VW Polo 6N2 1.6 - po vymene spojky zadrhava pedal

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

VW Polo 6N2 1.6 - po vymene spojky zadrhava pedal

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

zdravim vas

na aute vw polo 6n2 1.6 16v GTI som menil spojku z dôvodu ze pôvodny pritlačny tanier bol rozpadnuty,nevypinalo uplne spojku tak ze išiel komplet novy set od Valeo(pritlačny tanier,ložisko,lamela)

Ked sa menila spojka tak nove ložisko bolo troška divne a to v tom že stred ložiska(plastove puzdro) bolo vyosene do strany,čo sa nepačilo ani mojemu znamemu ked ze sme to robili spolu,ale to puzdro šlo nejako vystrediť(otočiť) a narovnalo sa to.Všetko sa zamontovalo do auta,poskladalo a asi po 1000km od vymeny začalo hučať znova z prevodovky(pri nestlačenom spojkovom pedali) 2x na volnobehu a neskor už len pri 3000ot a viac,pri zošlapnuťi spojkoveho pedalu to prestane hučať(nie silno to počut,niečo medzi šuchajucim/hrkajucim zvukom)

To by mi ani nejak nevadilo,ked ze mi po tom začal sa zadrhavať spojkovy pedal,lanko som mal s manualnym nastavenim stare 2mesiace no vymenil som ho za samoštelovacie original VW(použite ale dobre) no problem to velmi nevyriešilo,pedal stale sa zadrhava ked sa pedal stlači na podlahu,nezadrhne ho uplne no vydava zvuk keby jak niečo o niečo šuchalo,nieje to velmi prijemny pocit pri šoferovani ked sa stlači pedal na podlahu a počut jak o niečo to šucha..robi to len za tepla ked sa aute pojazdi alebo ked sa viac krat počas jazdi použiva spojkovy pedal,rano ked sadnem a idem niekde tak to ide lahko no po par kilometroch znova začne to šuchať,alebo ked idem 3km bez preradzovania,začnem znova použivať spojku tak to ide krasne hlado a po chvilke znova začne šuchať..

Jedine čo ma napada ta že to spojkove ložisko je na prd,puzdro sa zase rozhodilo a zadrhava sa o to o osku prevodovky a zle tlači na pritlačny tanier,alebo je ešte druha možnosť že bude chyba v spojkovom pedali,rozobrať a premazať valček na ktorom sa otača ten pedal.

Chcem teda vediet či sa mam pripraviť na vymenu ložiska a znova davat prevodovku von alebo hladať inde zavadu? ďakujem.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

No kazdopadne tazko povedat,ze co dalej ja by som sa zameral najskĂ´r na ten pedal,ale moze byt chyba aj v samotnej spojke(zadrhavajuce spojkove lanko,spojkove lozisko),vsetko je na 100% poskladane?tak ako to ma byt?
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

no teraz 2 mechanici pocuvali ten zvuk a ide to od vidlicky ktora vypina lozisko,ta ze problem je v tom ze hriadel prevodovky aleboo ten mechaniznus co vysuva lozisko sme nenamazali vazelinou,teda ja som chcel bo kamarat ma uistoval ze zbytocne to mastit lebo len prach sa bude zachytavat na tom,no teraz je chyva v tom ze to neklze dobre a zadrhava sa.Tak som zvedavy ako sa to teraz da namazat..leboo cez ten malicky otvor na zotrvak to asi nepojde..
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

čo tam v pole ten hračkarsky motor,ale zas ta robota :..:

tak že bude to tym že na hriadeli + mechanizmus čo sa nan ucyhcuje ložisko,nieje vazelina?
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Pokiaľ je mne známe, tak hriadeľ sa maže vždy, keď sa spojka rozoberá. Minimálne kvôli tomu, aby išla ľahko.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Je to vyriešene,trebalo to tam namazať a už ide paradne.

No mam aj tak otazku na ludi čo sa vyznaju..lamem si hlavu nad tym či ma čaka vymena prevodovky alebo reklamacia spojky.

Po vymene a najazdeni asi 1000km sa ozval hukoť/šuchanie na volnobehu pri neutrali,po zošliapnuti spojkoveho pedalu to prestalo,pri pusteni znova zvuk sa ozval.Po vypnuti motora na par hodin a tak znova naštartoval som,už to nehučalo.

Teraz ale počut hrkanie na volnobehu za tepla od 2700otačok,robi to len za tepla ak sa na aute dlhšie vozim,znova stojim na mieste s neutralom,vytočim to do 2700ot ozve sa hrkot,stlačim spojkovy pedal a stichne,pustim a znova hrkot,ked vypnem motor necham ho postať asi 30min,štartnem to a znova vytočim je to už ticho..som z toho trd,može to robit nova spojka že mam zly kus...alebo hlavna hriadel prevodovky ma zle ložiska? ked bola prevodovka vonku,skušal som len ručne pootočit hriadelov a išlo to bez problemov bez zadrhavania,žiadne divne zvuky alebo vôľa nejaka..

olej v prevodovke je vymeneny,vyšlo 2.2L a vošlo 2.7(presne ako podla mazacieho planu) no kam zmizlo tych pol litra,treba sa opytat vo VW :3020: radenie ide bez problemov a bez škripania.

Tak ze by som rad vedel odkial sa beru tie divne zvuky..ďakujem vopred za odpovede :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných