím vyrovnávaciu nádržku pri zohriatom motore,tak je sa mi zdá dosť natlakovaná a voda stúpne až tak,že vyhučí von.. je to normálny prejav?
Z fyziky si akú známku mával?
jane5552
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29.06.2013 16:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jane5552 »

treba vždy ratat z najhoršim potom ta všetko lepšie len poteši. ak je to tesnenie je to važne zle. skus sa pozriet na vodnu pumpu či nahodou nerosi pri naštartovanom motore. pumpa nemusi byt zadreta ale len malo prasknuta alebo može prepuštat okolo tesnenia. pak už len auto hura na rozvody a problem by mal byt vyriešeny. a ak to ideš davat robit nejakemu znamemu tak nech ti pozrie cez diagnostiku či nahodou nenajde nejaku chybu

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných