VW Polo 6n 74 kw benzin - auto zlenivelo , nema tah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

VW Polo 6n 74 kw benzin - auto zlenivelo , nema tah

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Dobry den mam taky problem ze auto zlenivelo.Ako keby odysla lambda sonda a auto sa preplo do nudzoveho rezimu ze. Inak davkuje palivo a slabo ide. Velka spotreba maly vykon. Dal som ho na diagnostiku a ziadnu chybu nevypisalo. Auto ma problem z palivom lebo ked nastartujem a ked hned pridam ide zdochnut... ked sa idem pohnut z miesta nereaguje ma plyn na neutrale ked chcem vytocit obmedzovac napr. Tak lenivo.. ked sa chcem rychlejsie pohnut z. Miesta taak sa nepohnem ked. Nevytocim na spojke aaspon 3500otacok a nepustim spojku...riesil som to mne hovoril mechanik ze je to vaha vzduchu... ale jaa vahu vzdychu ani nemamm :D auto mi ide na 4valce normalne. Skusal som tlak valca ci nebude zapaleny ventil abo nieeco ale mam 16atmosfer.tlak na valec a tak na kazdom takze motor je v poriadku. Len neviem ci nahodov by to nebol slaby tlak v cerpadle.nikto mi.nevie pomoct ale zistil som este ze ci nemoze mat efekt na tom kable k svieckam ... skusil som jednu vec nastartoval som auto otvoril kapotu zahasil a striekol naa kable vodu na svecky co ide a iskril kabel prebijalo elektrinu ... neviem ci to ma na to nejaky efekt ze valec da dobry tlak ale prejde slaby prud cez kabel leebo je poskodeny? Nema niekto z tym skusenosti? A na dialnici som siel na 5tke 4000ot. 120km a viac to nechcelo ist... ked poddradim da mi 5tisic a nechce ist proste... na dialnici dolee kopcom som to vytocil naa 160km. A hore kopcoom som siel 80km abo 60km na dialnici a inak predtym siel pekne aj 180km\h
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

No skusim to ale ked to nebudu robit tie kable? Nemohol mi rozvodovy remeň preskočiť?
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Možno máš rozpadnutý alebo upchatý katalyzátor, poprípade tlmič výfuku. Vyskúšaj odpojiť výfukové potrubie pred katalyzátorom a choď sa na tom previesť.
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Remeň mohol skočiť .... VN káble sa ale isto tiež neskúšajú vodnou skúškou...to nieje bosorka v stredoveku :40bd:
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no ja bi som skusil vymenit filtr jeden druhy,a skusit inu cerpacku niekedy by si sa divil :300f:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlady v dvoch original známych a dobrých servisoch mi to tak skúšali .Po výmene káblov a rosení žiadne iskrenie a prechody do otáčok výrazne lepšie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Katalizator som dal prec skor. A koncovy tlmic mam sportovy takze ja vyfuk nemam upchaty. A zevraj 1 z 100pripadoch je to ze je slaby tlak v cerpadlee bud ide aleebo neide vobec t
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

V piatok som si odpomohol od takychto priznakov natankovanim na normalnej pumpe... Neviem jak je to mozne ale auto robilo presne co popisujes... Dusilo sa, nechcelo ist do otacok a pod... Natankoval som... ledva som nastartoval, auto "puflo"... A od vtedy ide jak gula.. (No v ramci svojich moznosti :) ) Neni to vseliek a navod na opravu, len moznost na zamyslenie...
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Ja to skusim este nejako vyriesit a ozvem sa ze ako som to opravil
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

nepoznam vw, ale ak ten motor ma skutocne 16 barov to potrebujes ozaj lepsi benzin.
+ zmeraj tlak paliva na liste, ak mas inu lambdu po ruke skus vymenit, pozri kontakty na bielom a ciernom vodici
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Dnees som ho dal na tretiu diagnostiku a ziadna chyba.nic nevypisalo. Zajtra idem dat zmerat lambdu sondu ci je v poriadku pojdem este k presne takemmu istemu polu a skusim dat ine kable k svieckam ci to spravy nejaky efekt... a ked to nepomozze tak hss neviem jedine co sa mi stalo pred rokom je ze som mal jednotku zaradenu zakecal som sa drzal som spojku a omylom som ho nastartoval na. Jednotke. A to mam remen mohlo mi prehodit o zub a zlenivet ale to sa. Mi stalo pred rokom tak ja neviem.
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

kamarat mal takk tiez isty problem na pole ze sa mu zhorsila spotreba a znizil vykon. Zhorsovalo sa mu to tiez ako mne a ked dal na diagnostiku ta mu ukázalo snimac vibrácie motora. Vymenil to a ide mu ako islo... ale mne nic nenacita diagnostika... a ja mam taku spotrebu ze 320km som presiel za 60eur. A uz zacalaa svietiť rezerva pri 300km jak som presiel uz tych 20km soom presiel na rezerve. Takze ja mam moc velku spotrebu
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

zlu lambdu ti diagnostika v aute neukaze, kontrolka zacne svietit len vtedy ak sa prepali spirala (nacita ziadny alebo nespravny odpor medzi bielymi vodicmi) ale moze to byt hocico
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

No neviem ako to riesit nikto mi nevie pomoct ja co spravím ako poslednu vec skusim tie kable vymenit prebija mi kabel k sviecke od rozdelovaca ked sa nic nezmeni tak ho uz len dam do servisu. Ale ked oni. Nebudu veediet prrisst na chybu ta budu chciet menit rozvody. A co z toho. Z robotou too budde za 200euro a ked sa to nezmeni ta co? Ah trapi ma to moc.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Skúšaj po jednom vymieňať veci, čo by si aj tak po čase menil... sviečky sú nové? palivový filter... tie káble by som tiež určite skúsil prehodiť, prípadne indukčná cievka, ak by bola chytená by to mohla robiť...
Keď nič nepomôže, treba diagnostikou pozrieť, ale nie chyby v pamäti... nech sa na to pozrie niekto, kto vie čítať hodnoty a nie len pamäť závad.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], uwa421910382470 a 17 neregistrovaných