VW Polo 1.4 rv. 1998 - po zime nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

divan114
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.03.2014 19:41
Zdieľať na Facebook

VW Polo 1.4 rv. 1998 - po zime nestartuje

Príspevok od používateľa divan114 »

Mala som ho na zimu odstavene, bateriu sme dobili na nabijacke a dnes vlozili - kontrolky svietili, hodiny isli, radio blikalo, po otoceni klucom kontrolky sa rozsvietili ale pri startovani nic, motor nevydal ani zvuk. Po odmerani baterie bola nenabita, ok, tak sme doniesli bateriu z traktora, teda velku vykonnu bateriu - meranie ukazalo ze je komplet nabita - ze nastartujeme cez kable aby sme videli ci fakt je chyba len v baterii. Auto nenastartovalo, tentoraz motor aspon vydaval neake zvuky ale len kratko a potom zas ticho.. Jednoducho ani plne nabita bateria ho nenastartovala, kde moze byt chyba?
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

rozdeľovač, štartér, káble, je toho kopa čo by to mohlo robiť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Premerať napätie na baterke pôvodnej malej v aute, ak má menej ako 12V a bola predtým
na nabíjačke , tak smer zberný dvor, po pripojení veľkej baterky pripojiť voltmeter na svorky v aute a ak pri štartovaní tam zas bude malé napätie pod 10-11 V , tak aj káble smer zberný dvor a kúpiť nejaké ozaj normálne štartovacie káble, čo majú medené jadro prierezu aspoň 6mm2 a nie tie čínske paródie. Že častokrát ani niesu medené ale len nejaká pomedená sračka o priereze tak max 1mm2. A cez to viac ako 10A neprejde a to je pre štartér ozaj málo .Potom je na štartéri malé napätie a teda malé napätie - malé otáčky a nenaštartujeme.
Ale môže byť aj iný problém.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

tak to skuste roztiahnut ked nechce starter krutit ale podla vsetkeho baterka Ko. alebo si najdi niekoho kto ma poriadne kable a pride autom zapoji kable na nastartovane auto a musi ist.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

K tomu roztláčaniu : ak niekto radí pri tom 2 alebo dokonca 1 , je skoro isté že rozvod prdne. Na R5ke som mal štartér vymontovaný 2 roky a vždy som si ju roztlačil na 4ke sám. Nikdy žiaden problém.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

ale prd skoci rozvod da tam 3 a a pomaly pustim spojku a ide. Ja som roztahoval sj tdi aj tdci aj hocijake benziny a nic sa nestalo.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Všetko treba vedieť...aj to roztláčanie alebo rozťahovanie.... :2f93:
divan114
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.03.2014 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa divan114 »

Dakujem za odpovede, je pravda ze kable su lacnace bohvie odkial, vyskusame s poriadnymi.
Vieme neako laicky zistic ci nie je niekde chyba napr. v starteri?
Pri snahe o nastartovanie cez kable s tou externou traktorovou bateriou (mala som otvorene dvere a svetlo hore svietilo) mi svetlo vnutri uplne vyplo, aj vsetkoostatne co bezne svieti/blika.. a znamy poznamenal ze "tu nie je nieco ok, nieco berie vela elektriky"..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No berie veľa elektriky ale tú elektriku tam treba dodať a na to treba hrubé káble ...cez tenké pri veľkom prúde vznikne veľký úbytok napätia a teda všetko pohaslo lebo sa znížilo napätie ..To je ako s vodovodnou trubkou, čím tenšia tým menej vody natečie za určitý čas pri určitom tlaku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných