VW Phaeton - radio

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

italy777
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.05.2015 16:28
Zdieľať na Facebook

VW Phaeton - radio

Príspevok od používateľa italy777 »

Dobry den, mam vw phaeton rok 2010, v nom radio z navi typ rns 810. Problem je stym taky ze sa spusta uvodne logo stale dookola. Najde sa tu niekto taky co stym ma skusenosti a vedel by pomoct? Dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Toto sme naozaj chceli sudruhovia lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
audia5
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.07.2012 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia5 »

Všetky moduly toho "audiosystému" (tuner, zosilňovač, navigácia, bluetooth...) sú prepojené optickým káblom a keď sa jeden z modulov pokazí, preruší sa obvod a tak sa rádio (neviem ako sa to presne volá u VW ale Audi má MMI) nezapne. Treba to dať na VCDS a spraviť Optical Bus diagnostiku a vypíše ti presne ktorý modul je zlý (napr. modul zosilňovača, modul navigácie..).

Ja som mal rovnaký problém na Audi A6 C6 a kedže môj VCDS kábel nieje originál tak to nevedelo spraviť túto diagnostiku tak som na to išiel metodou pokus/omyl kedy som z každého modulu vytiahol tento optický kábel a natvrdo uzavrel obvod (dá sa na to kúpiť koncovka). Kedže u tohto konkrétneho auta bol veľmi často zatopený Bluetooth modul, skúsil som ho ako prvý a MMI hneď nabehlo :)

Najprv si však skontroluj poistky, možno to bude len takáto banalita (vtedy sa to správa rovnako) aj keď si nemyslím, že bude problém tu.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ano, nas...ie to, ale pripominam ti, ze ak mas s tym phaetonom len tento problem, tak patris medzi tu stastnejsiu vyraznu mensinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných