VW Polo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chucknorris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.08.2013 07:37
Zdieľať na Facebook

VW Polo

Príspevok od používateľa chucknorris »

Kúpil som žene VW Polo r.v. 2006. Vtedy malo 6 rokov a najazdených 30tis. km. Prvý majiteľ, bola to žena podnikateľa, dobrá kúpa. Zdalo sa nám málo, že by ročne jazdila cca 5tis km, ale nekúpte to.
Potom začali menšie problémy. Museli sme nechať meliť čidlo teploty, základný servis. Vtedy servisák vravel, že je to v podstate nové auto (ale pozná to, keď sa pozrie na motor?). Teraz sa s prepáčením po*rala klimatizácia, okrem toho praskla hadica od ostrekovača, zhrdzaveli brzdy... Tak som ma pocit, že to auto má možno najazdené viac než tých 30tis km za 6 rokov. Nechal som skontrovať údaje, ktoré šli cez VIN. Bolo tam: 2006 prihlásené-2010 20tis (takže čo sa dialo tie 4 roky nevieme) - 2012 30tis. Takže mi to veľmi nepomohlo.
Chcem sa tunajších autíčkarov opýtať, či je bežné, že na 7 ročnom Pole, ktoré má teraz najazdené 40tis km, sa proste začnú vynárať poruchy jedna za druhou. A je to tu 50E, tam 200E... Dík za pomoc.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Cakal som dake vaznejsie poruchy, ktore by to Polo posielali do srotu ale ved to su obycajne banality co sa nevyhnu aj rok staremu autu. Daj tomu Polu kop z otocky (ak si naozaj Chuck) a hadam si vstupi do svedomia.

Btw.: Nejde o najazdene km, ale ci onho bolo starane ako malo byt. Niekto vie znicit auto aj behom 5000 km.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Toto sú veci, ktoré starnú vekom. Aj preto je blbosť sledovať stav km ako určujúci údaj k stavu auta. Moja žen má P206 r.v. 1998 a má 80 000km. Už keď sa do toho auta posadím, cítim staré auto. A 2006 polo tiež nie je zas tak nové, aby sa nekazili takéto ptákoviny
chucknorris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.08.2013 07:37
Zdieľať na Facebook

Diky

Príspevok od používateľa chucknorris »

Dik za odpovede, ukážem to žene, ktorá si myslí, že som kúpil haraburdu so stočeným tachometrom.
Inak niekoľko kopancov už som mu nasolil, ale nič. Tak som musel do servisu.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

žene povedz, nech ide radšej slíže počítať
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

jak ja milujem zenske,ktore hned vedia docenit stav vozidla,a este lepsie,nez mechanik...
Mila pani,ono je to jak pri sulozi...Cim vacsi nabeh,opotrebenie je tiez vysoke a sem-tam treba nieco vymenit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných